Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 423064, adminů: 60, uživatelů: 5229  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 87 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115613597
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza
Vloženo Sobota, 15. prosinec 2012 @ 16:16:03 CET Vložil: Olda

Katolicismus poslal Ferra

Hitchens také točil pro BBC dokumentární film o praktikách v hospicích řádu Matky Terezy z názvem Hell's Angel. Podle tohoto dokumentu byla péče o nemocné velmi mizerná.

Trpícím nebyly kromě aspirinu a modliteb poskytovány žádné utišující prostředky. Navíc, léčitelné případy nebyly posílány do skutečné nemocnice a lidé tak často umírali úplně zbytečně. Ve videu je popsán příklad 15-ti letého chlapce se zánětem ledvin, kterého řádové sestry odmítly poslat do nemocnice k záchraně života, protože kdyby to prý udělali s jedním, musely by to umožnit všem! No, alespoň že byly zásadové.Dokument  věnovaný betmě.

"Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza" | Přihlásit/Vytvořit účet | 151 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 15. prosinec 2012 @ 16:53:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ahoj Fero,

asi si za tento článek vysloužíš tvrdé a nevybíravé útoky místních řk.

Nicméně svým způsobem života a slávou ve světě je ohledně této zřejmé, že nebyla služebnicí Páně, neboť Ho nikterak neoslavovala, ale spíše působila Kristu velikou bolest a hlavně ostudu.

Tož tak.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Sobota, 15. prosinec 2012 @ 17:13:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
...vidím a čítam že tomu nerozumiete...matka Tereza v súlade s rímskym katolicizmom len presadzovala dôsledne učenie Ríma...človek potrebuje spolutrpieť za svoje hriechy...a do kráľovstva Božieho je možný vstup len cez odčinenie vlastných hriechov, poprípade utrpenie v očisci, ktoré je možno skrátiť práve utrpením a zádušnými omšami už tu na zemi...
...matka Tereza nikdy nehovorila trpiacim evanjelium, len ich povzbudzovala k tomu aby ,,vytrpeli ,, čo najviac za svoje hriechy...je o tom dosť veľa materiálu na nete....

ivanpRe: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Sobota, 15. prosinec 2012 @ 18:50:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ak by ateisti a pomyleni ludia mimo Jezisovho ovcinca prestali osocovat Kristovu katolicku cirkev a Bozich svatych, a naopak,zacali by ich chvalit , bola by to tragedia, lebo by to znamenalo, ze sa katolicka cirkev odklonila od praveho ucenia. 


Nieco o autorovi.

Zomrel ateistický učenec, filozof a spisovateľ Christopher Hitchens
Christopher Hitchens bol známy svojím radikálnym humanizmom a nezávislosťou. HOUSTON. Americko-britský filozof, spisovateľ, novinár a vzdelanec Christopher Hitchens zomrel po dlhom, verejnom boji s rakovinou vo veku 62 rokov. Nezabudnuteľným sa stal aj vďaka svojmu bestselleru - manifestu pre ateistov s názvom God is Not Great (Boh nie je veľký). Hitchensovo úmrtie oznámilo dnes vo vyhlásení americké vydavateľstvo časopisov Condé Nast, ktoré vydáva aj magazín Vanity Fair. Vo vyhlásení sa uvádzalo, že Hitchens zomrel vo štvrtok v neskorých večerných hodinách na zápal pľúc - komplikáciu, ktorá súvisela s jeho rakovinou pažeráka. Bol známy svojím radikálnym humanizmom a nezávislosťou. V júni 2010 oznámil, že sa lieči na rakovinu pažeráka. Bol plodným autorom, známym esejami v časopisoch Vanity Fair a Slate. Ateista vo svojom diele God is Not Great rozoberá zhubnú silu náboženstva vo svete. "Boh nás nestvoril. To my sme stvorili jeho," napísal autor. Hitchens veril v pluralizmus, rasovú spravodlivosť a slobodu prejavu, bol fanúšikom veľkomiest a výtvarného umenia.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6184019/zomrel-ateisticky-ucenec-filozof-a-spisovatel-christopher-hitchens.html#ixzz2F8wVUoKz

