Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslava.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16550, komentáře < 7 dní: 366, komentářů celkem: 423491, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 89 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115665902
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Jsem protestant, tedy protestuji...
Vloženo Pátek, 02. listopad 2012 @ 10:08:51 CET Vložil: Olda

Sebeobrana poslal demagog

Jsem protestant, tedy protestuji. Otevřeně říkám, že hodnoty pana prezidenta nejsou hodnoty mé. Jsem osobně přesvědčen, že např. plná varolizace důchodů podle inflace není "nezodpovědností předchozích vlád," ale morální povinností prvoradé priority každé civilizované společnosti. Neříkejte mi, že v rozpočtu není dost peněz, to, jak využíváme své peníze je vždy obrazem postoje srdce. Raději přiznejme, že nemáme dost zájmu, úcty ke stáří a k životu poctivé práce.

Protestuji proti julínkovnému a skrytému zavádění školného na veřejných vysokých školách či dokonce proti snahám o  likvidaci těchto škol. Bezplatné zdravotnictví a školství, rovný přístup ke zdravotní péči a k možnosti vzdělání je jedinou obranou před kultem peněz, ve kterém je stav účtu jediným měřítkem úspěšnosti a prospěšnosti člověka, ve kterém cena člověka spočívá v obsahu jeho peněženky. To je degradace člověka jako obrazu Božího, který v Božích očích má takovou cenu, že Kristus za něj položil život.

Protestuji proti politickému systému, ve kterém dochází k opakovanému přepisování výsledků voleb. Ne, naši politici se zatím nesnížili k tomu, aby manipulovali přímo s volebními urnami, přesto se volební výsledky nakrásně přepisují. Přepsali se v roce 1996 panem Teplíkem a Vágnerem, přepsali se v roce 2006 "pozitivní a negativní motivací," přepisují se i v současné době, kdy je za podezřelých okolností držen ve vazbě opozoční poslanec.

Politický systém, ve kterém není právně vymahatelné, aby poslanec hlasoval v souladu s volebním programem, za který byl zvolen, v souladu se svými vlastními veřejnými předvolebními sliby a proklamacemi, výroků v televizi či na předvolebních plakátech, kde se měsíce, týdny ba i dny před volbami zveřejňují podivné - nepřezkoumatelné a nikomu nezodpovídající se -  předvolební průzkumy, které říkají, kdo se kam s nejvyšší pravděpodobností dostane a kdo ne,  takovýto politický systém se nedá nazvat demokracií.

Jsem protestant, tedy protestuji. Ale osobně jsem přesvědčen, že protesty v  ulicích, stávky, petice nejsou k ničemu. Ti, kteří drží moc, se jim vysmívají a mávají nad nimi rukou. Za komunismu se veřejně protestovat nesmělo, dnes se význam stávek a shromáždění snižuje tím, že každý "má právo vyjádřit svůj názor."

Naši politici se nebojí Boha a z lidí si nic nedělají. Mají jedinou obavu: Z našeho hlasu ve volbách, z našeho hlasu ve volební obálce, ve volební urně. Ne v hosdpodě, ne na ulici, ale za volební plentou je jediné místo, kde stojí za to protestovat. A to né neplatnými lístky, ty jen pomáhají, ne. Ale hlasovat bez nějakých obav, že se ten či onen se tam či onde dostane či nedostane, z manipulativních řečí strašením strašáky z doby dávných i nedávných. Prostě přijít a řící svým volebním hlasem: Tudy cesta nevede.

Zdroj: http://bohu-a.svetu.cz/32262-jsem-protestant-tedy-protestuji.html

"Jsem protestant, tedy protestuji..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jsem protestant, tedy protestuji... (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 04. listopad 2012 @ 18:33:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Předem říkám: Nezáleží na tom, zdali protestovat nebo jednat jinak. Ale hlavně jednat!

Musíme dát ale vysvětlení i těm bratrům a sestrám, kteří někde vyčetli z Písma, že se nemáme účastnit dění v sekulární společnosti. Vysvětlit, že to je jako chodit kolem zraněného cestujícího a nevzpomenout si, jak jednal milosrdný Samařan a jak jednali ti ostatní. Když vidím zlo a vím, že mohu sebemenším způsobem přispět k jeho odstranění, musím jednat. Pokud nejednám, vyslovuji se zlem souhlas a tím se dostávám do role samotného strůjce zla.

