Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslava.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16550, komentáře < 7 dní: 366, komentářů celkem: 423491, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 85 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115666264
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Nejsem fyzicky váš bratr!
Vloženo Pondělí, 17. září 2012 @ 00:59:51 CEST Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal Ferra

 
Zjistil jsem, že poslední dobou ztrácí mé svědectví, stejně jako má snaha tělesně se přiblížit duchovnímu stavu na síle, kdy už píši jen tak, jak by to mělo vypadat - kriticky, však svůj stav neventiluji. 
Je to takové kázání o vodě při pohárku vína. 

Proto chci kázat jednou o víně s pohárkem vína v ruce. 


Chtěl bych vám napsat něco ze svého života, aby nevznikaly mylné domněnky, že jsem fyzicky jedním z vás. 

Třetím rokem tu píšu, a hladí mě na duši, když mi někdo řekne - bratře. Napsal jsem hodně článků i komentářů, jak to po duchovní stránce vidím já, jsa do toho zprva nechtěně vtáhnut Bohem, později tak, že se to pro mne stalo životním cílem, ač netuším proč. 
Nehledal jsem Ho, našel si mě On sám. Proč? Vždyť já si žil poklidným životem ve světě, který se sice choval ke mně jako nepřátelsky, ale časem jsem se naučil s ním bojovat stejnými prostředky.
Už jsem ani nevnímal, že jsem stejný jako svět, že se jen snažím přežít stylem evoluce, kdy přežívají jen ti nejsilnější.

A tak jsem bojoval. 

Pak přišel ten, kdo je nejsilnější ze všech, a řekl mi, že nemám šanci bojovat proti Němu, jako nejsilnějšímu ze všech, protože ač by mě mohl zadupat do země, přesto neusiluje o to, něco mně a mojí rodině v tomto prašivém světě bitev něco vzít a připravit mě tak o nějakou nutnost k přežití do věku, kdy mě to už nebude zajímat, ale že mi chce naopak dávat v tomto fyzickém životě svou sílu, abych mohl bojovat Jeho silou a ne jen svojí, a že mi dá dokonce sílu duchovní, abych porazil skrze Jeho Syna smrt a bolest a vše špatné.  

Proč to dělá?
Vždyť na to nejsem zvyklý, aby se nade mnou sklonil ten nejsilnější, když doteď jsem byl zvyklý na to, že čím silnější, tím více bral!
Proč mi chce něco dávat, a nejenom brát a to navíc navěky kdy s Jeho pomocí přemohu i smrt? 

Chtěl jsem protestovat, protože jsem mu nevěřil, ale On je tak silný, že mi dal nové srdce, ještě předtím, než jsem stačil protestovat, abych tu Jeho nabídku přijal. Dostal jsem tedy od Něj srdce které nebylo napadeno nemocemi, které jsem stačil za svůj život nasbírat, ale bylo NOVÉ a tak nepřijímalo to, co nemělo v DNA, ale to, k čemu bylo určeno. 

Bylo v něm DNA Otce, po kterém jsem ho dostal, a tak jsem nemohl jinak, než svého nového Otce milovat! 

Jako každé bezprostřední dítě miluje bezprostředně svého tatínka a maminku. Nemyslí na to, že by ho otec mohl zradit, či mu říci něco, co by bylo proti jeho prospěchu.  
Ani na to nemyslí, prostě bezvýhradně jim důvěřuje. Nepokládá za nesvobodu důvěřovat svým rodičům, a nemít SVŮJ názor, ale bere je jako ty, kdo už něco v životě zažili a znají co je dobré a špatné pro ně a jelikož ho mají rádi a snaží se mu předávat jen to dobré, proto nemá důvod jim nevěřit, či si myslet, že to, co je pro ně dobré, by mu nutili s úmyslem ho poškodit. 

A tak dělá, co ho rodiče učí a co je k jeho prospěchu. Nepřemýšlí, jestli je užitečné chodit, a jestli je v učení chození jeho svoboda "svobodného" dítěte, ale poslouchá svou přirozenost a své rodiče, jimž důvěřuje a nachází zpětně svobodu v tom, že ho naučili tomu dobrému, kdy si může svobodně dojít pro to, pro co chce, a kam chce. 

