Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Světlana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16367, komentáře < 7 dní: 416, komentářů celkem: 411363, adminů: 60, uživatelů: 5153  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 73 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

cizinec
Tomas
Myslivec
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
111995651
přístupů od 17. 10. 2001

Duchovní poradna: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře?
Vloženo Neděle, 26. srpen 2012 @ 21:54:06 CEST Vložil: Olda

Služba bližním poslal Nepřihlášený

Bylo by zajímavé vědět, jakým způsobem by mě ten který katolík, získával pro víru.

Proto prosím ochotné katolíky aby mi to sdělili. Děkuji.


"Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 108 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 00:08:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Asi půl roku před tím, než jsem uvěřil a znovu se narodil z Boha, jsem mluvil se svým přítelem ř-katolíkem a ptal se ho: "Prosím tě, řekni mi, jak může mladý inteligentní člověk, jako ty, věřit v Boha, já to nechápu?" A on se mi jal vysvětlovat něco o počátečním hybateli, jakémsi jsoucnu, které tu vždy bylo a stálo na počátku všeho. Vůbec jsem nerozuměl tomu, co říká a zřejmě bych mu nerozuměl ani dnes. Rok na to jsem poučoval o Bohu já jeho a on se nechal poučovat. Tož tak.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 11:10:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To se dá těžko předem říct a hodně to závisí na tom jaký je duchovní stav konkrétního zájemce a co vlastně chce. Zejména na tom jestli opravdu touží po Bohu a ptá se jak na to a kudy nebo jestli chce naopak oponovat a prudit. Když už to mám říct takhle obecně tak bych možná řekl pojďte, okuste a vizte. A směroval bych ho na kněze ve farnosti kam patří, nebo na nějaké společenství u řeholního řádu, kde bývá víra nejživější. Rozhodně ne na sebe. Jeden kněz říkal že když za ním někdo přijde s tím že by chtěl být pokřtěný v katolické církvi tak se ho v první řadě zeptá jaký má vztah k Bohu. Jestli se modlí a když řekne že ne tak mu řekne ať začne a potom přijde. Mnozí zájemci se diví proč to nejde hned, proč by se měli na křest soustavně připravovat. Obvykle to trvá rok nebo ro a půl. A někteří z těch kteří to absolvovali později říkají že rok bylo málo. Kněží často kladou ty nejzákladnější otázky všem zájemcům o svátosti, například těm kteří chtějí mít v kostele svatbu nebo křtít děti. Například tu kým je pro ně Ježíš Kristus a jaké má místo v jejich životě, ať to svými slovy popíšou.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 15:02:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Treba sa pozriet, kde Duch Svaty ucinkuje v plnosti, tam, kde je v plnosti, tam je Jeho Bozia cirkev.

A ako to poznam?Ak je niekde rozsirena nenavist, to nikdy nie je od Boha, aj ked na zhromazdeniach moze byt laska. Staci sa opytat na rimskokatolicku cirkev a vsimat si reakcie, ci miluju  katolickych bliznych.

Dalej posobenie Ducha Svateho poznam aj podla svedkov
. Taki svati, ako su v rimskokatolickej cirkvi naozaj nikde nenajdes. Toto je fakt. Kazdy katolik,ak zacne konat to, co cirkev uci-modlitba, spoved, caste sv. prijimanie, adoracia ,ucta k Matke Bozej,atd./ale naozaj myslim pravdivu katolicku nauku, nie nejake omyly/ sa  neuveritelne priblizi k Bohu,a to tak ako to nie je schopny ziadny z protestantov, aj ked kona vsetko tak, ako to uci jeho protestantska cirkev.
 
Ak to chces zistit, ci to takto  funguje v praxi v rimskokatolickej cirkvi,/ten zivot s Bohom v plnosti, ktory v inej cirkvi nenajdes/
, precitaj si zivotopisy rimskokatolickych svatych. Tam je jedno uskalie. Nie kazda cesta svateho je nasou cestou, preto si treba vybrat, kde nas srdce tiahne.

Naozaj vela ludi sa obratilo po precitani zivotopisu sv. Terezie z Avily, ucitelky rimskokatolickej cirkvi a reformatorky karmelitanskeho radu, ktora svoj zivotopis napisala na prikaz svojho spovednika.Pan Jezis jej povedal, ze kvoli nej nedovoli aby sa luteransky blud rozsiril v Spanielsku. A stalo sa,kazdy sa moze presvedcit.Ona popisuje ako sa z pomerne lahostajnej katolicky stala horlivou a to na prikladoch kazdodenneho zivota,ona krasne vie opisat a ukazat,ako ju Pan Jezis viedol a ako s nou komunikoval.Treba si kupit zivotopis, ktory sama napisala, tato kniha sa vola Životopis" a autor je sv. Terezia z Avily. treba si dat pozor na knihy, ktore o jej zivote napisali a rozoberali ini autori, to je uz o inom a nevystihuje tak tu hlbku a zivot s Bohom.

Moj milovany brat, to, ze  kladies tuto otazku je znak toho, ze Duch Svaty zacal u teba mocne posobit, lebo vidi, ze si otvoreny pravde,takze nas Pan moze slobodne konat.Modli sa, pros o svetlo, bud otvoreny Boziemu posobeniu a ostatne prenechaj Bohu.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: noname v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 16:43:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nijak zvlášť, první krok je na Bohu, aby tě nějak oslovil a měl jsi zájem hledat, a pak si můžeme o některých věcech diskutovat, vysvětlovat, hledat a pod. a přidat třeba i modlitbu, stále se však musíš obracet především k Bohu a prosit jej aby Tě vedl i když o něm mnoho nevíš a třeba ne úplně ještě věříš. I tak se k Bohu můžeš učit s důvěrou obracet. Nakonec to tvé svobodné rozhodnutí pro Boha, bude záležet jen na tobě.
 Možná není tak důležité do které církve vstoupíš ale jaký život tam povedeš a jaké ovoce poneseš.

Nejhorší však co by šlo udělat, je začít ti říkat, do které církve by jsi vstupovat neměl. Zrovna tak špinit církve kolem sebe - kromě té své - a nazývat toto špinění říkáním faktů a tak hned zkraje vyučovat nesnášenlivosti. V tomto směru případnému adeptu postačí pečlivější čtení zdejších stránek . . .

Honza

Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 16:53:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
???????

Římských katolíků je na světě okolo jedné miliardy, a tak by ti kterýkoliv katolík mohl říci téměř cokoliv. Co si ale nemyslím, že by ti řekli, tak něco na způsob "předkládám před tebe život a smrt, s následujícím popisem života a smrti a vyber si". Takto podobně je to podáno v Mojžíšových knihách, poměrně srozumitelně a jednoznačně, aby se v tom každý mohl vyznat a rozhodnout se - beru anebo ne.

Nedovedu si představit katolíka, který by ti pravdivě a srozumitelně ukázal, co znamená být v Římskokatolické církvi, a co znamení tam nebýt. Nejspíš narazíš na spoustu nic neříkajících žvástů, úvodů do dějin, úvodů do úvodů; případně na nehorázné nesmysly a lži, ale jasné vymezení dvou alternativ a jejich kladů a záporů nečekej. To jdi raději za Bohem než za katolíky.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: Ferra v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 21:13:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já bych chtěl poděkovat zdejším katolíkům za to, že se tu můžeme sdílet ve víře v Krista Pána Ježíše a v Jeho oběť, která nám zajistila vše potřebné ku spáse a že k nám občas Pán přidává i zběhlé z řad římských věřících. 
Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 27. srpen 2012 @ 23:37:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Když jsem jako katolík ještě neznal Krista, hodně jsme se zabývali intelektuálními věcmi. Snažili jsme se věřit, že Bůh existuje a totéž jsem se snažil dokazovat druhým lidem. Já, "věřící" v existenci Boha jsem tak lidem intelektuálně vysvětloval, že Bůh existuje.

  Takové ty Shanonovy teorémy, co ukazují, že informace se v systému nevyrábí sama, ale je třeba ji na začátku do informačního kanálu dodat a pak se informace podle přesně daného algoritmu postupně ztrácí: Nikdy ne naopak. Leda když jsou dobře navržené kontrolní algoritmy a opravé mechanismy, jako třeba u RNA transkripce nebo u DVD záznamu, tak se informace neztrácí nebo se ztrácí minimálně.

  U vysokoškoláků na informatice to mělo celkem úspěch, akorát jsme nevěděli, jestli to navrhnul Bůh nebo mimozemšťani. O existenci Boha jsem tak nikoho nepřesvědčil.

  Tenkrát jsme navíc nevěděli, že věřit v existenci Boha je člověku samo o sobě platné asi jako mrtvému zimník.


  Dneska vím, že je Bůh živý a tak můžeme předávat tu pravomoc, kterou jsme sami přijali. Když chce někdo poznat Boha, modlíme se za něj, aby se mu Bůh dal poznat, on se modlí s námi a Bůh na takovu modlitbu reaguje. Když člověk pozná Boha, zažije s ním pár obvykle životních zážitků,

  Lidem vysvětlujeme evangelium: Proč přišel Ježíš a jak se to vztahuje k životu každého z nás (O o hříchu, soudu a smrti, o tom, že Ježíš zemřel a byl pohřben místo nás, ale Smrt ho neudržela a byl vzkříšen). Ten člověk se pak rozhoduje, jestli přijme Ježíše a vynesený rozsudek nad svým životem, nebo si půjde dále po svých. Část lidí Ježíše přijme a vydá mu život, část zůstane u těch zážitků s Bohem, které pak nezapomenou, ale to rozhodnutí pro Krista je ještě před nimi.

  Vždycky říkáme: Bůh je živý a má pro tebe plán. A ten plán je o pokoji a ne o trápení.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Úterý, 28. srpen 2012 @ 15:58:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nemůžu mluvit, za všechny ale aspoň prozradím co by řekl já :).

Pozval bych ho na kofolu či na pivo a tam bychom mohli po řešit různé věci i tu víru. ;-)  Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Středa, 29. srpen 2012 @ 09:37:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katolík by ti povedal,že najskôr musíš odhodiť Bibliu a zdravy rozum,
a až potom môžeš byť prijatý do lona jedinej "pravej" církve.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 30. srpen 2012 @ 15:54:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Bylo by zajímavé vědět, jakým způsobem by mě ten který katolík, získával pro víru"...Kdo hledá, tomu odpovím podle nejlepšího svědomí.

Ale nikoho nemám potřebu lanařit za každou cenu. Je to vlastní volba každého z nás.Re: Co by mi řekl katolík, kdyby mě chtěl získat k víře? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 02. září 2012 @ 13:47:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když jsem kdysi dávno hledal Boha, šel jsem za místním katolickým farářem, aby mne poučil, jak přijít k Božímu slovu. Dal mi "Katolický katechismus". Jelikož jsem v něm žádné Boží slovo nenašel a těm různým jinotajům, za kterými se skrývala touha po moci a ovládání, jsem nepřišel na chuť, tak jsem chodil do katolických kostelů na bohoslužby. Kázání jsem nerozumněl a většinou mi připadalo jako nesrozumitelné blábolení jakýchsi pouček a bohoslužebných rituálů.

Takže nyní Bohu děkuji, že mi nedal stát se katolíkem, ačkoliv jsem byl po narození v katolické církvi pokřtěn.

Tím ani trochu nechci říci, že katolík se nemůže stát obráceným křesťanem. To by se křesťanem nikdy nestal ani Jan Hus, nebo Jan Milíč z Kroměříže. Například miláček Páně (Milíč), se stal obráceným (v tehdejší době 14. stol. se používal termín "radikální následování Krista") až ve své vyzrálé dospělosti, přestože dlouho předtím zastával církevní funkce (i na dvoře Karla IV.). Výsledkem bylo, že ač byl bohatý, všeho se vzdal, včetně nadbytečného oblečení. Z jeho cesty v Kristu ho všichni katoličtí přátelé zrazovali, včetně Karla IV. Když mu jeden měšťan nabídl jako dar kabát (viděl ho totiž v zimě chodit schouleného jen v košili) pod podmínkou, že si ho ponechá, tak mu Milíč odvětil: "Nemohu splnit vaši prosbu, neboť když se potkám s prvním, kdo ten kabát bude potřebovat, dám mu jej."

Díky Bohu, že máme v historii i kolem sebe tolik skutečných následovníků Krista.Stránka vygenerována za: 0.53 sekundy