Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Petr a Pavel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 395847, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 255 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108450856
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Prohlášení Základní odborové organizace Konzervatoře Evangelické akademie
Vloženo Úterý, 21. květen 2013 @ 14:13:53 CEST Vložil: Olda

Z našich církví poslal Nepřihlášený

Prohlášení Základní odborové organizace Konzervatoře Evangelické akademie k referendu o změně zřizovatele

20.5.2013

Ve dnech 8. až 26. dubna 2013 se konalo na Konzervatoři Evangelické akademie (KEA) referendum „Souhlasím se změnou zřizovatele KEA“. Dne 19. května 2013 členové ČCE sečetli hlasy. V referendu hlasovalo 81% zaměstnanců a studentů KEA. Pro změnu zřizovatele bylo celkem 85% hlasujících, proti změně zřizovatele se vyslovilo 8,5% zaměstnanců a studentů KEA, 6,5% se zdrželo hlasování (tj. do hlasovacích uren vložilo prázdné hlasovací lístky).


Pokud bychom počítali procento pro změnu zřizovatele z celkového počtu zaměstnanců a pedagogů, pro změnu zřizovatele se vyslovila jasná dvoutřetinová většina. (V tomto výpočtu jsou zahrnuti také ředitel Mgr. Pavel Zatloukal a JUDr. Simeona Zikmundová, kteří do původního hlasovacího kvóra započítáni nebyli).

Referendum na olomoucké konzervatoři

14. 5. 2013

   Na přelomu května a června tohoto roku má se v Praze sejít k 3. zasedání 33. synodu Českobratrské církve evangelické. Vaším přáním je, aby poslanci synodu byli seznámeni s výsledky tzv. „referenda“ na KEA v Olomouci. Co se za tímto označením skrývá?

Referendum, anketa či hlasování je reakcí na problémy konzervatoře, které započaly v dubnu roku 2012. Dne 18. 4. synodní rada ČCE ze dne na den, bez udání důvodů, krátce před státními maturitami odvolala ředitele školy pana Františka Fialu. Do dnešního dne nebylo odvolání věrohodně vysvětleno, ani nebyl prokázán bývalému panu řediteli jakýkoli prohřešek, který by toto tvrdé rozhodnutí zřizovatele obhájil. O turbulencích na KEA bylo psáno v oficiálním církevním tisku, necírkevních médiích i na těchto webových stránkách. Proto nechci Vaše čtenáře zatěžovat detaily.

Věřím, že v rámci jednání synodu se najde prostor pro reflexi problémů konzervatoře. Vedle změn způsobených odvoláním ředitele to jsou také otazníky kolem budoucího financování církevních škol a nově připravované reformy financování regionálního školství. Referendum (snad) bude vítaným podkladem pro rozhodování synodu.

Ještě si dovolím poznámku pod čarou k označení hlasování jako referendum. Na toto téma jsme vedli s několika členy ČCE několik poměrně dlouhých diskusí. Technická realizace hlasování se skutečně inspirovala pravidly platnými pro místní referenda – tj. tajné hlasování formou lístků v označených obálkách a vložených do zapečetěných uren, se seznamy hlasujících a podpisy svědků hlasování. De iure je tedy celá akce anketou. Vzhledem ke kontextu však s aspirací na význam referenda.

Kdo tento průzkum uspořádal?

Referendum vyhlásily odbory pedagogů KEA. Studenti se k pořádání hlasování připojili prostřednictvím studentské rady. Nynější ředitel konzervatoře účast vedení školy na pořádání referenda odmítl.

Jak zněla otázka, na kterou respondenti měli odpovědět?

„Souhlasím se změnou zřizovatele ANO/NE?“ Tato otázka se v posledních letech objevovala i v ČCE. Začátkem května 2012, tedy krátce po odvolání pana Fialy, téma změny zřizovatele otevřela ředitelka Ústředí Evangelické akademie. O tři týdny později synodní rada uvalila na tuto otázku embargo – „jakékoli šíření informací o změně zřizovatele je zlovolné...“ Přesto v následujících měsících proběhlo mezi pedagogy a studenty konzervatoře na téma změny zřizovatele několik anket a jedna petice. Pro změnu zřizovatele se vždy vyslovila přesvědčivá nadpoloviční většina.

Poskytly vám orgány ČCE při organizaci průzkumu nějakou součinnost?

O spolupráci při sčítání hlasů jsme oslovili náměstka synodního seniora Pavla Kašpara, moravskoslezského seniora Lubomíra Červenku, synodálku Noemi Batlovou, kurátora FS ČCE Jana Matějku. Všichni jmenovaní účast odmítli. Další se omluvili z důvodu omezených časových možností.

Jak dalece může být výsledek ankety považován za reprezentativní, kdo se průzkumu účastnil?

K účasti na hlasování byli osloveni všichni pedagogové KEA a drtivá většina studentů (kromě několika studentů, kteří se průzkumu nemohli z objektivních důvodů zúčastnit). V referendu hlasovalo celkem 80% pedagogů a studentů konzervatoře.

Otázka klíčová: jak účastníci ankety odpověděli?

Výsledek hlasování zatím neznáme. Referendum jsme ukončili poslední pátek v dubnu. Hlasovací urny zapečetili členové školské rady. Nyní jsou tyto urny v úschově spolehlivého člena ČCE.

Jak a kdy chcete obsah uren odhalit a výsledek „referenda“ zveřejnit?

Výsledek hlasování zveřejníme do synodu ČCE. Sčítání hlasů chceme provést za účasti zástupců ČCE. Věřím, že představitelé církve, která je postavena na demokratických principech, budou výsledek referenda reflektovat. A možná také respektovat.

Zdroj: www.svobodne.estranky.cz

"Prohlášení Základní odborové organizace Konzervatoře Evangelické akademie" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Prohlášení Základní odborové organizace Konzervatoře Evangelické akademie (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 21. květen 2013 @ 15:46:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych se v tomto ohledu mýlil ale obávám se že i tady jde o pečlivě připravený a uměle vytvořený případ, ve kterém nejde jen o nějaké personální změny. Spíš bych řekl že účelem je zničit evangelickou hudební konzervatoř a možná  i celou církev. Útok je namířený proti synodním seniorům od samého počátku. Tak jako jsou úroky proti katolickým kněžím, věřícím a institucím ve skutečnosti namířené proti biskupům a papeži.  Věřím že pokud někoho odvolali z funkce tak k tomu měli dobrý důvod. Těžko říct jakou roli v tom hraje snaha jí okrást a mít z toho nějaký užitek. Může být zcela zásadní nebo naopak úplně podružná.

Každý hudebník by měl zvážit komu a proč chce hrát. Jestli ho nebaví hrát při bohoslužbách tak může najít uplatnění ve světské hudbě, na kterou často ani nepotřebuje tolik talentu, na rozdíl od té církevní. Což platí dvojnásobně pro učitele. Liberály momentálně podporuje Karlova universita a je kvůli nim ochotná napadnout i prezidenta. Nebo mohou jít hrát politikům kteří projevili „ochotu“ konzervatoř převzít.

Modleme se za evangelickou církev. Aby unikala všem nástrahám a dokázala se chovat milosrdně vůči těm kteří vyvolávají pohoršení. Zvlášť když to třeba někteří nemyslí tak zle a jednají alespoň trochu v dobré víře.
Re: Prohlášení Základní odborové organizace Konzervatoře Evangelické akademie (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 21. květen 2013 @ 15:51:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavý je i server "Svobodné evangelické stránky", včetně grafické úpravy a nejzajímavější je na něm definice toho komu patří.Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy