Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Matěj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 257, komentářů celkem: 427687, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 81 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116133438
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Přijmout odpovědnost za svůj život.
Vloženo Čtvrtek, 01. září 2011 @ 10:15:17 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal oko

Je třeba duchovně dospět.


Často mě trápilo, že ani mezi námi, kteří se přece všichni považujeme za křesťany v Kristu, nedokážeme najít společnou řeč.

Jsme tedy v Kristu skutečně, nebo si o sobě jen cosi namlouváme? Proč se nám katolíkům kolikrát při zbožných výrocích jinověrců ježí vlasy hrůzou?


Tady jsem si uvědomil, co všechno se dá mylně považovat za křesťanství.
Takový na první pohled hezký a pobožný výrok: "Dal jsem svůj život a své spasení na starost Kristu, protože jsem si uvědomil, že kdyby to mělo záviset na mě, nikdy bych spasen nebyl."Co je vlastně na takovém výroku mylné?
Je to celý alibistický přístup k životu, odmítnutí odpovědnosti. Je to zaštiťování se nepravdivou vyprázdněnou frází, ze které ta první plovina je v pořádku - ta druhá polovina ji však neguje.
Je to odmítání křesťanské dospělosti, odmítání skutečnosti, že jednou budeme souzeni za to, co jsme my (nikoli Kristus) udělali v těle - ať už to bylo dobré, nebo zlé (2 Kor 5,10).Je dobré a naprosto správné svěřit svůj život Kristu, ale je také třeba přijmout odpovědnost za svůj život.
Přijmout skutečnost, že Bůh nás této odpovědnosti nikdy nezbaví - trvá na ní, ať mu ji nabízíme jak chceme. O svém jednání, o svém životě rozhodujeme i nadále pořád my - jen své rádce si můžeme vybírat. Můžeme dopřát sluchu Kristu, nebo satanu.Naše věčné spasení tak může být vždy jen výslednicí spolupráce Boha a člověka

 - to jsou Boží podmínky, se kterých nesleví nikdy. I se všemi riziky, které do tohoto vztahu přináší lidská nevěrnost a náklonnost ke hříchu.Kristu nedáváme svůj život jen v jednom jediném okamžiku a basta, máme už vystaráno!

Náš život se i nadále skládá pořád z dalších jednotlivých okamžiků - a ty všechny mají přece patřit také výhradně Kristu, naplnit skutky, které pro nás Otec nebeský přichystal!
Budou mu patřit skutečně, když rozhodování o tom zůstává pořád na nás? To je otázka! Křesťanství je o radostné naději, že spolu s Kristem se nám to může podařit, že je to možné, že je to realizovatelné.
Ovšem jakákoli dnešní "jistota" o našem zítřejším rozhodnutí je jistě jistotou falešnou, jistotou ohlupující a jen bořící ostražitost proti zlu.


Když celý život patří Kristu, tak skutečně celý. Ale to musíme potvrzovat každým okamžikem svého života znovu a znovu. Tím také roste naše víra. Protože to my si píšeme své vlastní dějiny, svůj vlastní život. To za nás nikdo neudělá.

Kristus nám může radit, ale naše srdce rozhodne a naše ruka to zapíše
.
Podobná témata

Katolicismus

"Přijmout odpovědnost za svůj život." | Přihlásit/Vytvořit účet | 47 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Přijmout odpovědnost za svůj život. (Skóre: 1)
Vložil: Kojard v Čtvrtek, 01. září 2011 @ 11:42:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Oko,
naprosto souhlasím. Máme přece s bázní a chvěním uskutečňovat své spasení. Máme běžet vítězný běh, bojovat dobrý boj. A to bez naší účasti nejde. Už dlouho vím, že Křesťanství je paradoxní. Platí v něm dvě věci současně. (Jsme spaseni a zároveň jsme hříšníci). A takových paradoxů je víc. Kdo ale položí důraz jen na jednu část, neobsáhne pravdu celou. Takže ano. Vydat život Kristu,ale zároveň převzít zodpovědnost za své činy.
KojardRe: Přijmout odpovědnost za svůj život. (Skóre: 1)
Vložil: mapin v Čtvrtek, 01. září 2011 @ 22:21:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím oko,
taky se mi u ledasjakých názorů a výroků ježí vlasy, ale zrovna u tohoto
jde možná o Tvé nepochopení. Onen předmětný výrok lze chápat (a já tomu tak rozumím) ne jako
jednorázovou záležitost - tak a mám to odbyto, ale kontinuální celoživotní přijmutí odpovědnosti za svůj život,
neboť v té chvíli se člověk rozhoduje žít v souladu s Boží vůlí až do konce života - běžet ten běh.Re: Přijmout odpovědnost za svůj život. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 02. září 2011 @ 03:15:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Moc hezky a výstižně jsi to napsal.

Jsme tedy v Kristu skutečně, nebo si o sobě jen cosi namlouváme? Proč se nám katolíkům kolikrát při zbožných výrocích jinověrců ježí vlasy hrůzou?

  A kladeš si dobré otázky. Snad ti tedy ta diskuze k něčemu byla užitečná.


  Proč ty se někdy nezajímáš o druhé lidi? Proč se nezeptáš čemu a proč věří a nesnažíš se je pochopit? Proč si vytváříš virtuální domyšlenky z představ a pak proti nim statečně oponuješ?

  Kdybys porozuměl druhým lidem, ptal se, hodně nedorozumění, které sis vytvořil vlastními představami, by zmizelo.


  Pokud jde o společnou řeč, těžko mezi křesťany najdeš lidi, kteří by souhlasili s krytím a bagatelizováním zneužívání dětí, ignorancí desatera Božích přikázání či výsměchem oběti Ježíše Krista na kříži za naše hříchy. Málokterý křesťan přijme tvoji řeč když ho začneš přesvědčovat, aby opustil svoji víru v Ježíše Krista a budeš mu tvrdit, že Ježíše nejde přijmout a že nic takového v písmu není. Těžko někdo z křesťanů bude souhlasit s propagací svobody hřešit a s tím, že bez hříchu by člověk neměl svobodu, že pro hřích se člověk rozhoduje svobodně a s mnoha dalšími věcmi, které jsi tu v poslední době psal či předvádel.

  Jak chceš najít společnou řeč s jinověrci, když jsi neustále v opozici v čemkoliv, co o jinověrci v Ježíše o Ježíši Kristu napíší?Re: Přijmout odpovědnost za svůj život. (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pátek, 02. září 2011 @ 14:33:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Velmi dobrý článek. Cenné postřehy. 
Ano, spasení má počátek (Mt. 16:24), průběh (Fp. 2:12), i konec (Mt. 10:22; 2Tm. 2:12; 4:7,8). Až do konce se musíme mít na pozoru (1Pt. 5:8).  Jestliže jsme nevěrní, Bůh zůstává věrný (1Tes. 5:24; 2Tm. 2:13). Pustíme-li se Boží ruky, můžeme si za to sami. Bůh nám dal svobodnou vůli, abychom Mu mohli prokázat věrnost. Bůh tedy není za lidské činy odpovědný – nemůže za to, že se Mu člověk vzpírá a dopřává sluchu světu a Satanovi.
 
K tématu:
Problém spasení a sborová praxe
Dík za článek. BARe: Přijmout odpovědnost za svůj život. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 02. září 2011 @ 15:04:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Z toho jak reagovali někteří lidé na Ježíše Krista se teprve mohou ježit vlasy hrůzou a těžko můžeme očekávat že bude učedník nad Mistra. Že budeme mít my hříšní a pyšní lidé větší misijní úspěchy než Beránek bez vady a hany a náš Pán. Že dokážeme každého přesvědčit. Zajímavé je že Ježíše mnohem snáz přijímali jinověrci než značná část těch kteří by teoreticky měli být souvěrci. Přitom patřili k Vyvolenému národu a celý svůj život četli úplně stejnou Bibli. Farizejové a saducejové si z ní také odvodili velice rozdílné závěry. Podávejme proto svědectví jak nejlépe dovedeme, přes svoji slabost a ubohost a ukazujme na Boha a na Církev a ne na sebe a nestarejme se o soudy lidí. Ježíš nám jasně řekl co můžeme a máme čekat od světa, když jeho lidé nazvali s odpuštěním tím zlým a brutálně ho zavraždili. Děkujme za každého člověka který má dobrou vůli a chce chválit Boha ve společenství ostatních ale nečekejme že to budou chtít dělat všichni a už vůbec ne kvůli nám. Mnozí tak činí a učiní přes naše hříchy a tvrdá a pyšná srdce. Jistou útěchou nám může být to že mnozí z těch kteří se opravdu hlásí ke Kristu a žijí aktivní náboženský život to dělají sami od sebe a nečekají až jim to půjdeme vysvětlovat my.
Re: Přijmout odpovědnost za svůj život. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 03. září 2011 @ 09:49:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Omlouvám se, že několik dní nebudu moci na nic reagovat. Nastupuji ke krátkodobé hospitalizaci..Stránka vygenerována za: 1.09 sekundy