Sluhové Satana jsou směšní (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 15. prosinec 2012 @ 19:06:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ferra nemá vlastní rozum a přebírá kde co, co se mu kdo podstrčí pod nos. Matka Tereza neměla žádné hospice. Hospice jsou zdravotní zařízení zbudované pro dlouhodobě nemocné a umírající. Je to zdravotní nadstandard
Matka Tereza začala sbírat z ulice umírající, kteří tak umírali v nedůstojných podmínkách, kdy jejich tělo bylo již v takovém stavu, že krysy okusovaly jejich bezvládná těla. Místní frajeři se mohou stát dobrovolníky  a zdarma mohou přijít sloužit umírajícím, umývat zadky, vyměňovat obvazy a čistit hnisající rány a krmit jako děti bezmocné. Dnes obdrží na ústa roušku a na ruce rukavice. Matka Tereza tak činila ze začátku sama bez roušky a rukavic.
Je fakt žalostné, číst příspěvky k tomuto tématu od spolku “chytrých“. Slušně řečeno, je to přehlídka vymaštěných mozků a to je jen velmi slušně a noblesně řečeno o smetánce Satanových sluhů, kteří zde mají v popisu práce škodit Církvi, což se jim nemůže podařit. Čím více se snaží tím větší porážka je čeká jak u lidí , tak u Boha.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: noname v Sobota, 15. prosinec 2012 @ 23:36:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nazdar Ferro.
Nepozdravím tě úmyslně slovem ahoj, protože to, co jsi sem vložil určitě neslouží ke cti (chvále) Ježíšově - jak se tento pozdrav také vykládá. V mích očích a na mou odpovědnost před Bohem tohoto pozdravu nejsi hoden. (Dej Bůh, abych se mýlil )


 K věci. Není třeba tu svou hloupost tak okatě předvádět i když tu máš své horlivé posluchače a přitakávače. 
H.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 10:30:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Původní příspěvek, než jsem si prohlédl dokument.


Je to smutné, když kritizujeme člověka, o kterém máme zprávy jen z médií a vadí nám, že patří katolické církvi. Co je pravda na tom, co o Matce Tereze víme z médií?  Mluví média vždy pravdu ?  Narodila se celkem v dobře sociálně zajištěné rodině. I když otec bezy zemřel, jistě by nežili zase tak nuzně. Mohla jít třeba studovat. Bylo po první světové válce. Nakonec se v nejkrásnějších letech rozhodla pro řeholní život. Tak mladé děvče. Prochází složitým vývojem, který je jistě veden Bohem a rozhodně nejde o nějaké účelové jednání a touze po vlastní  slávě. A co vlastně dělá podle vás špatného? Neslouží snad také Bohu ?
Začíná v těch nejstrašnějších indických podmínkách. Ani jeden z nás by to nedokázal. Ti lidé tam byli přineseni, aby mohli aspoň trochu důstojněji umřít. Jinak by je venku sežrali myši. Hrozné utrpení. Ti umírající, pokud jsou schopni něco vnímat, tak jsou rádi, když je někdy s nimi, kdo se za ně modlí a dokonce se neštítí podat jim ruku, omýt jejich znečištěné tělo, dát napít…Tady není čas na nějakou evangelizaci.
Kdyby dělala něco špatného, tak by ji indičtí představitele neoceňovali. Vždyť měla přece jiné náboženství a jinou víru než mají Indové. A přece udělala kus práce. Možná se dopustila i určitých chyb, nedostatků, ale co jsme udělali my, že máme právo kritizovat, zesměšňovat…

Všechno dobré se časem pokazí. Původní úmysl byl jistě dobrý.

Pak jsem si prohlédl dokument.Nejsou to dobré zprávy. Jejich autory jsou převážně ateisté. A kdo tedy byly tyto ženy, které konaly takovou práci ? Byly to snad sadisticky či masochisticky zaměřené bytosti, které milovali utrpení?  Kde je pravda ?  A byla ta jejich práce zbytečná ?

A co je pravda a co je lež ?

