Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 15262, komentáře < 7 dní: 382, komentářů celkem: 329092, adminů: 60, uživatelů: 4852  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 80 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Melissokomos
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzývá k pomoci uprchlíkům
·Prolomení do nové radikální budoucnosti
·Pozadí a teologie Alfa kurzů
·Prolomení církevního tlumiče
·SPASENÍ ZE SKUTKŮ A SPASENÍ Z VÍRY
·Informace z jednání VV dne 20. června 2018
·David Novák: Komunisté vracející se k moci a co církev…
·Istanbulská úmluva pohledem právničky
·Istanbulská úmluva – Trojský kůň genderového feminismu
·Křesťanské domácí násilí?

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
94 807 788
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Kontrasty: Homosexualita se neléčí
Vloženo Sobota, 01. únor 2003 @ 07:18:53 CET Vložil: Bolek

Etika poslal draža

 

Homosexualita se neléčí

 Homosexualitu snad dnes už nikdo z lékařů nepovažuje za chorobu. Výjimkou jsou případy, kdy dotyčnému jeho sexuální orientace způsobuje psychické strádání. Ani u těchto osob nesměřuje léčba k přeměně na heterosexuála, ale spíše ke smíření se s osudem a přijmutí své homosexuality.

Bohužel i dnes se ale ozývají hlasy, že je nutné homosexualitu léčit, jde ale ve většině případů o aktivity politických nebo náboženských skupin. Americká lékařská veřejnost vyřadila homosexualitu ze seznamu nemocí už v roce 1973, celosvětově se tak stalo až téměř o dvacet let později (1992 – Mezinárodní klasifikace nemocí).

Na vlastní homosexualitě není tedy skutečně co léčit. Osoby, které se o to pokoušejí, se na svých pacientech dopouštějí neodpustitelného zločinu. Tento fakt nevyvrátí ani takzvané případy, kdy pacient podstoupil úspěšnou terapii a začal ve svém sexuálním životě preferovat osoby opačného pohlaví.

Za důkaz úspěšné změny sexuální orientace nelze rozhodně považovat to, že se jedinec ožení, či dokonce zplodí potomka. Nakonec většina mužů, přestože se řadí k takzvané 4 % skupině, je schopna normálního heterosexuálního pohlavního styku.

Samotné stanovení sexuální orientace nemusí být ve sporných případech jednoduché. Je nezbytné provést pečlivou analýzu sexuálních fantazií, snů a představ daného jedince a podrobit ho psychodiagnostickým testům. Užitečné je také provedení falometrických měřeni, kdy při promítání obrázků s erotickým zaměřením se měří změny potenciálu na genitálu.

Homosexualitu nemá tedy skutečně cenu léčit. Ti, kteří se podobný fakt zdráhají přijmout, neprovedli za posledních čtyřicet let žádný odborný průzkum, který by tento fakt vyvracel. Smysl má tedy spíše vést širokou veřejnost k větší toleranci.


 
Příbuzné odkazy
· Více Etika
· Novinky od Bolek


Nejčtenější článek Etika:
Homosexualita se neléčí


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3
Hlasů: 6


Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Homosexualita se neléčí" | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: palobreno v Pondělí, 24. únor 2003 @ 16:48:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hm, uz leta neslysim nic jineho, nez je obsazeno v tomto textu...Ach ten dravy hlavni proud...Kam ten nas zanese...

P.S.: Nedavno jsem slysel, ze Freud dokazal pomoci psychoanalyzi rozlustit duvod homosexualniho chovani jedince a na zaklade toho ho VYLECIT... ;-))Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Lolik v Úterý, 25. únor 2003 @ 20:52:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já se domnívám, že homosexualita nemocí je. Není to ovšem nemoc těla, ani nemoc duše ale nemoc ducha. Všichni vědci světa mi mohou tvrdit, že homosexualita je normální, já jim věřit nebudu. Bůh homosexualitu označuje za ohavnost. "Leviticus 20:13  Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně. "

Domnívám se také, že homosexualita jako nemoc, se léčit dá. Lékem je odpuštění v Pánu Ježiši Kristu.

Abych byl objektivní, je to tak, že to co popisuje Bible ve výše zmíněném textu, je homosexuální chování. To je bezesporu hříchem. Jiná situace je, pokud jedince nepřitahuje opačné pohlaví. Pokud se bude chovat homosexuálně je to jistě hřích, pokud se tak chovat nebude, tak nikoliv. Určitě mnozí namítnou: "A to se musí trápit celý život?" To už je složitější a možná by stálo za to otevřít na toto téma diskuzi. Já se nedomnívám že se člověk musí trápit. Jde o to, že mnozí lidé mají různé handicapy a přesto žijí plnohodnotný život. Pouze vidím snahu jakoby vytrhnout homosexualitu jako něco vyjmečného z celého člověka. No a jestliže to tak mnozí činí, je pochopitelné, že homosexualita je tolik diskutovanou věcí.Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Glorie v Pondělí, 17. květen 2010 @ 12:20:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Z clánku "Sodomský rozklad křesťanské kultury":

"Mnohá náboženství učila a učí, že člověk se může dotýkat nadpřirozeného světa, čili božstva, skrze nemanželský a nenormální sex. Z toho důvodu obývali pohanské chrámy prostitutky a někdy i homosexuální prostituti. Bylo to např. ve starověkém Řecku, Mezopotámii a Indii. V hinduistických chrámech Indie žili prostitutky a eunuchové převlečení za ženy až do konce 19. století. . Mnozí dnešní hinduističtí guruové používají své sperma k zasvěcení svých žákyň a žáků. Současní tantrističtí buddhisté věří, že se skupinovými sexuálními orgiemi a sexem s příbuznými, tj. incestem, osvobodí z koloběhu převtělování a dosáhnou dokonalosti. Africké pohanské kmeny věří, že nadlidskou sílu získá ten, kdo se dopustí incestu se svými rodiči, dětmi, sourozenci. Např. válečníci od břehů jezera Malawi praktikují incest s matkou, aby tak získali kouzlo, chránící je před střelami. Lovci kmene Tonga nebo Nkomali praktikují incest se svými dcerami. V čínském taoismu je vynášeno smíšení energií - ženské jin a mužské jang jako předpoklad dlouhého života a pak nesmrtelnosti. Proto podle zvyklostí zbožných Číňanů z Tchaiwanu a Hongkongu nemůžete uzavřít dobrý obchod, aniž byste se současně vyspal s nějakou pannou. Aby měli jistotu, že jde o pannu, použijí 8-10ti letou holčičku. Proto většinu sexuálních turistů – pedofilů v současné Kambodži tvoří japonští a především čínští podnikatelé.

Není divu, že všechna tato náboženství plodnosti jsou podle učení svatých apoštolů prokletá....


Když počátkem 4. století uvěřil ve vzkříšeného Krista římský císař Konstantin,  začala se formovat státní křesťanská civilizace. V ní byla nemanželská sexualita postavena mimo zákon. Byla trestná. Tato civilizace  existovala více než 1 000 let. Až ve 20. století ztráta svaté opatrnosti otevřela náboženstvím plodnosti (smilstvu) dveře do civilizovaného světa. Koncem toho století došlo k největším změnám sexuální morálky a sexuálního chování lidí za posledních 1 000 let.

První tzv. vědecký podnět ke zrušení institutu manželství přinesl v 19. století Bedřich Engels. „Komunistický manifest “ požadoval zrušení manželství a rodiny v budoucí éře komunismu. Proto V.I.Lenin znehodnotil instituci manželství a rodiny v Sovětském svazu. Současně 8.11.1920 uzákonil likvidaci nemanželských dětí skrze státem organizované umělé potraty – interrupce.

Na Lenina navázala na tzv. západě obdivovatelka terorismu a fašismu, feministka Margaret Sangerová (1879-1966). Ta založila Mezinárodní federaci plánovaného rodičovství (IPPF), společnost propagující a od 60. a 70. let i vykonávající interrupce po celém světě. Na Engelse, Lenina a Sangerovou navázal severoamerický darwinista Alfred Kinsey. Tento biolog byl bisexuálním pedofilem. Stal se zakladatelem vědního oboru sexuologie poté, co r.1948 vydal odbornou publikaci „Sexuální chování muže “ a r.1953 „Sexuální chování ženy“. Tento vzdělaný a inteligentní pedofil oklamal ostatní vědce. Oklamaní vědci poté svedli západní soudce, státníky a veřejnost. Bylo to snadné, neboť ve 20. století masy školní mládeže musely nekriticky přijímat Darwinovu evoluční teorii v rámci povinné výuky na všech státních školách světa. Teprve r.1981 byly odhaleny pedofilní sklony zakladatele sexuologie A. Kinseye a to na 5. světové sexuologické konferenci v Jeruzalémě  Dr. Reismannovou. K odhalení došlo pozdě, neboť Kinsey zemřel r.1956 a r.1973 byla na základě jeho písemných argumentů prohlášena homosexualita za zdravý a normální způsob života. Je velkým neštěstím, že spolupracovníci Kinseyových pedofilních experimentů na dětech nebyli nikdy potrestáni. Ba naopak, dodnes tito lidé a jimi vychovaní žáci přednášejí na školách a univerzitách sexuologii. Sedí jako vedoucí experti v národních a mezinárodních fórech, kde se jedná o sexuální výchově. Podílejí se na práci parlamentních legislativních výborů a komisí. Prosazují teorii, že té sexuální menšině, která praktikuje pedofilii a sexuální styk s příbuznými, čili incest, se musí dostat stejných práv, jakých se dostalo homosexuálům.

Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Glorie v Pondělí, 17. květen 2010 @ 12:24:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
        A co Kinseyem a Mezinárodní federací plánovaného rodičovství (IPPF) propagovaná homosexualita, která je financována také Rockefelerovou nadací? Je zdravá? Český lékař Štěpán Rucki konstatuje, že u homosexuálních mužů – tzv. samic, se vyskytují poruchy svěračů konečníku. Proto dochází k mimovolnému odchodu stolice, což vyžaduje nošení plen. Tito lidé trpí řitními vředy, trhlinami a hemeroidy. Častější je u nich výskyt rakoviny konečníku a s ohledem na blízkou anatomickou polohu také postižení prostaty.


Dr. Gerard Aardweg z Holandska 29.5.2001 sdělil v české poslanecké sněmovně, že dogma sexuologů o tom, že homosexuální orientace je vrozená, je překonané. Platilo tak před 10-15 lety. Vědci v posledních letech prokázali, že u homosexuálů neexistují žádné genetické ani hormonální odchylky.


Sexuologové, kteří tvrdili, že homosexualita je vrozená a nedá se léčit, měli málo vědeckých poznatků. Např. Dr. Robert Spitzer byl hlavním protagonistou v rozhodnutí Americké asociace psychiatrů vyjmout homosexualitu ze seznamu diagnóz mentálních chorob (chorob mysli, myšlenek) v r.1973. Později přednesl na výroční schůzi této asociace to, že vyslechl 200 lidí (143 mužů a 57 žen), kteří hovořili o své zkušenosti přechodu od homosexuality k normální heterosexuální orientaci, který trval přinejmenším 5 let. V čase provádění výzkumu žily již dvě třetiny mužů a polovina žen v heterosexuálním manželství. Řekl: „Jako většina psychiatrů jsem si myslel, že sexuální chování se dá tlumit, ale sexuální orientaci nelze změnit. Nyní se domnívám, že tomu tak není; někteří lidé se mohou změnit a také se mění.“

Dr. Aardweg v české poslanecké sněmovně sdělil, že většina homosexuálů není schopna dlouhodobě žít v homosexuálním vztahu s 1 partnerem. Z mnoha průzkumů je totiž známo, že aktivní homosexuál má za život průměrně ještě 550 chvilkových partnerů, i když má přitom 1 stálého partnera. Podle amerických průzkumů gay-psychologů si pouze 4% homosexuálů byla navzájem věrná. Současně tento vztah zdánlivé věrnosti trval méně než 5 let.

Přesto Dánsko, Holandsko, Finsko, Švédsko, Belgie, Německo, Francie, Norsko, Island a Maďarsko začaly v 90. letech 20. století zavádět obřad sňatku homosexuálů na radnici (Ve Francii existuje manželství homosexuálů bez slavnostního obřadu). Upozorňuji, že pro manželství homosexuálů se vžil matoucí termín registrované partnerství. V r.2001 přijalo Parlamentní shromáždění Rady Evropy doporučení č.1474, kterým žádá členské státy Rady Evropy – čili i Českou republiku, aby přidaly do svého zákonodárství registrované partnerství osob stejného pohlaví. Současně Evropský parlament, tj. orgán Evropské unie (EU) v rezolucích z r.2000 a r.2001 o lidských právech doporučuje členským a kandidátským státům EU totéž. Co si počneme až budou pornografické příběhy homosexuálů promítat povinně na videu našim dětem jejich učitelé sexuální výchovy na státních školách?

Bohem zjevené přikázání zní: „Nebudeš obcovat s mužem jako se ženou. Je to ohavnost.“ (Lev 18, 22) Prorocké varování z knihy Zjevení je jasné. Zj 14, 9-13:
Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: houslicky1 (houslicky1@seznam.cz) v Pondělí, 07. červen 2010 @ 00:33:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Úplně první příkaz, který lidé od Boha dostali krátce po stvoření, byl: Ploďte a množte se, naplňte zem. Je také zřejmé, že páry homosexuálů i lesbiček nemohou přirozenou cestou zplodit potomstvo, čímž je tento první Boží příkaz porušen.

Pokud by všichni lidé na světě byly pouze homosexuály a lesbičkami, tak by to znamenalo rychlý konec lidské civilizace! Podle toho vidíme, že tato odchylka sotva může být normální a přirozená. Sotva může být normální a přirozené něco, co má potenciální teoretickou moc zničit celé lidstvo! Sotva bude něco takového čisté. A není možné se jakkoliv pyšnit něčím, co má potenciálně takovou destruktivní moc!

Díky buď Bohu, že On tento nejhorší možný scénář nikdy na tomto světě nedopustí! Díky buď Jemu, že On včas skrze své slovo označil věci pravými jmény a dal člověku možnost tuto pravdu poznat a podle toho jednat!

Houslicky1Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 11. duben 2011 @ 12:30:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímalo by mě jak "vědci" kteří zastávají tenhle názor definují rozdíl mezi homosexualitou a úchylkami jako je pedofilie, nekrofilie, zoofilie, sadismus a podobně. Které se za nemoci považují a u kterých může soud nařídit povinnou léčbu. I o těch se dá velice snadno říct že jsou vrozené, normální a přijatelné a nazývat je orientacemi. Momentálně je pravděpodobně na řadě pedofilie a incest. jestli to projde nebo ne záleží na každém jednotlivém člověku.Re: Homosexualita se neléčí (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Pentecosten v Pátek, 21. prosinec 2012 @ 23:56:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je vtip ne? Jsem myslel že jsem na křesťanském webu. Ale že už i tady se zastává hřích a bezbožnost.

Doba konce ftwStránka vygenerována za: 0.85 sekundy