Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vratislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16275, komentáře < 7 dní: 533, komentářů celkem: 404579, adminů: 60, uživatelů: 5119  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 198 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
cizinec
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110285214
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Manželství
Vloženo Sobota, 18. červen 2011 @ 23:50:18 CEST Vložil: Stepan

Partnerství poslal ferda

Manželství
Nemůže být opravdové manželství,aniž muž nebo žena opravdu opustí své rodiče...Opustí – to je peníz,kterým se musí zaplatit budoucí štěstí. Musí dojit k zřetelnému a ráznému řezu. Ani novorozeně nemůže růst k vlastní osobnosti,dokud se neodřízne pupeční šňůra,a stejně tak manželství nemůže růst a rozvinout se,pokud nedojde k opravdovému odloučení,k odtržení jak ženicha tak nevěsty,odtržení zevnějšímu i vnitřnímu,co do místa i srdce...Nemůžeme uzavřít manželství,aniž opustíme rodiče. Oba mají opustit rodiče,nejen žena,ale také muž. Oba mají k sobě přilnout – nejen žena k muži,ale také muž k ženě. Opustit a přilnout patří k sobě. První slovo popisuje spíž veřejnou a právní stránku manželství,druhé zase zdůrazňuje osobní prvek. Jedno souvisí s druhým Nemůžeš opravdu k někomu přilnout když jsi napřed neopustil,co bylo před tím. V hebrejštině slovo „přilnout“ znamená doslovně přilepit se k někomu,splynout s ním,nerozlučně se s ním spojit. Manžel a manželka jsou tedy k sobě přilepeni jako dva listy papíru. Pokoušíš-li oddělit od sebe dva listy,které byly spolu slepeny,roztrhneš je oba. Chceš-li oddělit manžela a manželku,kteří k sobě přilnuli,dotkneš se smrtelně obou – a máji-li děti,dotkneš se i jich. Přilnout znamená milovat,ale milovat zvláštním způsobem. Je to láska,která už udělala rozhodnutí,která už nic nehledá a po ničem netouží. Láska,která přilnula,je láska zralá,je to láska,která se rozhodla zůstat věrnou – věrnou jedné osobě – a sdílet s touto jedinou osobou celý její život. Výraz stát se „jedno tělo“ obsahuje mnohem víc,než pouhé tělesné spojení. 

Znamená to,že dvě osoby sdílejí vše co mají,nejen své tělo,nejen svůj majetek,ale též své myšlenky a city,své radosti a bolesti,své naděje a obavy,své úspěchy a neúspěchy. „ Stát se jedno tělo“ znamená,že se dvě osoby naprosto sjednotí,že budou mít jednu duši a jednoho ducha,a přesto zůstanou dvěma osobami. V tom spočívá nejhlubší tajemství manželství. Uvažovali jsme o třech stránkách manželství:Opustit,přilnout,stát se jedno tělo. Bible učí,že se tyto tři části nedají od sebe odloučit. Chybí-li jedna,manželství není úplné. Tyto tři prvky:opustit,přilnout,stát se jedno tělo,patři k sobě jako tři úhly trojúhelníku. Děti jsou požehnáním manželství,ale jsou požehnáním dodatečným. Proto zasluhuje zmínky,že když bible popisuje nepostradatelné prvky každého manželství nezmiňuje se o dětech. Dítě neděla manželství manželstvím. Bezdětné manželství je také manželstvím v plném slova smyslu. Také neplodnost není důvodem k rozvodu. Zbývá ještě jedná otázka. A kde je v našem trojúhelníku dítě? Dítě má své místo uprostřed trojúhelníku. 
***ferda *** W.A.Trobisch.


Podobná témata

Partnerství

"Manželství" | Přihlásit/Vytvořit účet | 21 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Manželství (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Neděle, 19. červen 2011 @ 00:44:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nemyslím si, že by manželé MUSELI opustit rodiče. To by bylo stěhování !! Většinou manželé zůstávali spolu s rodiči ve velkých rodinách spolu s s dalšími bratranci. Domů nebylo totlik, aby hned manželé měli kde sami bydlet. V Orientu jsou často velké rodiny v poču 10 a více spřízněných lidí. Slovo o tom, že ´´proto muž opustí rodiče...´´ neznamená, že musí. Ale je to vysvětlení, že už se vlákno vztahu a závislosti přesunulo.Re: Manželství (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 19. červen 2011 @ 10:15:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Včera jsem byl na srazu třídy. Potkal jsem tam taky Petra.

  "Já teď jezdím k manželce na návštěvu" odpověděl na mojí otázku jak jeho rodina, a potutelně se usmíval. Má tři holky. Nechápavě jsem se zatvářil, tak rychle pokračoval: "No bydlím u maminky, což je úplně super a nic mi neschází."

  Vedle na to koukal Radek, už notně nalitej a povzbuzen těmi slovy hrdě prohlásil: "Já už taky pět let žiju u mámy! A řeknu ti, první tři roky, to byly nejlepší roky mého života! Nic mi tam neschází, mám se královsky! Navařeno mám, vypráno! Teda snad jen ty ledviny, ty dostávaj záhul hned od začátku..." a pokračoval dál ve svém líčení blaha.

  To jsou ty květinové děti, plné "lásky". "Lásky", která vytrvá dokud "nám to vydrží v dobrém". Chlapi, kteří ani netušili, že by se měli oddělit a přilnout ke svojí ženě. Teda kromě těla, to jim šlo dobře už v mládí.

  Bylo mi jich líto. Někteří kluci okolo hrdě a chápavě přikyvovali, v očích jiných byla znát útrpná lítost.

  Je dobré když se zvláště muž oddělí od své rodiny, opustí jí a přilne ke svojí manželce. A žena také.Re: Manželství -ponožky budu prát vždycky stejný (Skóre: 1)
Vložil: rive v Pondělí, 20. červen 2011 @ 08:06:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


http://www.youtube.com/watch?v=FN-NF3d5phU&feature=player_embeddedRe: Manželství (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 20. červen 2011 @ 10:42:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavé je že se to v Bibli píše jen o muži a ne o ženě. Čemuž odpovídá i to že vyvolený národ i muslimové mají určitou  formu matriarchátu. Pravděpodobně se to také dá různým způsobem naplnit. Člověk může žít svůj život při vícegeneračním soužití pod jednou střechou  nebo být připoutaný na opačném konci světa.Re: Manželství (Skóre: 1)
Vložil: rive v Pondělí, 20. červen 2011 @ 19:29:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mojžíš psal pro společnost s patriarchátem, tzn. syn se oženil, postavil svůj stan blízko svých rodičů a život šel dál. Obvykle pořád pracoval pro svého otce a zůstával na jeho pozemcích.

Výraz opustit svého otce i matku se totiž netýká až tak změny bydliště, ačkoli i to je v něm obsaženo. (Postavení nového stanu přece znamená založení své vlastní domácnosti.)Kolik mladých odešly z rodného hnízda, a přesto své rodiče dosud "neopustili" v tom smyslu jak učí Mojžíš. Někteří nemohou opustit své domovy z různých pádných důvodů. Ale Bůh si přeje, aby vztah mezi dvěma lidmi - vztah mezi manželi, byl co nejlepší. Co vlastně tento příkaz  znamená, v čem konkrétně  ho uposlechnout?

Manželství je nejdůvěrnější vztah, který může mezi lidmi existovat, (nejintimnější, nejobětavější ...).Před manželstvím patří k nejužším vztahům, vztah k rodičům - láska- obětavost - poslušnost - poddanost. "Opustit" znamená, že po uzavření sňatku se stává nejtěsnějším poutem na světě vztah s manželským partnerem. Pokud nedojde z tohoto hlediska k "opuštění", těžko se podaří "přilnutí". 

Láska  a city,  patří na prvním místě partnerovi, v konfliktu nestojí  na straně rodičů proti partnerovi (myslím teď na konflikt osobnostní, ne nějaký morální). "Opustit"  rodiče znamená, že dítě dává přednost v potřebách, touhách partnerovi před potřebami  a touhami rodiče.

 "Opustit"  určitě neznamená  nějaké opomíjení příkazu o ctění rodičů! Děti nadále dají svým rodičům pociťovat, že je mají v úctě, že je respektují. Rodiče mají ve svých dětech jistotu, že je nenechají na holičkách v nouzi. 

Rovněž rodiče jsou také dle Písma povinni respektovat své děti,  Boží záměr s manželstvím jejich dětí, tzn. s Boží pomoci přijmout fakt, a to ve všech rovinách, že je jejich dítě musí "opustit"!, což je pro některé mámy či táty hodně těžké.

rive

Stránka vygenerována za: 0.41 sekundy