Pokud je prokázáno, že ty miliony dolarů, které přišly od dárců, skončily ve Vatikánů, místo toho, aby sloužily trpícím, pak ty ženy, aniž to věděly, sloužily Antikristu!!!!Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 12:53:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Satan, když již nemůže Boží dílo zhatit jinak, používá pomluvy. Žel, všichni jsme k nim náchylní a ještě více náchylní je přijímat. Vždyť si říkáme: Na každém šporchu pravdy trochu.

I tento článek se nevymyká satanovu působení. Přitom se stačí trochu zamyslet a všechny v článku uvedené pitomosti snadno rozumem vyvrátit. Například - řeholnice Tereza se starala o nemocné v Indii, kde určitě neměli veřejné zdravotní pojištění a nemocnice neměly povinnost léčit pacienty zadarmo. A dalo by se pokračovat dál.

Nejlepší by bylo, aby se autor pomluv do Indie podíval. Dokonce i dnes je tam taková chudoba, že děti se běžně prodávají, aby bylo na obživu ostatním.

Ale i jinak by se autor měl zamyslet: Kdyby sám autor pomluv byl někdy postaven do situace milosrdného Samařana a měl ze svých peněz poskytnout zraněnému lékařskou pomoc, mohl by i přes svou veškerou upřímnou milosrdnost a snahu pomoci zjistit, že na to prostě nemá dostatek prostředků. A než by ty prostředky sehnal, jako je sháněla i ona Tereza, pacient by nejspíš zemřel.

Náš Pane, ochraňuje nás před zlem satanových pomluv. AmenRe: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 17:11:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Má člověk vzít za pravdu slova, která byla pronesena na setkání nějakého hnutí/sdružení/spolku (či co to vlastně je, netuším popravdě). Co chtějí prezentovat i přednášku nazvanou:  Pornography is good for us: without it we would be a far more repressed society (Pornografie je pro nás dobrá: bez ni bychom byli mnohem více potlačovanou společnosti). Nebo ‘Vagina: A New Biography (Vagina: Nový životopis).  Já si dovolím vyslovit vlastní názor. Pro mne takový zdroj je pochybný a na úrovní článku v Blesku či Aha.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 20:20:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
No, po přečtení článku bych moc nedal za to, že Lucifer má z matky Terezy udělaný míšek na tabák.lRe: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 20:22:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vyznání matky Terezy, které hovoří samo za sebe:

Ó, já doufám, že se obracím. Nemíním tím, co vy myslíte... Když přicházíme k Bohu tváří v tvář a přijímáme jej do svého života, pak se obracíme. Staneme se lepším hindem, lepším muslimem, lepším katolíkem a lepším, ať jsme cokoli... Jaký způsob přístupu bych užila? Pro mne, přirozeně, by to byl katolický přístup, pro vás to může být hinduistický, pro někoho jiného buddhistický, podle svědomí každého. Čím je Bůh ve vaší mysli, to musíte přijmout.

(z knihy Mother Teresa; Her People and Her Work)


Katolík (ne ovšem každý) nemá problém s hinduismem či islámem, ačkoliv jsou to vyloženě satanova náboženství, které spásu v Kristu odmítají a Syna Božího degradují jen na jednoho z mnoha proroků. Katolík (ne ovšem každý) má však veliký problém s nekatolíkem, který ačkoliv Krista vyznává jako svého Pána a Spasitele, přesto zůstává v jeho očích sluhou satanovým. Nezáleží vůbec na našem postoji vůči Kristu, zda se Mu rouháme či Jej uctíváme, záleží hlavně na našem postoji vůči ŘKC. Po Kristu se šlapat smí, po ŘKC ani náhodou! No kde to jen jsme, přátelé? Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 21:05:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Padlo zde v diskusi i několikrát jméno padre Pio.¨
Chtěl jsem vidět tohoto katolického stigmatizovaného světce a tak jsem si našel na netu několik jeho filmových záběrů.
Nejvíce mne překvapilo jak samozřejmě a bez zábran si nechal od mnoha lidí neustále líbat ruce. Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 22:30:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když nazývali ďáblem Pána Ješíše tak není nic překvapivého na tom že nazývají ďáblem i Anděla z Kalkaty. Tu kterou přivedla k Bohu miliony lidí z celého světa. Ježíšovi současníci také čekali že uzdraví a nasytí všechny a nejenom některé. Proto ale na svět nepřišel a Matka Tereza také ne. Radši bych ležel nemocný na troše slámy u ní než v nelidské a bezbožné české nemocnici. Ve které se ztrácejí miliardy a s lidmi tam nakládají hůř než se zvířaty.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Neděle, 16. prosinec 2012 @ 23:09:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Máš pěkné známosti Ferko. Ten chlápek je považován za jednoho z největších bojovníků proti Bohu v dějinách lidstva.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: svata_tradicia (svatatradicia@jesuits.tv) v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 00:10:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.jezuiti.sk/
Poslouchejte toho heretika Bezáka co si dovolil vuci jedine prave cirkvi ! Von povída !!!! A povídá !! hodinu i víc ! http://www.ta3.com/clanok/1011429/exkluzivne-robert-bezak-prestal-mlcat.htmlRe: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 10:57:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já myslím, že už by  ty špinavosti tady měly končit. Já nejsem nějakým zastáncem katolického papežského systému, ale droboučké ženy a mnoha dalších jejích sester se musím zastat.

