Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Svatoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 306, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 89 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115638619
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Dostal jsem zajímavý email: Island a demokracie
Vloženo Čtvrtek, 09. červen 2011 @ 16:17:07 CEST Vložil: Olda

Zajímavosti poslal ferda

Dostal jsem zajímavý mail:   Subject: Island a demokracie

Hold Islandu aneb fakta o revoluci, která nastartovala nejen Španělsko

"by indymedia"

Média nás zásobovala do posledního detailu o nepokojích v Egyptě a Libyi. Mlčela však o revoltách a příkladné ukázce občanské revoluce, která se odehrála před dvěma lety na Islandu, kde občané donutili odstoupit vládu a přepsat ústavu. Právě proto, že případ Islandu je modelem občanské revoluce, byl tento případ ututláván. Cenzura revoluce na Islandu je nejlepším důkazem jak se zachází s informacemi, které můžou být nebezpečné pro politickou a ekonomickou elitu.


Na Islandu lidé rezignovali na jakoukoliv podobu vlády, velké banky byly znárodněny a bylo rozhodnuto, že lidé nezaplatí dluhy, které vytvořili politici, protože je to problém špatné finanční politiky, ne lidí. V nové ústavě bylo zakotveno, že občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik.

Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti proti této moci, která dovedla zem i celý svět ke krizi. Islandský model, který ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat ve prospěch nich. Ne ale strach o život ale o svoji kariéru.

Umlčená fakta o Islandu:

- V roce 2008 byla znárodněna největší banka. Měna se zhroutila, trh pozastavil svou činnost. Země zkrachovala.

- 2009. Obrovské protesty před parlamentem, lidé donutí k rezignaci předsedu vlády a celý jeho vládní blok.

- Politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500 milionů eur, což je částka, kterou má zem zaplatit v příštích 15 letech s 5,5% úrokem.

- Rok 2010. Lidé jdou do ulic a vybojují si zákon o obecném referendu.

- V lednu 2010 ho prezident odmítne ratifikovat, a oznámil, že ho bude konzultovat s EU. Lidé jdou znovu do ulic.

- V březnu se koná referendum, jehož výsledek je, že 93% lidí odmítne zaplatit dluh vůči Británii a Holandsku. Vláda byla donucena k tomu, aby zahájila vyšetřování, které má vyřešit právní odpovědnosti státních představitelů za krizi. Dojde k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů. Interpol vydal rozkaz a všichni zúčastnění bankéři opouštějí zemi. Lidé dávají dohromady novou ústavu, která není kopií dánské ústavy jako to bylo doposud.

- Ústavodárné shromáždění složené z lidí přímo volených lidmi zahájilo svoji činnost v únoru 2011 a předložilo návrh ústavy na základě konsensu a doporučení. Musí být schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.

Toto je stručná historie islandské revoluce: odstoupení celé vlády, znárodňování bank, obecné referendum, uvěznění odpovědných lidí za krizi a přepsání Ústavy přímo občany.

Co se stalo na Islandu bylo pozorováno politiky jako je Merkelová, Sarkozy, Cameron, Zapatero, Berlusconi a další a vyhodnoceno jako nebezpečné pro jejich zkorumpovaný systém. Bojkot informací o Islandu byl striktně dodržován tisíci novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize. Masmédiím vládní vyjednávači údajně nabídli i v některých zemích daňové úlevy výměnou za mlčení.

Ale přesto přese všechno se islandská revoluce šíří po celé Evropě. Postavila se tomuto zkorumpovanému a neudržitelnému systému a dává světu lekci z opravdové demokracie. Po celém světě bude známa a oceňována, dříve nebo později, a to navzdory vládě politických a ekonomických elit, které zapříčinily celosvětovou krizi. Touha po svobodě nezná hranic!


Přeložil Rudolf Černý z http://www.votoenblanco.com/Las-democracias-degradad  

Libye a Severoatlantická smlouva ze 4. dubna 1949
 

Článek 1): „ Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.“  

Z toho plyne, že se představitelé NATO zpronevěřují ve válce proti Libyi svým vlastním principům. Stejně tak porušují mandát OSN, který jim povolil pouze chránit vzdušný prostor nad Libyí. Zpočátku to byly jen lety nad zemí, pak vyzbrojování povstalců, bombardování některých „okrajových měst“, pak i hlavního města Tripolisu a nakonec nasazení vrtulníků. Dojde i na pozemní operace? Rusko se obává, že ano.  

