Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Slavomír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 15369, komentáře < 7 dní: 358, komentářů celkem: 337871, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 244 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Vyjděte z jejich středu, můj lide!
·Recenze Parabible
·Podoba rodiny podle Bible
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 481 231
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Hledání: Pouze Kristus!
Vloženo Neděle, 01. květen 2011 @ 16:27:20 CEST Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal Willy

Mt 17:5 „Toto je můj milovaný Syn, v Němž jsem nalezl zalíbení; Toho poslouchejte.

Ef 5:31-32 ‚Proto opustí člověk otce i matku a přilne ke své ženě, a budou ti dva jedno tělo.‘ Toto tajemství je veliké; vztahuji je však na Krista a na církev.

Ko 3:4, 8-11 A když se ukáže Kristus, váš/náš život, tehdy i vy se s Ním ukážete ve slávě. Ale nyní odložte to všechno: hněv, vztek, špatnost, rouhání/nactiutrhání a nemístné řeči ze svých úst. Nelžete jedni druhým, když jste svlékli toho starého člověka s jeho skutky a oblékli toho nového, který se obnovuje k pravému poznání podle obrazu/aby v něm bylo možno opravdu poznat obraz Toho, který ho stvořil. Potom tu není Řek a Žid, obřízka a neobřízka, barbar, Skytha, otrok a svobodný, ale všechno a ve všem Kristus.
Všechna tzv. synoptická evangelia zmiňují slovo Boha Otce, které zaznělo z nebe ke třem učedníkům Pána Ježíše Krista na hoře proměnění, přičemž Matouš je uvádí obsažnější, než Marek a Lukáš a je zakončeno slovy "Toho poslouhejte." 

Apoštol Pavel v Ef 5 cituje Mojžíše z Gn 2:24 a Pána Ježíše citujícího Mojžíše z Gn 2:24 v Matouši 19:5: ‚Proto opustí člověk otce i matku a přilne ke své ženě, a budou ti dva jedno tělo.‘ a doplňuje je tím, že je to veliké tajemství, které vztahuje na Krista a církev. A Koloským píše, že v Těle Kristově je Kristus, Hlava Těla všechno a ve všem.

Veliké tajemství spočívá v tom, že tak, jako byla žena stvořena z muže, tak je církev "stvořena" z Krista a jako manželský pár tvoří jedno tělo, jednoho nového člověka; jinak řečeno: cokoli, co není Kristus, není církev! Všechno, kým a čím byla Eva, pocházelo z Adama. Kristus je poslední Adam a církev je coby Jeho Tělo kost z Jeho kostí a Tělo z Jeho těla. Ve vzkříšení se Kristus stal podle téhož verše, který říká, že Kristus je poslední Adam, Duchem obživujícím - 1K 15:45 Tak je i napsáno: První člověk, Adam, se stal duší živou, poslední Adam Duchem oživujícím.

V 1. listu Korintským 6:17 je napsáno Kdo se však připojuje k Pánu, je s Ním jeden duch.

Ve světle těchto slov je jasné, že cokoli Kristus coby Hlava Těla jako Ten, Koho máme poslouchat, neříká/napřikazuje/nenařizuje, to nemáme ba nesmíme dělat. K čemukoliv nevede věřící v záležitostech budování církve/Těla Kristova Duch Svatý, který jim byl dán, to by neměli dělat a naopak všechno, k čemu je vede, dělat mají, ale ne sami a ve své síle, jak je psáno u proroka Zachariáše 4:6 Ne silou ani mocí, ale mým Duchem, praví Hospodin zástupů. Novozákonní Hospodin zástupů je Pán Ježíš Kristus, který jako Duch oživující žije ve věřících, aby byl jejich životem, zaopatřením života a vším, co potřebují k životu a ke zbožnosti.

Činit Boží vůli je možné jen ve společenství s Bohem - Otcem a s Tím, Koho poslal, s Jeho Synem Ježíšem Kristem (1J 1:3). Tímto společenstvím nebo tedy jeho skutečností je Duch Svatý - srovnej s 2K 13:13. Pán Ježíš Kristus jasně řekl, že bez Něho nemohou Jeho svatí nic učinit (J 15:5). Cokoli člověk dělá bez Krista, nemůže nést ovoce, které od věřících bude Bohem vyžádáno; tj. ovoce, po němž touží Bůh - ovoce, které zůstane. To také podle Jana 15:5 znamená, že věřící musí být a zůstávat v Kristu a všechno konat v Jeho jménu (Ko 3:17). Nesení ovoce je cele záležitostí žití tzv. "naroubovaného života". Ovoce nesou věřící jako ratolesti, jejichž životem/životní mízou je Kristus, takže toto ovoce je produktem Kristova života ve věřících, nikoli ovocem jejich vlastního snažení a už vůbec ne ovocem žití jejich přirozeného lidského života, který není skutečným životem.

V jiné rovině a z jiného úhlu pohledu na Boží zjevení o Božím budování v Písmu Svatém řečeno, žití přirozeného lidského života znamená stavět ze dřeva, sena a slámy, kdežto žít Krista a skrze Krista znamená stavět na Kristu jako základu, který je položen, ze zlata, stříbra a drahých kamenů (1K 3:12). Všichnií bychom tedy ještě za života na zemi měli zjistit, z jakého materiálu stavíme, abychom nebyli před soudnou stolicí Kristovou nepříjemně překvapeni!

Chci, aby se každý, kdo čte tento článek, zamyslel nad tím, zdali to, co je tu mnohdy probíráno a diskutováno, co je praktikováno ve sborech, je Kristus a pochází-li to z Krista. Protože jestli to není Kristus a nepochází to z Krista, je to marnost, ne-li nepravost (Mt 7:23, L 13:27), nakonec to shoří a nezbude z toho nic!


Kéž se nad námi Bůh smiluje a daruje nám milost činit všechno, co děláme slovem i skutkem ve jménu Pána Ježíše Krista podle Boží vůle a k Boží slávě v poslušnosti Hlavě Těla Kristova a kéž se nám dostane milosrdenství zůstat věrní Pánu a být hodni Jeho a Jeho důvěry. Amen.

Tož tak.


 
Příbuzné odkazy
· Více Zamyšlení
· Novinky od Stepan


Nejčtenější článek Zamyšlení:
Soulož v rajské zahradě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Zamyšlení

Podobná témata

Doporučené odkazy:

Biblická apologetika

Michaela Křivánková - Portrétní fotografie


Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Pouze Kristus!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 83 komentáře | Prohledat diskusi

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pouze Kristus! (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: oko v Neděle, 01. květen 2011 @ 17:47:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Článek začal velice dobře, už jsem se ho chystal pochválit.

Ale ty závěry!
..."Činit Boží vůli je možné jen ve společenství s Bohem - Otcem a s Tím, Koho poslal, s Jeho Synem Ježíšem Kristem (1J 1:3)."...
Jen si ten odkaz v Písmu dobře pročtěte. Nic takového neříká.

Písmo tvrdí na jiném místě dokonce opak: I nevěřící naplňují Boží záměry (třeba peršan Kýros).
(Ez 5,13)
Ale v prvním roce Kýra, krále nad Babylónem, vydal král Kýros rozkaz ke stavbě tohoto Božího domu.


Abych to tedy upřesnil, věřící křesťan má opravdu všechno dělat ve spolupráci s Bohem, dávat pozor na hlas Ducha ve svém nitru. Ovšem i člověk bez daru víry může skrze hlas svého svědomí uslyšet hlas Ducha a konat dobře. Může být také nakonec spasen.Re: Pouze Kristus! (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: ivanp v Neděle, 01. květen 2011 @ 19:42:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko odkiaľ vieš že Kýros bol neveriaci...?


  Takto hovorí perzský kráľ Kýros: Boh nebies, Hospodin, dal mi všetky kráľovstvá zeme a prikázal mi vybudovať Mu dom v Jeruzaleme v Judsku. Ezdráš 1:2

ivanpRe: Pouze Kristus! (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Pondělí, 02. květen 2011 @ 10:50:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevyspytatelne a tajomne su cesty Bozie.Sv.Don Bosca, zakladatela salezianov, povzbudzovali pri jeho cinnosti prorocke sny, ktore mal.Este teraz na salezianskom provincialate maju zosity pisane Don Boscovou rukou,kde si svatec zaznamenaval svoje sny. Teraz mozme vidiet, ze sa vsetky postupne plnia..So stavbou kostoal boli  vzdy spojene velke problemy a tazkosti, o tom by mohol hovrit kazdy, kto raz kostol staval.Don Bosco sa velmi namahal, ked sa uz nedalo, pomohol mu Boh a panna Maria..Don Bosco aj na zaklade sna tvrdil, Panna Maria chce mat kostol, preto sa postara o peniaze.

 
Dva priklady..Senator Cotta, 83 rocny smrtelne ochorel. Don Bosco sa ho opytal. Co date Panne Marii,ak Vas uzdravi?Budem davat, povedzme kazdy pol roka 2000 lir.Do troch dni bol zdravy a prisiel s prvou splatkou.

 
Vecer 16 decembra mal Don Bosco zaplatit podnikatelom 4000 lir.Samozrejme nemal ani haliera.Tisic lir sa mu podarilo nejako zohnat, ale 3000 stale chybalo. Ako sa prechadzal po uliciach a rozmyslal, dobehol ho sluha velkeho bohaca a povedal mu, ze ho jeho pan velmi prosil,aby prisiel. Tam sa Don Bosco dozvedel, ze bohaty pan je uz 3 roky bezvladne na lozku a je s nim zle. Chcel dat peniaze na buduci kostol Panna marie pomocnice. Ale,ked pocul, ze je to 3000 lir, odmietol, ze je to vela, a ze by  musel ist do bankya ze tri roky neurobil ani krok. Don Bosco mu povedal, ze ho Panna Maria uzdravi, ked pomoze. Dali zavolat vsetkych v dome klakli si a prosili. Po modlitbe si chory naraz ziadal saty. Ale uz ziadne nemal, lebo tri roky lezal. Nakoniec mu nejake zohnali. Poziadal o olovrant, najedol sa a vstal. Tu prisiel lekar a bol hotovy, ked videl, co sa deje. Muz potom odisiel do banky, vybral peniaze a dal ich Don Boscovi. Odvtedy bol uplne zdravy, a velmi dakoval Don Boscovi. Don Bosco mu ale povedal:“Vytiahli ste z banky tri tisicky a Panna Maria vas vytiahla s choroby,mne nemate ,co dakovat.
Re: Pouze Kristus! (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 02. květen 2011 @ 11:20:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve světle těchto slov je jasné, že cokoli Kristus coby Hlava Těla jako Ten, Koho máme poslouchat, neříká/napřikazuje/nenařizuje, to nemáme ba nesmíme dělat.

Předpokládám že jste to myslel dobře, nicméně v těchto slovech vidím značné nebezpečí, kdyby si je někdo vyložil špatně. Něco ve stylu hřivny zakopané do země a celkové pasivity. Věřím tomu že od nás Bůh v mnoha ohledech jistou aktivitu očekává a vychovává nás k ní.Re: Pouze Kristus! (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: ssns v Úterý, 03. květen 2011 @ 00:20:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky za článek, Slávku. Paradoxně mám velmi podobný problém tomu, který tu zmínil Standa (Oko). Netahal bych do toho postavy ze Staré zákona. Ten 1J 1,3 opravdu říká něco jiného, než tam vidíš. Ale NZ přece zmiňuje několik případů, kdy lidé bez toho společenství konají Boží vůli:

  • každý, kdo se stane křesťanem, udělá přijetím a vyznáním Ježíše takový skutek, i když se teprve tímto skutkem dostává do toho společenství,
  • Písmo mluví o nekřesťanech, kteří jsou postaveni na pravici proto, že konali vůli Boha (nasytili, napojili, navštívili ve vězení). Dělali to pro druhé lidi a pak najednou zjistí, že to vše vlastně udělali pro Krista.
  • Apoštol Pavel píše o Zákonu vepsaném do srdcí těch, kteří Zákon neznají. I oni, jednají-li v souladu se svým svědomím, konají jeho vůli a společenství nemají.Stránka vygenerována za: 0.71 sekundy