Proč na ni lijete takovou špínu ?


Znáte ji osobně? Byli jste v té Indii mezi umírajícími?


Copak tuto činnost začala dělat kvůli penězům?


Co jste dobrého vykonali vy ???!!!!!


Mně některé hnusné vaše reakce připomínají to, když se ve mně nedávno probudil třídní balvan nenávisti. Pozůstatek minulosti.


Je vám při tom  příjemně ?


Nenávidíte tuhle stařenku, která měla svoje dobré stránky i svoje chyby.


Vy chyby nemáte?


Nenávist je jak dravá šelma, která rozežírá naše srdce, až v něm nezbude místo pro lásku.

Copak nám Bůh nedal poznání, že On bude soudcem. On z nás svalil ten balvan zla, aby nás netížil. Jemu patří soud!!
Některé výroky na adresu této stařenky jsou dost hnusné. Jste si jisti, že znáte plnou pravdu, plnou skutečnost ? Máte hodnověrný zdroj?


Matka Tereza má jedno velké štěstí. Bude ji soudit Bůh a ten je spravedlivý.


A co se týká finančních toků v katolické církvi, tak to  je přece věc členů katolické církve. Co je nám do toho ?Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 13:51:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Odpočinutí věčné dej mu ó Pane a světlo věčné ať mu svítí. Ať odpočívá ve svatém pokoji. Amen.


Pan Hitchens umřel přesně před rokem, 15. prosince na rakovinu hltanu a pravděpodobně neměl nikoho kdo by se o něho postaral tak jako Matka Tereza.
Během svého života se pohyboval a bojoval proti Bohu převážně v protestantském prostředí. Mezi baptisty, kalvinisty  a nejrůznějšími církvemi vzešlými z episkopální.  O Matce Tereze se možná zmiňoval jenom proto že jí mají v úctě i tam.

Ať mu Pánbůh odpustí.

Když zřídila Matka Tereza s několika sestrami první útulek pro umírající tak to vyvolalo mezi místními hinduisty bouři nevole.  Shromážděný dav je chtěl odtamtud vyhnat a možná dokonce i zabít. Vůdce toho davu vtrhnul dovnitř a za nějaký čas se vrátil s usedavým pláčem. Svým sousedům řekl že ty svaté ženy můžou vyhnat až se na jejich místo postaví jejich matky, sestry a dcery a projeví stejnou lásku a soucit jako tamty. Lidé se rozešli, potichu a se sklopenými hlavami  a začali přinášet jídlo a jiné potřeby.

Takhle to dopadá když někdo rozdá všechno co má a následuje Krista. Odpůrcům restitucí se stejně nezavděčí a většinou ho nenávidí ještě víc než ty kteří  provozují běžné školy a nemocnice.

Takhle to fungovalo po celé dějiny křesťanství. Pokud chtěli konat dobro bohatí a mocní tak potřebovali někoho kdo rozdal co měl, aby měl kdo jejich prostředky realizovat. Svatá Anežka Česká se vzdala postavení princezny a odmítla žádost císaře o její ruku. Vzkázala mu že dala přednost Ježíši Kristu a on jí vyplatil obrovskou částku aby mohla postavit svůj klášter, nemocnici  a domov pro chudé. její příbuzní čekali že jim z uražené ješutnosti vyhlásí válku. Její bratr a synovec také štědře přispívali . Zatímco ona trpěla zimou a hladem a vlastníma rukama převazovala zhnisané rány a vředy a o sirotky se starala jako matka. Svatá Zdislava z Lemberka se starala o chudé z širého okolí, podle kronikáře Dalimila vzkřísila pět lidí z mrtvých a umřela velice mladá celkovým vyčerpáním.dokument o zákulisí Vatikánu (Skóre: 1)
Vložil: twig v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 15:23:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prvá časť dnes (17.12.) na ČT2 o 15:35 alebo vo štvrtok o 9:50. Druhá túto sobotu. 

Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 15:24:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Som naozaj rád, že na GS sú aj ľudia dobrého srdca /ako napr. pan František a i./, a že viac než iba na základe niektorých ľudských nedostatkov sesier Matky Terézie bol schopný vidieť celkové zameranie ich života, ktorý bol naozaj životom zasväteným Boha /na plný úväzok / a pre Boha a videl fakt, že z lásky k Nemu robili to, čo robili, a bol schopný brať do úvahy aj výrok Písma, že "láska zakrýva množstvo hriechov"...

No som trcohu sklamaný, že niektorí z tých, ktorí  sa často až príliš oháňajú tým, akí sú oni opravdiví, či biblickí kresťania, nie sú na Matke Terézie a jej sestrách vidieť skoro nič dobrého, len chyby, o ktorých sa dozvedeli od svetoznámeho zarytého ateistu a  nepriateľa  všetkého božského a kresťanského, Hitchensa. Priatelia, nezdá vám trochu trápne viac dôverovať argumentom takého človeka, a ignorovať všetkých ľudí vo svete /a medzi nimi nielen katolíkov, ale mnohých nekatolíkov, ba ateistov/, ktorí si veľmi vážia Matku Teréziu a jej sestry, pretože zrejme na vlastné oči, alebo od im hodnoverných ľudí sa dozvedeli o opravdivom hrdinstve ich obetavého života?... Okrem toho, viem že aj to komunistické Rusko, ktoré bolo systematicky proti všetkému náboženskému dokonca ešte v časoch komunizmu dovolilo jedine sestrám Matky Terézie prísť a pôsobiť v Sovietskom Zväze...

My všetci veieme, že ľudská svätosť ľudí je len relatívna, a pravdou je, že "len jeden je dobrý, Boh" /Evanjelium/, a my  všetci máme nejaké chyby, "má ich Šlitr, má ich Suchý...". A preto aj keď KC niekoho vyhlasuje za svätého, táto pravda je na pozadí všetkého toho, ako chápeme svätosť. Veríme však /na základe Božieho slova/, že Boh naozaj posudzuje ľudí viac podľa ich vnútorných úmyslov, ako od toho, ako to vyzerá navonok pred ľuďmi. A to platí aj v dobrom /teda človek navonok koná dobro, ale v skutočnosti mý zlý úmysel - hrá divadlo, podvodník/, aj v zlom /má dobrý úmysel, no proste sa mýli, čo možno je aj prípad sestier v niektorých veciach.../.
Ak človek súdi teda len podľa vonkajška, určite nesúdi ako Boh, ale súdi nespravodlivo, a ak to robí zlomyselne /napr. zámerne poškodiť dobré meno niekoho/, aj úmyselne krivdí, a teda pácha hriech proti láske, teda proti tomu, čo je Bohu najvlastnejšie.

Preto sa pridávam k pánu Františkovi a iným, ktorí v tejto veci tu preukázali aspoň snahu o pochopenie a šľachetnosť, ABY SA UŽ KONEČNE NA GS SKONČILO S TAKOUTO PRAXOU NEUSTÁLEHO ODSUDZOVANIA, BA ČASTO AŽ OSOČOVANIA OPOZIĆNEHO TÁBORA LEN PRETO, ŽE "NIE SÚ TO NAŠI..." Verte mi, že nie je na tomto spôsobe nič kresťanského, naopak, robí to hanbu všetkým nám, tu na GS diskutujúcim kresťanom, je to hanba kresťanstva.
Kresťanský prístup sa mi zdá iný: Možno kritizovať, no vidieť aj dobro, a aj to vedieť priznať, vedieť rozlíšiť s pochopením omyly človeka od jeho dobrého úmyslu, a posudzovať komplexne jedno, aj druhé, a nie tak, že u druhých len chyby a omyly, a u našich len dobré stránky a úmysly.
Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Didymos v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 15:43:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten článek je plný faktů. Je jasné že mnohým se to nelíbí, ale pravdu nezmění.Není zlato, co se třpytí.Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: Jan21 v Pondělí, 17. prosinec 2012 @ 16:19:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Můj názor na Matku Terezu je tento:

Její jednání bylo zcela v souladu se stanovisky "svatého stolce", že všechna náboženství jsou si rovna (New Age)a kdo věří upřímně v cokoliv, má život věčný (u katolíků samozřejmě s mezistanicí očistce).

Katolíkům poplatné překlady bible (CEP, B21) ve verši Jan 6,47 záměrně vynechávají slovo "ve mně, t.j. v Ježíše Krista - Kdo věří, má život věčný.

Proto za to nemůžeme kritizovat či odsuzovat samotnou Matku Terezu, ta jednala tak, jak byla vyučena od svých představených. Její činy z hlediska humanismu byly v pořádku (i když mohly být na lepší úrovni) a kdyby u toho říkala evangelium (je otázka, zda sama věděla, co evangelium je), zajisté by nezískala tolik finančních prostředků a už vůbec žádné sympatie od světa. Že převážná část těchto prostředků zmizela v útrobách Vatikánu je věc jiná a je otázkou, zda to tato žena mohla nějak ovlivnit. 

Soudy přenechme samotnému Bohu, ten si viníka jistě zjistí.

Jinak je to zcela v souladu s katolickým pojetím, že nebe si musíme zasloužit vlastním utrpením, nebo utrpením či askezí jiných (kromě těch nahoře s pivním mozolem a pětinásobnou bradou, kteří to jiným doporučují)


Re: Pekelný anděl Vatikánu Matka Tereza (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 18. prosinec 2012 @ 15:06:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Blahoslavená Matka Tereza je příkladem toho jak důležití jsou novodobí světci a světice kteří úměrně tomu také vadí ďáblu. I když to rozhodně neznamená že bychom měli zapomínat na apoštoly a prvokřesťanské mučedníky. Pohříchu se přiznám že jsem si kdysi myslel že čím starší tím lepší a že se jim ti novodobí nemohou vyrovnat podobně jako se postmoderní umění nemůže vyrovnat baroku nebo gotice. Je to má vina, má veliká vina. Světce a světice nám Bůh dává hlavně z toho důvodu aby na Něho ukazovali a aby nás k němu vedli. A to je většinou nejvýraznější u lidí ze současnosti, kteří žijí ve stejné realitě jako my. Víc než u lidí které můžeme odložit někam na podstavec, nebo se nechat ovlivnit těmi kteří je popírají. S tím můžeme mít problémy i u biblických postav. Že v nich vidíme kohosi mýtického, vzdáleného a dokonalého a vůbec nás nenapadne si z nich brát konkrétní příklad. Nebo se nad nimi dokonce nedej Bože můžeme cítit povznesení a opovážlivě posuzovat jejich činy pod vlivem vlstní pýchy.
Možná je to také důvod toho proč je proces svatořečení čím dál tím rychlejší, i když existují vyjímky i ve starověku a středověku. Naši předkové žili v křesťanské společnosti a v lásce a bázni Boží po dlouhá léta víceméně stejně. Výhodou novodobých světců jako je například Matka Tereza, Maxmilian Kolbe, Jan Pavel II. nebo Karel Habsburský je to že ani ďábel nemůže bez použití násilí totalitního režimu popřít jejich existenci. Proto se je snaží očerňovat ale zároveň tím na ně také upozorňuje a ukazuje.Stránka vygenerována za: 0.79 sekundy