Jaký mají vůbec povstalci důvod k revoltě? Sociální nepřichází v úvahu, protože Libyjci mají nejvyšší životní úroveň v Africe. Jejich HDP činí 6000 dolarů. V tabulce Indexu lidského rozvoje, měřící kvalitu života obyvatel, je z afrických zemí Libye (53.) také na prvním místě. Za ní je Saúdská Arábie (55.), Tunis (81.), Egypt (101.), Jemen (133.) a Súdán (154.). V roce své nezávislosti patřila Libye k nejchudším zemím světa. 

V roce 1969 se Kaddáfí dostal k moci vojenským převratem. Pod jeho vedením mají Libyjci zaručeno bezplatné školství na úrovni, bezplatnou zdravotní péči, za byty se neplatí nájem a podle svědectví novinářů Davida Bluntlyho a Andrewa Lycetta „mají všichni Libyjci vlastní dům nebo byt, automobil, TV, video a telefon.“ Mají to všichni občané zemí, které bombardují Libyi „z humanitárních důvodů.“ Důvod k revoltě jak vyšitý!  

Proč nesvolává Liga arabských států RB OSN k ochraně arabské země před agresí NATO? Propaganda označuje revoltu v arabských zemích za „Arabské jaro.“ Má to zřejmě připomínat Pražské jaro, jenže: Iniciátoři Pražského jra dobře věděli, jak vypadá demokracie, měli na co navázat. Arabové, díky islámu, znají jen diktát sekulární, nebo náboženský. Musejí se přece podřizovat. A islám je s demokracií neslučitelný, jeho duchovní ji považují za rouhání.  

Revolta povstalců má pravděpodobně jen dva hlavní důvody. Podle jedněch se za nimi skrývá snaha západních zemí ovládnout libyjskou ropu. Podle jiných za nimi stojí radikální islámští vůdcové, usilujíc o svržení všech režimů, které se jim zdají „málo islámské.“ Tak to má ve svém programu i al-Kajda. Poslední události v Egyptě dávají této teorii za pravdu. Mladí povstalci dostávají údajně za své aktivity zaplaceno v dolarech.     

Tripolis navštíví 7. června prezident Jihoafrické republiky Jacob Zuma. Jeho předchůdce, Nelson Mandela, děkoval Libyi za podporu jeho lidu v boji za svobodu a nezávislost. Po útoku vrtulníky NATO na Libyi britský ministr zahraničí William Hague prohlásil: "Tento způsob akcí je součástí zesíleného tlaku na ochranu civilního obyvatelstva v rámci rezoluce Rady bezpečnosti OSN." Jak bych slyšel Leonida Iljiče Brežněva! (7.6.11, )  

Jaké bude září?

„Událostí v září se neobávám“, tvrdí mluvčí Knessetu Danny Danon, a dodává, že „případný nátlak OSN na jednostranné vyhlášení státu Palestina je porušením Dohod z Oslo. Bude-li OSN pro vznik státu Palestina, pak okamžitě vyhlásíme nezávislost Judeje a Samaří.“  

Obamovi pak Danon vzkázal: „Ruce pryč od Jeruzaléma!“ Z izraelského průzkumu vyplývá, že 80% Izraelců odmítá v otázce Jeruzaléma jakýkoli kompromis. (9.6.11, )  

***ferda***  


"Dostal jsem zajímavý email: Island a demokracie" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dostal jsem zajímavý email: Island a demokracie (Skóre: 1)
Vložil: MartyR v Sobota, 11. červen 2011 @ 02:45:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Měli bychom se inspirovat...Re: Dostal jsem zajímavý email: Island a demokracie (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 13. červen 2011 @ 16:05:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na tom že na Islandu padla vláda a že se místním lidem nechce platit dluhy nevidí až tak převratnou věc zvláštního významu a otázka je jak to nakonec dopadne. Nevidím ani nějaký přínos v tom že by se k moci dostal "lid".  Tahle představa spíš vyvolává obavy a nepříjemné asociace. Stejně jako představa že by muslimové měli žít v demokracii našeho typu. Začít tolerovat sodomii a nejrůznější výstřelky, otevřeně lhát, krást a podvádět, vraždit staré lidi místo úcty ke stáří, omezit počet dětí a hromadně je zabíjet dřív než se stihnou vůbec narodit. Rozbít a pokřivit rodinné vztahy. Ateismus je také jedna z věcí kterou bych jim také opravdu nepřál a nepřál bych to ani sobě, myslím si že by pak byli podstatně nebezpečnější a surovější než teď. Vyvolená národ mám sice mnohem radši ale jsou věci které bych nepřál vůbec nikomu.Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy