Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 215, komentářů celkem: 423065, adminů: 60, uživatelů: 5229  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 89 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
Syntezator
oko
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115613947
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty?
Vloženo Neděle, 29. leden 2012 @ 14:38:52 CET Vložil: Olda

Zamyšlení poslal Studentbible

Předem přiznávám, že k úvaze, kterou vám předkládám, nemám žádný solidně postavený verš v Bibli, kterým bych mohl obhájit tyto myšlenky. Každý křesťan, který nemá kristovství jenom jako nálepku ví, že Bůh je svrchovaný a v plnosti Své nekonečnosti je Milost, Spravedlnost a Láska. Spravedlnost Boha vedla vyhnat člověka z Ráje, když Adam porušil jediný zákaz, který od Boha dostal. Spravedlnost určila, že za hřích je smrt, co znamená věčné odloučení od Boha, ne jako nás blamují pohrobci z řad EGW o spánku a anihilaci.


Láska Boží ale rozhodla, že malá část padlého lidstva bude zachráněná a to vírou Ježíše Krista, Jediného Syna Božího, který naplní Zákon a jako neposkvrněný Beránek položí Svůj svatý život a Svou svatou krví očistí Svůj vyvolený lid tak, jako to žádá Boží Svatá Spravedlnost. Otázkou ale zůstává kdo jsou ti, kteří dostávají tuto Boží Milost skze víru Ježíšovu(že ta víra není z nás, je každému kristovci snad jasné). Kde byli, v okamžiku před Stvořením světa, když ještě nebyl Čas, kdy Bůh rozhodl, že zachráněni z moci hříchu budou všichni v Kristu Ježíši?

Nebyla tam v té chvíli nějaká duchovní projekce Golgoty, duchovní ukázka Soudu, v které se určil životný běh lidí, který člověk sám nedokáže řídit, jako je doba, místo a čas narození a podobně? Bible nám říká, že osud a věčnost každého člověka se završila na Golgotě za Jeruzalémem, tam byli vyvoleni očištěni a zatraceni zatracení pro Věčnost - Jan12:27-36.

Co ale nastartovalo proces, důsledkem kterého jsem uvěřil, když jsem Boha nehledal a na druhé straně oko, poutnick, noname a další, které Milost Boží nezasáhla a jsou uvězněni v poutech mrtvého náboženství? Že je Bůh svrchovaný a Jeho Milost je Láska ve Spravedlnosti k padlému člověku, kterého obživil Svým Duchem, skrze oběť Svého Syna jistě víme. Je ale příčina všech dějů pro nás v těle- hmotě zastřena?


"Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 26 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty? (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Neděle, 29. leden 2012 @ 16:13:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, můžeš děkovat Bohu, že nejsi jako Oko, poutnik, noname a nebo pohrobek EGW ... Asi proto, že Bůh si Tě vyvolil a obdařil náhledem do svých plánů, které má s Těmi, které vykoupil stejnou krví a kterým nabízí stejnou milost, jakou potřebuje každý.
Oni, všetně mne - pohrobka - ho milují stejně jako Ty
Chceš snad říct, že jim nedal šanci proto, že nepatří mezi předem vyvolené, určil je k zahynutí a jiné k životu...?!

Každý jsme tu sám za sebe, nemusíme druhému rozumět a nemusíme ani stejně věřit, ale kdo je dítkem Božím, nechme rozhodovat Otce.. Nezacházejme příliš daleko, nepovyšujme se a nesuďme. Pokud jsme spojeni s Ježíšem jako ratolesti vinného kmene, poneseme lepší ovoce, než slova urážek, protože bez něj nemůžeme nic učinit a s ním nic zlého.

Nahlížím sem bez příspěvků, ale Tvá samolibost v oslovení těch "samaritánů", kteří nemají chrám na stejné hoře jako vy "židé"  ve mně zanechala nepříjemný pocit, takový, jaký mně nutí odcházet a nevracet se do společenství, kde chybí láska. Nakonec i ten samaritán byl lepší, než pravověrný žid.. Jistě ne proto, že se modlil na "správné"  hoře

Takže ještě jednou : děkuji, že nejsem jako oni - já věřím líp, mám lepší smlouvu atd atd.... gratuluji.. možná jsi to tak nechtěl říct, ale silně to tak slyším ze Tvé zbožné otázky s jedovatým podtextem.
Re: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty? (Skóre: 1)
Vložil: kabrtdaniel v Neděle, 29. leden 2012 @ 16:19:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Chápu, že koupnout si do něčí věrouky dá článku šmrnc a nepochybně zvýší počet čtenářů, ale není to tak trochu nedůstojné? Snad by i nebylo od cesty výhradám vůči denominacím odlišným od té Tvé ten článek adresovat. Ale to bys musel chtít slyšet názor opozice a nesměl být ten, kterej už všechnu pravdu světa pozřel.Re: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Neděle, 29. leden 2012 @ 19:13:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
1) Proč bysme my, křesťané třetího tisíceletí měli někde být, když Bůh rozhodoval o Golgotských událostech? Prostě jsme tehdy nebyli.

2) Dávat sebe sama do protipólu oka, poutnicka a nonameho je v kontextu článku nesmyslná.
Co víme o tom, čemu vlastně tito tři věří?
Jen proto, že se tito tři více či méně zastávají a hlásí k určitému nesprávnému světonázoru, nemusí být o nic norší, než jiní nezmiňovaní, kteří se hlásí zase k jinému nesprávnému světonázoru.Re: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 29. leden 2012 @ 19:17:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."a na druhé straně oko, poutnick, noname a další, které Milost Boží nezasáhla a jsou uvězněni v poutech mrtvého náboženství"...(Lk 18,9-14)
Některým, kteří spoléhali na sebe, že jsou spravedliví, a ostatními pohrdali, pak řekl i toto podobenství:
"Dva lidé vstupovali do chrámu, aby se modlili; jeden byl farizeus a druhý celník.
Farizeus se postavil a takto se sám pro sebe modlil: 'Bože, děkuji ti, že nejsem jako ostatní lidé, vydřiduchové, nespravedliví, cizoložníci, nebo i jako tento celník.
Postím se dvakrát do týdne, desátky dávám ze všeho, co vlastním...'
Celník však stál opodál a nechtěl ani oči k nebi pozvednout, ale bil se do prsou se slovy: 'Bože, buď milostivý ke mně hříšnému!'
Říkám vám, že tento muž odešel do svého domu ospravedlněn spíše než tamten. Každý, kdo se povyšuje, totiž bude ponížen, a kdo se ponižuje, bude povýšen."
Re: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 31. leden 2012 @ 18:15:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Můj názor je ten že o kříži na Golgotě Bůh rozhodnul nejpozději v době prvotního hříchu a možná to bylo ještě před stvořením člověka.Re: Kde jsme byli, když Bůh rozhodoval o Kříži Golgoty? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 01. únor 2012 @ 10:50:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Co ale nastartovalo proces, důsledkem kterého jsem uvěřil, když jsem Boha nehledal a na druhé straně oko, poutnick, noname a další, které Milost Boží nezasáhla a jsou uvězněni v poutech mrtvého náboženství? Že je Bůh svrchovaný a Jeho Milost je Láska ve Spravedlnosti k padlému člověku, kterého obživil Svým Duchem, skrze oběť Svého Syna jistě víme. Je ale příčina všech dějů pro nás v těle- hmotě zastřena?

  Sorry, studente, ale opravdu dost blbě položená otázka.


  Ale taky mi to "vrtá hlavou".

  Můžu ti dát svůj pohled, zkus mi k němu napsat názor.

  Z toho, co jsem zkoumal, jsem dnes přesvědčený, že dejinami od Golgoty, prázdného hrobu a letnic se dějinami až k nám nese moc, která byla daná církvi Ježíše Krista. To je moc Ducha svatého. V první řadě moc ke spasení od světa, hříchu, soudu a smrti, ale také moc k uzdravení, vysvobození.

  Můj život se změnil ve chvíli, kdy jsem se setkal s touhle mocí. Slova evangelia sama od sebe pro mne byly před tím jen povídačky, které jsem si dokázal vždy nějak "odvysvětlit" tak aby neměla moc, "vyložit", jak to tu hezky dokola opakuje jeden člověk, co ho jmenuješ. Nevěřil jsem těm slovům jak byla, ale na všechno jsme měli výklad že ta slova vlastně znamenají něco úplně jiného.

  Ta moc v křesťanské církvi způsobila, že jsem si slova proroků, Ježíše a apoštolů přestal vykládat, ale moje srdce jim začalo věnovat pozornost a místo vykládání si těch slov jsem jim začal postupně věřit a poslouchat je.

  Jasně, je možé spekulovat proč se ta moc dostala zrovna mě, že to tak bylo předpřipravené,... Ale roli téhle moci vidím ve svém životě dost velikou. I dnes je moje zkušenost stejná: Lidé, kteří tuhle moc záchrany mají, jí stejným způsobem předávají dál a ta moc se šíří.Stránka vygenerována za: 0.27 sekundy