Těm, kdo se nenechají poučit: Ježíš také učil "uhodí-li tě někdo v jednu tvář, nastav i druhou". Sám se však ohradil, když ho do tváře uhodil jeden ze strážců (Jan 18:23). Tedy nikoliv pasivita, ale aktivní obrana, byť nenásilná.Re: Jsem protestant, tedy protestuji... (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 04. listopad 2012 @ 12:25:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V roce sametové revoluce všichni chtěli svobodu a kapitalismus. Máme obojí a spokojeni nejsme. Proč? Svoboda je jak fata morgana. Chceme ji, blížíme se k ní, a když už je na dosah, tak se rozplyne. Nakonec se stáváme otroci byznysu, otroci peněz, zvrhlé kultury atd. Chtěli jsme být svobodni, ale možná, že jsme zase nesvobodni jinak. A navíc jsme zdevastovali přírodu, ten dar od Boha, jehož mám být správci.

A kapitalistická společnost? Bohatnou banky, žije se na dluh, vše se blíží ke krachu. Lidé si díky dluhu navykli na vysoký standart. Navzájem se odcizili. Úplatky a  korupce. Rozmazlená společnost a děti, kterým se ustupuje, i mladí mají vysoké nároky.  Zmizela vděčnost a tím i pravá radost. Všichni si zvykli, že mají nárok..


Protestovat?


Spíš říkat pravdu!!!! A hlavně vychovávat!!


Jak vlastně vychováme a jaké vzory nabízí dnešní společnost?


Děkuji Bohu, že jako dítě jsem měl bídu a nedostatek. Díky tomu si dnes všeho vážím.
Re: Jsem protestant, tedy protestuji... (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pátek, 02. listopad 2012 @ 11:17:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsem protestant, tedy protestuji...


protestanti bol ľudia čo nesúhlasili s katolickou naukou.

skutoční protestanti sa nikdy nemiešali do politiky a svetských vecí.Re: Jsem protestant, tedy protestuji... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 02. listopad 2012 @ 12:39:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Nejsem protestant, tak neprotestuju.

  Otevřeně říkám, že moje názory a hodnoty nejsou dané protestem proti někomu, ale souhlasem s Někým. Svým rodičům budu valorizovat náklady sám pokud to půjde a s potěšením a nebudu jejich situaci házet alibisticky na stát tak, jak to dělá bezbožný svět. Stejně tak svým dětám rád koupím pastelky na začátku roku.

  Ale přiznám se, že mne dost štvou politici, jejichž jediným zájmem je kdo bude mít kolik "od nich" přidáno v peněžence a nestarají se o právo a spravedlnost a celou politiku tak degradují jen na prachy - na což samozřejmě ti, co vidí vše jen skrze peníze, snadno naletí. Jsem radši, když politici řeší to, co mají (bezpečnost, právo, spravedlnost) a nepletou se do toho, do čeho jim nic není (násilně přerozdělování peněz).

  Budu rád, když se na světě najde dost extra bohatých lidí, kteří zaplatí nové technologie ve zdravotnictví tak, aby je za pár let mohli využívat všichni. Stejně jako jsem rád za firmy, které mohou investovat miliardy dolarů do vývoje léků, které by jinak nevznikly. Stejně tak jsem rád za podobné lidí investující do nových technologií a kamkoliv jinam a jem rád, že "nežijeme v pralese".

  Víme, že svět ve zlém leží. Nejsem spasitel světa. Naštěstí. Dokážu si představit, čemu asi čelí takový premiér když například odvolává ministra vnitra. S radostí se za ně všechny budu modlit, aby měli moudrost do toho, co dělají a nebudu jim mít zazlé, když něco zvořou.

  Když půjdu volit, půjdu volit ty, jejich program je v souladu s dobrovolností a svobodou a rád vynechám ty, jejicž program je jen o penězích.Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy