Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Monika.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 15441, komentáře < 7 dní: 517, komentářů celkem: 343291, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 68 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

ivanp
Willy
timg
rosmano
wollek

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni
·O katech
·Reakce Pavla Coufala na dopis odcházejících baptistù z lovosického sboru
·Týraní baptisté ukonèili èlenství v BJB Lovosice

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99083129
přístupů od 17. 10. 2001

Teologie: Zemetrasenie v Japonsku
Vloženo Středa, 16. březen 2011 @ 12:35:51 CET Vložil: Olda

Žhavá témata poslal skalaa

Pôvodca všetkého zla pôsobí aj prostredníctvom prírodných živlov, aby žatva smrti nepripravených ľudí bola bohatšia. Pozná tajomstvo prírodných dejov a všemožne sa snaží ovládnuť živly do takej miery, do akej mu to dovolí Stvoriteľ. Keď mu kedysi dovolil skúšať Jóba, tento Boží muž prišiel v následných pohromách o stáda, služobníctvo, domy a deti. Boh chráni svoje stvorenie pred mocou tohto zákerného nepriateľa. Keďže kresťanský svet pohŕda Božím zákonom, Boh urobí to, čo povedal – zbaví zem požehnania, prestane chrániť tých, ktorí broja proti jeho poriadku a učia, ba nútia robiť iných to, čo robia svojvoľníci. Koho Pán prestal chrániť, toho zákonite ovládne satan. Takých vie v záujme vlastných zámerov zahrnúť priazňou a všemožne im pomôcť. Iných zase stíha utrpením.

Satan sa predstavuje ľuďom ako zázračný lekár, ktorý vie vyliečiť všetky choroby, pritom však choroby a nešťastia prináša sám, a to tak, že ničí celé veľké mestá, mení ich na rumoviská a vyľudnenú púšť. Podobne pôsobí aj dnes. Svoju moc prejavuje v nešťastiach a pohromách na mori i na zemi, vo veľkých požiaroch, ničivých víchriciach, v strašných krupobitiach, búrkach, záplavách, zemetraseniach a v tisícorakých iných spôsoboch. Zničená úroda má za následok hlad a biedu. Smrteľnou nákazou znečistené ovzdušie prináša zástupom ľudí smrť. Niet pochýb, že takýchto katastrof bude stále pribúdať a budú rozsiahlejšie. Rany postihnú ľudí i zvieratá. „Trúchli, vädne zem..., zem pod svojimi obyvateľmi je znesvätená, veď prestúpili zákony a prekročili ustanovenia, zrušili večnú zmluvu“ (Iz 24,4.5).
   
   Zvodca potom ľudí ľahko presvedčí, že všetko zlo spôsobujú tí, čo slúžia Bohu. Práve ľudia, čo zarmucujú Pána, označia za príčinu všetkého svojho nešťastia tých, ktorých vernosť Bohu prejavená poslušnosťou voči Božím prikázaniam, im je trvalou výčitkou. Títo  budú ochotne tvrdiť, že nezachovávaním nedele ľudia urážajú Boha a že práve tento hriech privoláva pohromy, ktoré neprestanú, kým sa nebude prísne vyžadovať zachovávanie nebiblického dňa odpočinku – nedele. Budú tiež hovoriť, že zachovávatelia požiadaviek štvrtého prikázania ako odporcovia svätenia nedele škodia ľuďom tým, že bránia Bohu, aby prejavil svoju priazeň a aby sa im darilo. Zopakujú sa obvinenia vznesené kedysi proti Božím služobníkom. „Keď Acháb uzrel Eliáša, povedal mu: Si to ty, čo do záhuby vedieš Izrael? Odvetil: Ja nevediem do záhuby Izrael, ale ty a dom tvojho otca, lebo ste opustili príkazy Hospodinove a chodíte za baalmi“ (1 Kráľ 18,17.18). Keď potom falošné obvinenia podnietia hnev ľudí, tí sa obrátia proti Božím poslom, tak ako sa v dávnych časoch hnev odpadnutého Izraela obrátil proti Eliášovi. (Z knihy Veľky spor vekov )


"Zemetrasenie v Japonsku" | Přihlásit/Vytvořit účet | 15 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 16. březen 2011 @ 15:34:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V tom co se děje v Japonsku a na mnoha dalších místech po celém světě bych hledal pro nás spíš příležitost k tomu abychom prokázali lásku a milosrdenství k bližnímu než zkoušeli nahlédnout Pánubohu pod pokličku. Pán Ježíš varoval ty kteří mu naslouchali před tím aby hloubali nad cizími hříchy. Ti které zabila padající věž nebyli horší než ostatní.
Pojďme se raději za Japonsko modlit a přispějmě alespoň něco na záchranu životů a nápravu škod. Jednou budeme skládat počet ze svých hřiven.
Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Středa, 16. březen 2011 @ 15:42:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
My nemáme soudit, proč se v Japonsku či jinde stane to či ono. Soud patří Bohu. 
My máme kleknout na kolena a prosit Hospodina o odpuštění hříchů a o obrácení srdcí. Máme prosit, aby se lidé obrátili k němu, abychom všichni napravili své životy a společně se mu klaněli a vzdávali díky.

Prosme za trpící lidi v Japonsku a zvláště za ty, kteří umírají pod troskami.

Hospodine, náš Otče, smiluj se nad námi

AmenRe: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 16. březen 2011 @ 19:34:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Unikl mi smysl článku.Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Středa, 16. březen 2011 @ 20:44:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Epicentrum zemětřesení nedaleko místa zjevení P. Marie Japonsko. Epicentrum tragického zemětřesení v Japonsku leží nedaleko místa slavných zjevení P. Marie. Jak připomíná americká katolická agentura Catholic News Agency, mariánská zjevení v Akitě nad Japonským mořem měla být pokračováním Fatimy a mluvila o světu hrozících katastrofách. Vidění sestry Agnes Sasagawy z kongregace sester služebnic eucharistie potvrdil v roce 1984 místní biskup a uctívání Matky Boží z Akity má tedy církevní schválení. Ke zjevení došlo v roce 1973, přesně v den 56. výročí posledního zjevení ve Fatimě. Řeholnice uslyšela hlas vyzývající k modlitbě za hříšníky, kteří potřebují pokání a obrácení. P. Maria varovala před Božím trestem, pokud se svět neobrátí. Mluvila o katastrofě větší než biblická potopa. „Oheň spadne z nebe a zničí většinu lidstva, dobré i špatné.“ Matka Boží vybízela také k modlitbě za papeže, biskupy a kněze a předvídala rozkol v Církvi: „Ďáblovo dílo pronikne dokonce i do Církve a postaví kardinály proti kardinálům, biskupy proti biskupům, církev bude plná těch, kdo přijmou kompromisy“. Poselství P. Marie z Akity vybízí ke každodenní modlitbě růžence za Církev a za obrácení. Dva roky po posledním zjevení začala socha P. Marie krvácet a ronit slzy, jev, který byl pozorován naposled v roce 1981. 22. dubna 1984 tehdejší ordinář diecéze Niigata, biskup John Shojiro Ito, po konzultaci se Svatým stolcem oficiálně ohlásil, že zjevení v Akitě mají nadpřirozený charakter a ztotožnil poselství Matky Boží s tím, které předala ve Fatimě. Navzdory blízkosti epicentru byla Akita postižena následky zemětřesení daleko méně než další města severního Japonska.Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: vlastik v Středa, 16. březen 2011 @ 21:41:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zjevení 6,12  A hle, když rozlomil šestou pečeť, nastalo veliké zemětřesení, slunce zčernalo jako smuteční šat, měsíc úplně zkrvavěl.

Zjevení 11,13  V tu hodinu nastalo veliké zemětřesení, desetina toho města se zřítila a v zemětřesení zahynulo sedm tisíc lidí. Ostatních se zmocnil strach a vzdali čest Bohu na nebesích.

Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 17. březen 2011 @ 05:23:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V Japonsku se  stalo velké neštěstí. Není to prvně ani naposled. Díky promyšlenému způsobu staveb bylo obětí mnohem méně, než kdyby tato síla zemětřesení zasáhla Evropu. Vždyť jenom náš Temelín je budován do 6,5 stupňů.

Japonců je mi líto a modlím se za ně, aby se s tím vyrovnali a podařilo se jim brzy opravit škody. Nikdo nevíme, zda zemětřesení neuhodí někde znovu. Může to být s velkou pravděpodobností Amerika a západ USA. Zemětřesení tady byly i v dávné minulosti. Kdyby lidé svoji energii, intelekt a bohatství Země  nepromarnili válkami a pracovali na obraně proti takovým jevům, byl by svět jinde. Bohužel.


Obdivuji úžasnou kázeň a vyrovnanost Japonců. Tam se nerabuje  a lidé se snaží si pomáhat. Velice dojemné. U nás či jinde by existovalo rabování a taková solidarita a kázeň by nebyla.


Je mi smutno z toho, jak zde někteří toto neštěstí nábožensky zneužívají. Budou tvrdit, že je to trest Boží apod., že to Panna Marie předpověděla atd.   

Strašit lidi, strašit, aby zbytek  lidí se  obrátil na víru.

Utrpení může lidi nasměrovat k Bohu, ale i naopak.

Znám případy, kdy utrpení lidi od víry v Boha odvrátilo.Kdybychom místo těch nevhodných  úvah o trestu  sáhli do vlastní peněženky  a Japoncům nějakou korunou nezištně přispěli, byl by to aspoň  skutek křesťanské lásky, pokud vůbec ještě  existuje.
Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: vlastik v Čtvrtek, 17. březen 2011 @ 16:01:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

----Satan sa predstavuje ľuďom ako zázračný lekár, ktorý vie vyliečiť všetky choroby, pritom však choroby a nešťastia prináša sám, a to tak, že ničí celé veľké mestá, mení ich na rumoviská a vyľudnenú púšť. Podobne pôsobí aj dnes. Svoju moc prejavuje v nešťastiach a pohromách na mori i na zemi, vo veľkých požiaroch, ničivých víchriciach, v strašných krupobitiach, búrkach, záplavách, zemetraseniach a v tisícorakých iných spôsoboch.----


skalaa, čteč si Zjevení (odhalení) Janovo?  

......a lidé proklínali Boha za pohromu krupobití, protože ta pohroma byla strašná. ( Zj. 16,21)
Re: Zemetrasenie v Japonsku (Skóre: 1)
Vložil: vlastik v Sobota, 26. březen 2011 @ 14:30:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Budoucnost a přítomnost - VIDĚNÍ KONCE - — Naprosté zničení země - Pro lidskou zvrácenost zajde země i všechno na ní. Zkázu přežije jen málo lidí.
1  Hle, Hospodin vyplení zemi a zpustoší ji, rozvrátí její tvářnost a rozpráší její obyvatele.
2  Bude na tom stejně lid i kněz, otrok i jeho pán, služka i její paní, kupující i prodavač, věřitel i dlužník, lichvář i zadlužený.
3  Země bude zcela vypleněna a vyloupena; toto slovo promluvil Hospodin.
4  Truchlit, vadnout bude země, chřadnout, vadnout bude svět, nejvznešenější z lidu země budou chřadnout. /IZAJÁŠ 24/


                                
                           A vysílat 1 000 000 000 Watů mikrovln do inosféry ,opravdu není dobré...Stránka vygenerována za: 1.12 sekundy