A tak mne Bůh naučil duchovně chodit a já mu důvěřuji, že nejenom můžu svobodně chodit, ale ne tak, abych jako svévolník chodil tam, kde končí kraj propasti, ale důvěřuji mu v tom, že mi řekne, kde ten kraj propasti je, a kde moje svoboda skončí tam, kde bych skončil i já!

Tak mě vede můj Otec, který mě neopustí ani tam, kde smrt rozděluje. 
Ale to je jen jedna stránka věci, o které jsem původně nechtěl hovořit.


Proč jsem v úvodě začal, že nejsem fyzicky váš bratr? 

Protože ač duchovně chodím, a konám, jak mě říká můj Otec, stále jsem v zajetí těla, v zajetí toho starého těla, které se nemůže smířit s novým srdcem, a nechce tento nový orgán přijmout. 

Ano, vím to, ale to, co vy ne. A to mě od vás stále odděluje. Od vás, kteří jste už tělem alespoň částečně dohnali duchovní stav, který nastal po vašem znovuzrození.

Já pokud nejsem v d/Duchu, žiji stále v těle, které se brání svému novému srdci spolupracovat. Možná si někteří o mně namlouvali (a je to moje chyba, že jsem to nepřiznal v plné síle,) že patřím k nim. 

Ne, nejsem jako jeden z vás, z vás, které mám rád a obdivuji je, nejsem ani jako Willy, který nekouří a nepije, nejsem ani jako ti, kdo píší, že splnili všechny požadavky víry a po svém uvěření byli pokřtěni. Mě nikdo kromě faráře v 7 dnech nepokřtil, není pro mě voda, kterou by mě někdo očistil od starého života, protože už nechodím do žádného spolku křesťanů po předchozích zkušenostech, kdy mi byla nucena víra jiných, a ti, kdo se mnou sympatizovali, mě nepokřtí do Jeho jména, protože se nechci nutit, nejsem ani jako Gregorius, abych byl mládencem, ne, nejsem ani jako Cizinec, abych viděl na vlastní oči fyzické proměny následující po duchovních, nejsem ani jako Helenka, která žije duchovně svým fyzickým životem, nejsem jako Vlastik, kterému září oči Pánem, mé oči září zklamáním ze sebe samého, který fyzicky nedokáže dostihnout duchovní stav svého srdce. 

Nejsem váš bratr fyzicky, jen mám stejné srdce, které po vás touží a těší se ze setkání a společného ducha, který mne snad někdy vysvobodí z tohoto těla nehodného srdce. 

Proto vás prosím, neberte mě jako svého bratra, ale jako sympatizujícího.  
Podobná témata

Zamyšlení

"Nejsem fyzicky váš bratr!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 43 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: Ferra v Pondělí, 17. září 2012 @ 07:48:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
oprava:  ......a ti, kdo se mnou sympatizovali, mě nepokřtí do Jeho jména, protože se je nechci nutit.......Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pondělí, 17. září 2012 @ 10:32:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Ferro,

kdysi jsi napsal, že Ti Bůh zakázal sem psát. Chci se zeptat, zda tento zákaz již pominul? Nyní totiž čtu, že jsi byl do diskusí nechtěně vtáhnut Bohem.

P. S. Je zajímavé, jak se naše teologické systémy zřejmě stylizují i do našich projevů.

Willy, jakožto watchmanovec důsledně ve všem rozlišuje "ducha" a "duši" a Ty jako kalvinista jsi zase do všeho uváděn takřka "proti své vůli" :-) Já určitě také nejsem výjimka.Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 17. září 2012 @ 10:49:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vy jste bratr všech, duchovně i fyzicky. Duchovně jako Boží tvor a fyzicky jako syn Adama a Evy. Na to úplně stačí to že jste člověkem. Vraťte se do stáda, těžko je člověku samotnému. Proto stvořil Adamovi rovnou pomoc a proto nám dává církev i lidstvo, proto nám dává i sám sebe jako Boha i Člověka. Všimněte si i toho jak velkou důležitost tomu přikládají lidé kteří Boha otevřeně neuznávají a popírají. Abyste opustil stádo a snažil se k tomu inspirovat a přimět ostatní.Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pondělí, 17. září 2012 @ 17:27:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ne, nejsem jako jeden z vás, z vás, které mám rád a obdivuji je, nejsem ani jako Willy, který nekouří a nepije, nejsem ani jako ti, kdo píší, že splnili všechny požadavky víry a po svém uvěření byli pokřtěni. Mě nikdo kromě faráře v 7 dnech nepokřtil, není pro mě voda, kterou by mě někdo očistil od starého života, protože už nechodím do žádného spolku křesťanů po předchozích zkušenostech, kdy mi byla nucena víra jiných, a ti, kdo se mnou sympatizovali, mě nepokřtí do Jeho jména, protože se nechci nutit, nejsem ani jako Gregorius, abych byl mládencem, ne, nejsem ani jako Cizinec, abych viděl na vlastní oči fyzické proměny následující po duchovních, nejsem ani jako Helenka, která žije duchovně svým fyzickým životem, nejsem jako Vlastik, kterému září oči Pánem, mé oči září zklamáním ze sebe samého, který fyzicky nedokáže dostihnout duchovní stav svého srdce. Ne, to nejsi. ty jsi prostě jako Ferra se svým vlastním křížem. Když nechcš byý brán jako jeden z....budiž, já tě osobně neznám. Každý máme něco pozitivního i negativního.Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 18. září 2012 @ 22:28:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj,
tak jsi to nevydržel, no a co? I to se stává. Jak jsem ti už kdysi psal. Je to vše mnohem složitější a zároveň mnohém jednodušší. Pán ví vše a nic ho nemůže překvapit. To jen my si myslíme, že můžeme před ním něco skrývat. Ale ne všichni to vědí!!! Někteří to teprve musí prožít na vlastní kůži. Stejně jako Petr.
Drž se Pána Ježíše a vše ostatní ti bude přidáno. Největším problémem je naše netrpělivost a tělesnost bratří, kteří ještě nepoznali sami sebe. Vím, že někteří to nepoznají ani za svého života.
Znáš můj názor i pohled, možná tě tvé slabosti vylučují v očích některých bratří z nějaké "významné" funkce ve sboru (sborech). Ale jednou pochopíš, že místo, které ti určil Pán v Jeho těle, je nesrovnatelně významnější, než by ti "dovolili" lidé.
Podívej se na život apoštola Pavla a jak ho v závěru jeho života skoro všichni opustili. A jaké dnes v Církvi má místi Pavel, a jaké mají ti, kdo ho opustili. Studuj Pavlův život z Písma a Pán ti dá milost pochopit co potřebuješ.
Tady ti více nenapíšu. Teď nemám čas, mění nám okna. Ozvu se později.
Pán ti dal milost takového rozsahu, jakou by ti měli závidět všichni ti, kdo tě kritizují.Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Úterý, 18. září 2012 @ 23:50:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč mi chce něco dávat, a nejenom brát a to navíc navěky kdy s Jeho pomocí přemohu i smrt?


na povzbudenie,

Americky arcibiskup Fulton Sheen /1895-1970/, znamy televizny a rozhlasovy kazatel, bude coskoro blahoreceny.Hrdinsky stupen cnosti mu bol uznany v rekordne kratkom case.

Zdokumentovane su 3 zazraky, ktore sa stali na jeho prihovor.

Do procesu blahorecenia vybrali pripad dietata, ktore sa narodilo mrtve a vyse hodiny nemalo pulz.Rodicia maleho Jamesa Fultona Engstroma sa modlili k arcibiskupovi Sheenovi za uzdravenie a srdce dietata zacalo bit.

Chlapcek teraz zije bez zdravotnych tazkostí.

Zdroj. casopis Posol 9/12Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Středa, 19. září 2012 @ 01:28:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ahoj Fero,

kromě jiného píšeš: ... nejsem ani jako Willy, který nekouří a nepije, ...

to nevadí, že nejsi jako já a abys věděl, já jsem nekouřil a nepil alkohol už před uvěřením/obrácením/znovuzrozením a přesto vím, že to nebyla moje zásluha či nějaká moje přednost, protože věřím, že to byla Boží milost projevená mě ještě jako nevěřícímu, že jsem nebyl nikdy závislý na nikotinu a alkoholu, Jiný člověk, který by dělal v mládí to, co já, by se pravděpodobně na alkoholu i nikotinu závislým stal, jelikož alkoholu - zvláště piva - jsem vypil strašnou spoustu a když jsem se opil, dostal jsem většinou chuť i na cigaretu, kterou mi vždy někdo ochotně daroval. Ale jak říkám: chvála Pánu a díky Jeho milosti jsem se závislým nestal. Později jsem přestal pít a kuřákem, tj. že bych si kupoval a kouřil cigarety, jsem i přes jistou snahu se jím stát (ve třídě na střední škole všichni spolužáci kouřili) nikdy nebyl.

Znám ale případ bratra, který kouřil desítky let, a i když uvěřil, pokračoval v tom, takže s tím měli někteří jeho spolubratři problém. Jeden moudrý bratr mu však dal radu, která mu pomohla se kouření zbavit. Ta rada zněla vcelku takto: Kupuješ cigarety? Kupuj! Kouříš? Kuř! Ale pokaždé, než si zapálíš, poděkuj Pánu Ježíši, že má moc tě z kouření vysvobodit. No, a po několika málo týdnech kouřit přestal a od té doby nekouří. Třeba ti ta rada také pomůže.:-)

Pán s tebou.Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 19. září 2012 @ 06:12:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  No, fyzicky asi ne, Fero ;-) Však také to fyzické jednou pomine.

  Jak už tu bylo napsané: mnohem více záleží na cestě, než na místě, kde se člověk zrovna nachází.
Dobře vychovaný, vypadající a navenek uhlazený člověk, který je upřímně a celým svým srdcem na klikatých
a křivolakých životních cestičkách do pekla je na tom hůře, než člověk, jehož život byl odmala
těžce narušen hříchem a který se vydal na tu přímou cestu.

  Já měl v životě štěstí: Rodiče mne hezky vychovali, poslední (i první) balíček cigaret jsem vykouřil někdy
ve dvanácti, nepil jsem alkohol (až teď s manželkou :-), nekradl jsem (a když tak jen maličko), nelhal jsem
(a když tak jen maličko) atd. Zkrátka "navenek" (skoro) všechno v pořádku.

  Ale uvnitř...

 
  Myslím, že jsem před nějakou dobou na dané téma napsal článek "Přijmout Ježíše".Re: Nejsem fyzicky váš bratr! (Skóre: 1)
Vložil: andulka v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 12:14:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Ferro, povzbuzuji, že Bůh se má k upřímnému upřímně...Trošku mi to připomíná jednu moji etapu, kdy jsem ze své síly doběhla "a podívala se pravdě do očí". Duch odhodlaný, tělo slabé, kolik Božích dětí se takto v pokoře před tebou modlilo a po tobě ještě budou, včetně mě samé. Opravdové je to, co je z Něho, Bohu díky máš otevřené srdce, důležité je, aby byl s tebou spokojený On, však On ví co prožíváš, co Tě trápí, že nedokážeš vždy horlit po Jeho věcech, pros o Jeho milosrdenství, důvěřuj jak malé dítě, to všechno od Něj bude postupně přicházet. <3 <3
Nenech se otrávit tím jedovatým vzduchem kolem, nestůj na svých pocitech, protože nějaké věci pro tebe naopak můžou být jen na požehnání. Důvěřuj jak malé dítě, když ho vede rodič v bouřce lesem, dítě se přimkne k rodiči a důvěřuje, že rodič zná cestu a dovede je do bezpečí, vzhlíží k němu. Však už to naznačil Ježíš, že jedině jak děti můžeme vejít do Jeho království...:-)
Buď požehnaný bráško. <3 <3Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy