Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 360, komentářů celkem: 420788, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 328 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Danny42
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114871661
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Spletl jsem se - věřil jsem špatně.
Vloženo Sobota, 16. červen 2012 @ 10:35:50 CEST Vložil: Olda

Zamyšlení poslal cizinec

   Pročítám si tu příspěvky lidí a mnohé jsou velmi zajímavou studií ideologií, postojů a myšlenek, dobrých i dost podivných slov, kterým lidé věří, ale také svědectví života a živého vztahu s Bohem.

   Na příspěvcích lidí jsem si všimnul jedné věci: Jsou tu lidé, kteří píší o sobě, o svojí víře, o tom, čím procházeli, čemu věřili špatně a pak jsou tu lidé, kteří hodnotí víru druhých, kterou ani pořádně neznají, jen z doslechu či ideologických pouček svých guru.*******************************
 
   Od malička vyrůstám ve víře: Vyrůstal jsem ve směsici římskokatolické víry, kterou žila moje rodina i celá vesnice okolo nás a komunistické víry, kterou žila škola, televize, rádio, noviny a veřejnost (a jedna vesnice sousedů ;-).


   Když mi bylo okolo dvaceti let, přišla revoluce, svoboda, dostatek informací a musel jsem přehodnotit spoustu ideologických plků, které do nás komunisté lili a kterým jsem přes těžký (a tajný ;-) odpor jejich ideologii věřil.

   Pomatuju si na to asi půlroční období, kdy jsem s překvapením zjišťoval jak funguje svět za železnou oponou a jak velký rozdíl je mezi životem ve svobodné společnosti a životem, kdy má člověk naplánováno co bude dělat až do důchodu. A tak jsem zrušil smlouvu se státním podnikem na práci až do důchodu (kterou jsem uzavřel ve třetím ročníku školy, aby mne přijali na vytoužený obor... :-) a s překvapením sledoval, jak se vexlování stává legální součástí společnosti. A ještě o pár let později mi došlo, jak důležitý je obchod a podnikání.

*******************************

   Pomatuju si na jeden můj obrat ve víře v duchovní svět.

   Vždycky jsem věřil, že je "duchovní svět", že jsou andělé a démoni, ale ta víra byla tak nějak "virtuální", takové povídání, které jsem konfrontoval s vědeckým světovým názorem, počtem pravděpodobnosti a snahou lidí přičítat věci tomu, čemu věří. Jednou se na kolejích parta lidí vydala vyvolávat duchy a dost
se při tom bavili.

   Já se neúčastnil, byl jsem "věřící". Nakonec mne ale vyhecovali, abych přece jen "duchovi" položil nějakou otázku. Tak jsem položil otázku na jednu věc z přírody dostatečně daleko, o které přísedící nemohli vědět. "Duch" odpověděl přesnými GPS souřadnicemi místa a já musel přehodnotit počet pravděpodobnosti reality duchovního světa.

*******************************

   Pár týdnů po revoluci jsem se setkal i s mocí evangelia: Moje kamarádka byla uzdravena z těžké nemoci, můj přítel z kruhu a soused z kolejí, komunista jako poleno, se obrátil a přijal Ježíše. Na kolejích se obrátilo ke Kristu asi stovka lidí a tak jsme dlouho do noci seděli, měli otevřené bible a diskutovali nad duchovními věcmi, nad Bohem a jeho vztahem k nám, nad námi a naším vztahem k Bohu. Věřící i něvěřící, křesťané, krišnovci i baháisté.

   Diskutoval jsem dlouho, ale spíše na teoretické úrovni: Věřil jsem, že všemu věřím správně a hodnotil jsem spíše víru druhých lidí, jestli je správná nebo není správná. Co se shodovalo s mým pohledem, bylo správné a co ne, tak bylo špatně ;-) Svou víru jsem nehodnotil. Ta byla správná.

   Po asi půl roce těchto diskuzí jsem s překvapením zjistil, že věřím, že Ježíš zemřel za mne a že mám odpuštěné hříchy! Musel jsem tedy přehodnotit některé věci. Po dalších pár měsících jsem pak přijal Ježíše, můj život se změnil a musel jsem s překvapením přehodnotit od základů svoji víru, o čemž tu celkem
často píšu v mnoha článcích a příspěvcích.

*******************************

   Ale i když jsem přijal Ježíše, věřil jsem mnoha věcem, které jsem musel později revidovat.

   Všichni lidé, kteří šli dopředu na evangelizaci pro mne byli "spasení", radoval jsem se z toho, že se stovky lidí obrací k Bohu. Jenže pak jsem musel konfrontovat svůj názor s realitou. Někteří šli dopředu několikrát a žádné spasení nezažili, jen prázdná slova, bez moci. Uvědomil jsem si, že spasení je dar a že slova o víře v srdci, která spasení předchází, nejsou prázdná.

   Podobně jsem věřil, že jsem měl "špatné učení" a existuje "správné učení", které když lidé vyznávají, tak jsou spaseni. Rozpoznával jsem stále lidi podle učení. Vůbec mi nedocházelo, že samo učení bez moci k proměně života je jen prázdná slupka.

   A tak by se dalo pokračovat....

*******************************

   Když si čtu příspěvky lidí, jsou tu lidé, kteří prožívají věci podobně: V životě museli přehodnotit svojí víru, to, čemu věří a píší tu o tom.

   Pamatuju si na příspěvek Pastýře, který věřil cosi ve stylu, že pastor má mluvit svým ovečkám do výběru partnera a psal o tom, že změnil svoje smýšlení v této věci. Pomatuju si příspěvky Krispa, který nevěřil v moc Ducha svatého a duchovní dary a popisoval, jak musel přehodnotit svoje postoje.

   Je tu několik lidí, kteří procitli ze zákonického dodržování soboty a paradoxně k nim několik jiných, kteří pochopili smysl pracovního týdne a požehnání sobotního odpočinku.

   Jsou tu lidé, kteří napíší desítky věcí ze svého života, čemu všemu věřili či dělali špatně a museli to změnit, více lidí tu o své víře a přehodnocení svých postojů psalo (andulka, brusle, salom, op, rive, františek, grace, monsek, eleonora, joker, ...)

   Pak tu jsou lidé, kteří se snad nikdy v životě nespletli a proto mají právo hodnotit víru druhých a psát o druhých, což také s gustem dělají. O sobě pak nenapíší a neřeknou nic nebo jen málo, ani nemohou, protože jsou omotáni kličkami všelijakých učení, které opakují stále dokola jako gramofon.

*******************************

   Stalo se vám někdy, že byste věřili něco špatně?
   Že byste něco špatně pochopili a museli přehodnotit svůj názor?
   Že byste dokonce věřili zlým věcem a museli se od nich odvrátit?


"Spletl jsem se - věřil jsem špatně." | Přihlásit/Vytvořit účet | 403 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 16. červen 2012 @ 23:13:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Stalo se vám někdy, že byste věřili něco špatně? Ano, stalo.
Že byste něco špatně pochopili a museli přehodnotit svůj názor? Mnohokrát. 
Že byste dokonce věřili zlým věcem a museli se od nich odvrátit? Ano, i to se mi stalo.

Díky za článek, Toníku.Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Neděle, 17. červen 2012 @ 06:40:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Stalo se vám někdy, že byste věřili něco špatně? Ano
Že byste něco špatně pochopili a museli přehodnotit svůj názor? Ano
Že byste dokonce věřili zlým věcem a museli se od nich odvrátit? Ano, zkoušel jsem se doptávat "dřeva a hůlky" rozuměj "kyvadla" na počátku devadesátých let. Bylo to z nevědomosti a pak jsem to vyznal jako hřích a opustilRe: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: zuzi212 v Neděle, 17. červen 2012 @ 07:52:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Zdravím a ďakujem za článok.....sama som si prešla všetkým možným.....od katolíkov cez evanjelikov kk letničiarom...a teraz som na tom najúžasnejšie...čo Pán koná v našich životoch...Vždy som verila- ale nejako tak obyčajne, ale teraz to prežívam, žijem s Ježišom a je to iné, krásne a oslobodzujúce.....
Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: rive v Neděle, 17. červen 2012 @ 14:31:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
spletl jsem se a špatně jsem věřil??

Buď věřím Kristu, anebo Krista neznám.

Buď se má víra se opírá o Slova Písma svatého anebo ne.

Proč zdůrazňuji poznání Krista?

"Chci, abyste povzbuzeni v srdci a spojeni láskou hluboce pochopili a plně poznali Boží tajemství, jímž je Kristus..." (Koloským 2,2) 

S důvěrou v Krista roste poznání:

 "Víme, že Syn Boží přišel a dal nám schopnost rozeznávat, abychom poznali, kdo je pravý Bůh. A jsme v tom pravém Bohu, protože jsme v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život." (1.Janův list 5,20)

Kristus nás vede, chrání, mění ....  když si představuji, že nás milost Krista drží, vede, chrání, mění tak si snad dovedu představit, že jsme se zpletli, hodil jsme možná jiný směr, ale jestli důvěřuji Kristu, který mě chrání, poznám svůj omyl,

 ale nikdo nemůžeme říct, "špatně jsem věřil" -protože buď patříš Kristu anebo ne, buď věříš slovům Písma, anebo nějaké lidské nauce, která je proti Písmu,  teda buď jsi křesťan nebo ne, 

špatně věřit, znamená nedůvěřovat Kristu, nerůst v poznání Krista, 
špatně věřit, znamená věřit lidským naukám, které jsou v příkrém rozporu se slovy Písma svatého.

rive

Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 18. červen 2012 @ 10:06:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obávám se že kvůli Vám zhřeším proti 10. přikázání. Nepožádáš rodiny a vesnice bližního svého. Co bych byl za to dal, kdyby se byla má rodina pevně a ve všem držela katolické víry a kdybych se byl narodil a vyrostl v Bohem požehnaném kraji na který byli krátcí i komunisti. Kolik zla, hrůzy a zoufalství v mém bližším i vzdálenějším okolí se nemuselo stát, kolik životů nemuselo být zničených. Kolik pokladů v Nebi mohlo být nashromážděno. Takové hřivny, takové hřivny. Kéž Vám to přinese požehnání a kéž je dobře zúročíte.
Satan tě svedl (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 18. červen 2012 @ 10:15:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
cizinec
Po asi půl roce těchto diskuzí jsem s překvapením zjistil, že věřím, že Ježíš zemřel za mne a že mám odpuštěné hříchy! Musel jsem tedy přehodnotit některé věci. Po dalších pár měsících jsem pak přijal Ježíše, můj život se změnil a musel jsem s překvapením přehodnotit od základů svoji víru, o čemž tu celkem
často píšu v mnoha článcích a příspěvcích.
M
Přesná definice Satanova učení. Pro fanatika, jako je  cizinec, neplatí co řekl Kristus:
Komu odpustíte hříchy, tomu jsou odpuštěny, komu je neodpustíte, tomu odpuštěny nejsou.“  Jan 20,23
Ale pro něho platí to, co mu vnukl Satan. Ježíš zemřel za mne a já mám hříchy odpuštěny. No to je přeci to co člověk bez Krista potřebuje. Mohu si dělat  co chci. Mohu vraždit, krást, cizoložit atd., protože mám hříchy odpuštěny.
Cizinec na sebe svolává Boží trest, neboť úmyslně lže a snaží se svou lží svést druhé, kteří jsou vlažní, neboť jim hlásá Satanské učení. Není třeba se zpovídat, není třeba činit pokání za své hříchy, to vše je jen ideologie atd., hlásá poblouzněný cizinec.Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pondělí, 18. červen 2012 @ 16:32:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Stalo se vám někdy, že byste věřili něco špatně?

Určite.

Normal 0 21 Majter Jan Hus a Jan Wiklef mali taku životnu zásadu: že keď pride nejaké lepšie Bibliou odôvodnené poznanie 
s radosťou opustím to svoje menej správne.Vediac to,že to čo vieme je iba nepatrným zlomkom toho čo nevieme.

Túto zásadu sa snažim zachovávať
Kresťan sa nemôže zastaviť neprestajne musí hĺbať nad SB.Cizincova pohádka, Spletl jsem se - věřil jsem špatně (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 18. červen 2012 @ 21:43:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
V mojí situaci je logický jiný postoj:

Ježíš zemřel za mne a já mám hříchy odpuštěny Díky Bohu! O to víc budu Ježíše poslouchat a stranit se hříchu.

M
Cizinec je na tom bledě. Píše, že se bude stranit hříchu, ale nezná Písmo sv., které konstatuje: Boží slovo říká, že spravedlivý 7x za den zhřeší.
Moc bledě je na tom cizinec, neboť si osobuje právo Magisteria učit. Cizinec nejen, že trvale žije v kopě hříchů, ze kterých se nevyznává ve svátosti smířené, ale ještě dezertoval z Církve, což je pohrdání Duchem Svatým. Kdyby cizinec neměl  hlavu prázdnou jako tykev a znal aspoň minimum z Písma sv., tak by věděl, že:
kdo  hřeší proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.
Toto cizinec a Andulka ignorují. Jsou vědomě a dobrovolně mimo Církev v nějaké sektě a vůbec si nepřipouštějí, že nesou špatné ovoce. Dokonce shnilé ovoce, které jim bere naději na život věčný.Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 19. červen 2012 @ 09:37:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
O kousek výš položil Rosmano následující otázku:  "kde se v Písmu dočtu o Magisteriu a jeho právu učit?"
Snad nebude vadit, když upozorním alespoňa na jedno místo:

(Lk 10,16)
Kdo slyší vás, slyší mne, a kdo odmítá vás, odmítá mne; kdo odmítá mne, odmítá toho, který mě poslal.Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Středa, 20. červen 2012 @ 16:15:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...ja len k tomu ,,neomylnému Magisteriu,, niekoľko slov...aby reč nestála...

....bol raz jeden protestantský misionár ktorý nemal apoštolskú postupnosť, bol mimo rímsku cirkev a pápeža považoval za nástupcu rímskeho cisára...
tento misionár cestoval ďaleko do pralesa a tam zvestoval evanjelium domorodcom, z nich niektorí uverili v Krista a založili cirkevný zbor...práca zdarne pokračovala a denne ...Pán pridával na každý deň tých, ktorí boli zachránení (rozumej spasení)....Skutky 2:47...
niektorí z uverivších domorodcov sa časom dozvedeli že existuje v Ríme organizácia, ktorá o sebe tvrdí že je nástupcom apoštolov a že vedia chlieb premeniť na boha a že to nedokáže nikto iba oni lebo na nich zložili ruky tí praví...
aké radosť zavládla v domorodom cirkevnom zbore z toho, že ich spása, ich odpustenie hriechov a ich večný život nie je závislý od Rímskej cirkvi, ale od Krista v ktorom je plnosť Božstva...
--------------------------------------------------------
bol raz jeden moslim (alebo žid) a ten vo svojom srdci túžil poznať Boha...stalo sa, že Ježiš sa mu zjavil vo videní, sne (ako sa to dnes často stáva) a zjavil mu pravdu, totiž seba samého...následne dotyčný uveril, získal odpustenie hriechov a večný život...tento nový kresťan ani len netuší že v Ríme sedí papa a má kľúče a jeho kňazi odpúšťajú hriechy a že existuje 7 sviatostí aj s očiscom a preblahoslavenou matkou-prvou po Bohu......no povedzte...načo by mu boli aj takéto bludy, keď spásu dosiahol aj bez rímskej organizácie a o apoštolskej postupnosti sa časom dozvedel až z internetu...
-------------------------------------------------------
.....a na záver.uveril som v Krista v 20.rokoch svojho života...nebol pri tom žiadny rímsky kňaz a aj tak mi Boh odpustil hriechy. písmu ma vyučovali bratia ktorí nemali apoštolskú postupnosť a Rímske magistérium im bolo tabu...dnes je zo mňa kresťan žijúci pod Božou milosťou a spolieham sa na Jeho zásluhy a vernosť...
...no povedzte...aká je výhoda byť členom organizácie ktorá zatvára dvere pred tými ktorí by chceli vojsť a sprivatizovala kľúče od nebeského kráľovstva...

Beda vám, zákonníci a farizeji-pokrytci, že zatvárate kráľovstvo nebeské pred ľuďmi; sami nevchádzate do neho, a tým, čo by chceli vchádzať, nedovolíte vojsť. Matúš 23:13

ivanp
Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. červen 2012 @ 10:19:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Napsat o sobě: "Spletl jsem se - věřil jsem špatně"  - k tomu není třeba žádné odvahy.


Napsat o sobě: "Pletu se - věřím špatně" - tak k tomu je už zapotřebí odvahy přímo nesmírné.Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pátek, 22. červen 2012 @ 11:42:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...ty oko sa nikdy nemôžeš zmýliť a veriť špatne, pretože si úplne v rukách jedinej pravej cirkvi, ktorá jediná má apoštolskú postupnosť, naviac má magisterský učiteľský úrad, písmo vraj pochádza z rímskej cirkvi a premieňa sa z tradície a nakoniec neomylného pápeža...
ty oko...ty aj keby si sa chcel zmýliť v učení, tak to nie je možné...

...predstav si že v časoch Ježiša Krista zasadala židovská rada, ktorá bola ustanovená presne podľa mojžišovho zákona s veľkňazom, staršími (synedrium)...a nebudeš mi veriť...aj keď bolo všetko podľa ,,biblie,, predsa sa v tom zásadnom zmýlili...totiž nepoznali v Ježišovi Krista...a vydali ho pohanom na smrť...

...niečo podobné sa stalo o zhruba 1300 rokov neskôr...kde pred koncilom stál jeden pán menom Ján Hus...a predstav si, ten koncil sa podobne fatálne zmýlil a dal ho pohanom do rúk, totiž svetskej moci a tá ho upálila...

...potom zhruba o 100 rokov stál pred koncilom druhý pán menom Luther a ten verejne roztrhal pápežskú bulu, ktorá ho vyobcovala z cirkvi rímskej a povedal že písmo je viac ako koncil a pápež...predstav si to...a že jeho spása nezávisí na pápežovi a koncilu...a preto nemal problém spáliť pápežskú bulu...a vôbec sa nebál toho že nebude môcť pristúpiť k spovedi a že nebude mať odpustené hriechy, veď je napísané ,,komukoľvek odpustíte, tomu sa odpustí,,...tým potrel a znevážil všetkých rímskych kňazov, ktorí majú moc odpúšťať, rozväzovať a stvoriť z chleba boha...

...lenže teba to nemusí zaujímať, pretože ty sa určite v ničom nemôžeš mýliť, lebo tvoj život, tvoja viera je úplne závislá na tom čo povie Rím...a ten sa z princípu nemôže mýliť...a aj keby existoval medzi Rímom a písmom nesúlad, tak je to určite len zdanie, pretože Rím má vždy pravdu a aj pri vyslovených protirečeniach s písmom musí mať Rímske magistérium pravdu lebo...je to rímska cirkev, založená na Petrovi a predsa Petrovi bolo povedané o kľúčoch...atď...a s takými heretikmi ako bol Hus a Luther a dnes všetci protestanti si nelám hlavu...oni z princípu nemôžu mať pravdu...

ivanpRe: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 23. červen 2012 @ 21:40:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Toníku, díky za tento článek.

Naporosto přesně jsou Tebou vystiženy 2 skupiny lidí - chybující a hledající - oproti těm poučujícím a dokonalým.

Podobné dělení již vystihl i Ježíš.

Miloval ty chybující a hledající - a "dokonalým" říkal "Běda" (časté slovo v NZ).

Přiznejme své chyby a omyly a vyznejme je druhým v Kristu.

Kristus miluje nedokonalé hříšníky, kteří své omyly přiznávají.

První jistý člověk, kterému ježíš slíbil nebeské království, byl právě lotr na kříži.

Amen.Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Neděle, 01. červenec 2012 @ 12:04:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ješte by  také měli mnozí i přehodnotit spoustu ideologických plků svých vlastních pastorů, kteří novodobě provokují mezináboženskou nesnášenlivost soustavným připomínáním toho co bylo a mnohdy není jako v případě Mariánského sloupu, Jana Husa, restitucí...Shrnutí - odpovědi brusle r.2015- Re: Spletl jsem se - věřil jsem špatně. (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 17. duben 2015 @ 20:32:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Toníku!

Díky za úžasný článek, který mi v době diskuse pod ním před třemi lety unikl. Nádherné svědectví. 

Srdečně mne zasáhly i ty zkušenosti se střílením, protože můj tatínek pracoval právě v tomto oboru (vyučený puškař, myslivec, známý odborník ve střelivu a zbraních) -  v kontrastu s tvým svědectvím, jak ses střílení po živých tvorech zbavil.


K samotným otázkám:  

Ano, věřila jsem špatně. 

Ano, přehodnocuji svou víru a celý život.

Ano, věřila jsem zlým věcem do té doby, než jsem pochopila, že jsou špatné. Odvracení je postupné, rozlišování postupné.


(Jinak jsem reagovala průběžně u komentářů) :-)Stránka vygenerována za: 1.71 sekundy