Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Šárka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 270, komentářů celkem: 395892, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 152 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108464682
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: KŘESŤANSKÁ JEDNOTA - POLITICKÉ HNUTÍ
Vloženo Čtvrtek, 18. listopad 2010 @ 16:23:02 CET Vložil: Stepan

Charismatici poslal Nepřihlášený

Milý bratře, milá sestro,

     jmenuji se Daniel Veselý, osobně jsem pozval Ježíše Krista do svého života jako svého Pána a Spasitele, jsem pokřtěný vodou i Duchem svatým a pravidelně navštěvuji církev Slovo Života v Praze spravovanou pastorem Martinem Jandou. Dovol mi prosím, abych tě třemi stránkami tohoto úvodu seznámil se svými myšlenkami, jejichž konečným výsledkem je projekt politického hnutí s navrženým názvem Křesťanská jednota (KJ). Osobně jsem přesvědčený, že se jedná o Boží inspiraci a součást Boží vůle pro náš český, moravský a slezský národ s vizí zasáhnout určitou konkrétní skupinu obyvatel evangeliem a s cílem návratu našeho národa k Bohu.

 
    Od konce letošího léta jsem začal pracovat na něčem o čem věřím, a mám to zatím potvrzené od několika nezávislých lidí, že se jedná o Boží inspiraci, o Boží plán pro tenhle národ. Je to neuvěřitelný, že ještě před několika měsíci jsem Bohu nadával a obviňoval ho ze všech svých potíží a problémů a odmítal se sám v čemkoli angažovat. Odmítal jsem celý svět, všechny lidi, hlavně ty z církve, s nikým jsem se nechtěl vidět, s nikým jsem nechtěl komunikovat. Pak se to náhle zázrakem obrátilo - měl jsem totiž nějaké nevyřešitelné zdravotní problémy - a zažil zázračné uzdravení. Mohl jsem se vrátit zpět k Němu a do církve, ale pořád jsem nemohl být svobodný, pořád jsem se nemohl radovat. Byl jsem nespokojený, že neznám konkrétní cestu pro svůj život a tak jsem jenom záviděl každému, kdo tohle poznal a měl v tom výsledky. A to mě vracelo do mých problémů, dokonce i těch zdravotních. Tak jsem se modlil, četl bibli a přemýšlel, kde  bych  našel  to „pravé ořechové“ i  pro sebe  a  přišla tato  inspirace s politickým  hnutím založeným  na čistě biblických základech a principech.
    V příloze ti následně posílám výsledek celé práce - soubor dokumentů týkajících se tohoto hnutí. Co se toho týká, je KJ plně připravená k registraci a rozjezdu. Vím ale že to není jen o mě a ani není zatím ten pravý čas. Věřím že je to Boží dílo a Bůh má určitě někde připravené lidi, kteří na něco takového čekají a chce je do toho uvést. To co ti posílám je proto zatím určeno pouze tobě a lidem o kterých jsi přesvědčený že splňují následující požadavky. Za ty požadavky jsem se modlil a věřím, že je to Boží podmínka. Musí se jednat o lidi pod Mojžíšovým duchem - lidi vydané Boží pokoře, lidi s Boží důstojností, lidi kteří přijali Boží pověření pro tuto věc, lidi vydané upřímnému pokání za tento národ. Musí se jednat o lidi, kteří ví co mají dělat a taky tomu rozumí. Zejména se jedná o křesťanské právníky, ekonomy, profesionály z různých odborných oborů, apod. Za tyhle lidi se teď budu modlit a stahovat je od Boha. Velmi v tom uvítám modlitební pomoc.
    Pokud tedy budeš mít ve svém okolí někoho, komu můžeš naprosto důvěřovat, můžeš mu to poskytnout (především pastorům a vedoucím). Velmi vděčný budu za případnou pravidelnou modlitební pomoc a také za další případné podněty, rady, pozměňovací návrhy, napravení a vůbec za jakoukoli pomoc. Uvědomuji si, že jsem asi ten poslední, koho by si Bůh mohl pro něco takového vybrat, a proto jsem Bohu velmi vděčný za to, co se v posledních dnech děje v souvislosti s KJ i v mém osobním životě.

Bodové představení programu

- jsem křesťan a nejsem spokojen se současnou situací v tomto státě
- toužím po tom, aby skončilo bezbožné jednání, bezpráví, nespravedlnost, arogance, pýcha, lhostejnost a pohrdání Bohem a lidmi v současném vedení státu a ve státní správě vůbec
- toužím po tom, aby v čele státu – prezidentském úřadu, ve vládě, v parlamentu a vůbec na všech úrovních státní správy byli lidé naplnění Duchem svatým, stojící pod autoritou Ježíše a Božího slova, lidé odpovědní, morální a poctiví
- toužím po tom, aby se tento národ opět vrátil k Bohu, aby se inspiroval v naší historii – husitství a reformaci
- stabilizovat a dál vést politickou scénu, hospodářství i sociální oblasti pod inspirací bible
- svoboda je především o osobní odpovědnosti – v žádném případě ne o anarchii, nebo o diktátu
- prosazovat skutečně spravedlivý výkon práva, které platí pro všechny – zákonodárce, vykonavatele práva a vysoce postavené nevyjímaje
- zajistit spravedlivé a poctivé fungování ekonomických principů na základě osobní odpovědnosti a morálního příkladu managementu a zaměstnavatelů v jednotlivých společnostech
- provést razantní změnu daňové soustavy
- každému náleží za vykonanou práci přiměřená odměna a slušné, morální a poctivé jednání
- změnit společenský systém – měřítkem úspěchu nesmí být pouze výše postavení a bankovního konta
- každému potřebnému v sociální oblasti se musí dostat pomoci, nelze ale dopustit její zneužívání, nebo nadržování – každý se dle svých možností musí osobně podílet na svém sociálním zabezpečení
- stejné principy aplikovat i ve zdravotnictví a školství
- provést důslednou odluku státu a církve – žádná církev není a nesmí být zaměstnancem státu
- zásadně reorganizovat bezpečnostní složky státu a svěřit jim mnohem více pravomocí
- ve všech otázkách rozhodovat odpovědně vzhledem k životnímu prostředí
- v zahraniční politice rozvíjet velice úzké a přátelské vztahy především s Izraelem a zahraničními politickými stranami a hnutími stojícími na stejných základech jako KJ
- ochrana rodiny a etnických a národnostních menšin


Je toho mnohem více. Jak toho dosáhnout? Existuje řešení a každý z nás může něco udělat pro to, aby se věci změnily.

Proč právě KJ?

    Jako křesťan nejsem spokojen s tím, co se v naší zemi děje. Vůbec nejsem spokojen se situací v politické oblasti a oblasti vedení státu vůbec. Vím, že mám být poddán své vládě a respektovat ji. Zároveň ale toužím po tom, aby v mém národě byl jedinou skutečnou autoritou Bůh a Jeho slovo – bible.
    Nechce se mi dávat hlas žádné straně ani žádné osobnosti, která se doposud podílela na vedení našeho státu a je tím pádem odpovědná za současný stav bezbožnosti, bezpráví, nespravedlnosti, arogance, lhostejnosti a nemilosrdnosti ve všech oblastech státní správy.
    Pomozte mi tedy prosím najít nebo založit takový subjekt – stranu(hnutí), jehož program by byl zcela založen na biblických principech. Jehož hlavou by byl sám živý Bůh. Jehož členové by byli zcela poddáni Ježíši Kristu jako jediné autoritě.
    V případě takové strany (hnutí) by se nemělo jednat o žádné suplování živé církve. Také by se však nemělo jednat o pouhou alternativu na politické scéně. Mělo by se totiž především jednat o jednu z mnoha trub hlásajících a praktikujících evangelium. A to především prostřednictvím regulérního programu a práce od místních skupin až po republikové orgány, tak jak budou postupně vznikat.
    Věřím, že se jedná o Boží inspiraci a vím že nejsem sám, koho tohle napadlo. Pokud to cítíš stejně, přečti si prosím následující řádky a připoj se.
    Pojďme udělat konkrétní kroky k jedné z možných forem zasažení národa Božím slovem, aby se tento národ mohl opět vrátit k Bohu. Uvítám jakoukoli pomoc, jakýkoli názor, doplnění, vedení – cokoli, především však kontakty na stejně smýšlející jedince.  
    Strana (hnutí) respektuje Boží Slovo = bibli jako jedinou autoritu. Vše co se děje, připravuje, plánuje, řídí, atd. -  vše posuzovat a rozsuzovat biblí. Spolupracujeme se všemi, kdo uznávají bibli jako jedinou skutečnou autoritu nad svým životem – V PODSTATNÉM JEDNOTA, V NEPODSTATNÉM SVOBODA, VE VŠEM PAK LÁSKA.                                                      

    
Co můžeme dělat:   
                      
    Být osobním příkladem Božího muže (ženy) – být světlem v temnotách – dělat vše pro to, snažit se ze všech sil, aby z našich životů přímo zářila – Boží láska, moudrost, milosrdenství, spravedlnost, autorita. Prosazovat právo, zastávat se slabých a chudých tj. sociálně slabých vrstev a aktivně jim pomáhat (např. finančně, dary i osobní pomocí…)
    Na základě svých neměnných pevných charakterových a morálních zásad se stát nepohnutelnou překážkou odolávající všemu zlému a odrážející každý špatný úmysl. Probouzet na svých místech osobní odpovědnost, kladné morální postoje, pozitivní myšlení apod. v životech občanů.

Naše inspirace:
    
    Pokud v minulosti panovníci respektovali autoritu bible ve svých rozhodnutích, tak i přes své chyby byli požehnáním pro náš národ a Bůh žehnal v těch dobách celému národu.
    Např.: rozkvět českého království za Karla IV., svoboda kázání a českého překladu bible za Václava IV., snahy o mír a spolupráci za Jiřího z Poděbrad, svoboda vyznání a kázání za Rudolfa II, podpora české a moravské šlechty a osob ve státních úřadech v šíření bible srozumitelné pro všechny – podpora Jednoty bratrské a Moravských bratří – díky čemuž bylo možné svobodně kázat a rozšiřovat Boží slovo nejen v Čechách, ale prakticky po celém světě i v době pronásledování.

    Historie českého národa je spjatá s historií prvního opravdu masového rozšíření křesťanské reformace v Evropě – husitstvím. Učení a odkaz J. Husa, J. Želivského, Jakoubka ze Stříbra, P. Chelčického, J. Milíče a dalších měly obrovský dopad na životy velké většiny obyvatel našeho národa po mnoho generací a ve všech sociálních vrstvách. Na takovém základu vyrostla protestantská reformační šlechta a hnutí Jednoty bratrské a Moravských bratrů – pokračovatelů odkazu J. Husa, kteří byli dále vedeni, mimo jiné, J.A.Komenským - uznávaným na panovnických dvorech celé tehdejší Evropy. Dokonce i nepřátelé a pronásledovatelé byli ohromeni znalostí bible a jejího vlivu v denním životě v širokých vrstvách obyvatelstva v celém národě.

Obecná prohlášení

    Je třeba ve všech oblastech života a fungování státu postupovat dle znění Božího slova. Co je podle bible nepřípustné – proti tomu přísně zakročit a netolerovat to v žádné formě.
    Udržovat nejtěsnější styky se zeměmi a institucemi, které nadřadili Boží slovo jako svou jedinou autoritu. Nekompromisně hlásat Boží slovo evangelium - na tom postavit i svou zahraniční politiku.
    Respektujeme a milujeme všechny lidi – bez rozdílu barvy pleti, původu, pohlaví, postavení, národnosti, vyznání apod. – ale nenávidíme hřích v jakékoli formě a podobě.
    Vzory pro naše myšlení, vyjadřování a jednání jsou v prvé řadě v bibli a také v životech Božích mužů a žen nejen z naší minulosti, ale i  z ostatních států – Německa, Švýcarska, Francie, Anglie i USA a jiných států.
    Zachovávat pokoru, mírnost a pokoj pokud se našich postojů týká – ale zároveň jednat s veškerou autoritou, kterou nám Bůh svěřil.
    Územní rozlohou patříme mezi malé státy fyzického světa, ale můžeme se stát obrem v duchovním světě, stát se příkladem záviděníhodného stylu života plného Božího požehnání a Boží přítomnosti.
    Bible je řešením pro dnešní krizi, je návodem pro každodenní život. Veškerá opatření v politické, ekonomické i sociální sféře je potřeba posuzovat na základě bible.
    Ve věcech fungování státu není třeba vymýšlet žádné třetí české cesty, co se osvědčilo jinde a funguje to, dá se přizpůsobit a aplikovat i u nás.
    Skutečná svoboda se zakládá na osobní odpovědnosti – se svým majetkem a schopnostmi lze svobodně nakládat dle vlastního uvážení tak, aby nedošlo v žádném případě k porušení svobod a práv jiného. Bez svobody neexistuje ani láska – k Bohu a ani k ostatním lidem.

Drahý(á) bratře, sestro, děkuji ti za tvou pozornost. Pokud máš zájem o ukázky návrhů oficiálních dokumentů, jsem připraven ti je poslat. Pokud víš, že ti Bůh pro takovou činnost udělil pověření ozvi se mi prosím. Věřím, že nyní je čas dát dohromady petiční a přípravný výbor, jehož členy by měli být osoby splňující výše uvedené požadavky a také je nutné vzájemné představení a seznámení se. Těším se na další vzájemnou spolupráci.Daniel Veselýtel.:777 246 552e-mail:kjdan.vesely@gmail.com


Podobná témata

Charismatici

"KŘESŤANSKÁ JEDNOTA - POLITICKÉ HNUTÍ" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: KŘESŤANSKÁ JEDNOTA - POLITICKÉ HNUTÍ (Skóre: 1)
Vložil: Mikael v Čtvrtek, 18. listopad 2010 @ 16:45:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://pistis.webnode.cz

"
Musí se jednat o lidi pod Mojžíšovým duchem - lidi vydané Boží pokoře, lidi s Boží důstojností, lidi kteří přijali Boží pověření pro tuto věc, lidi vydané upřímnému pokání za tento národ."

Pod Mojžíšovým duchem? :-o

Jak může být někdo pod duchem Mojžíše, který je mrtev, a čeká na vzkříšení? :-0

To se mi nějak nezdá... :-(Re: KŘESŤANSKÁ JEDNOTA - POLITICKÉ HNUTÍ (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Pátek, 19. listopad 2010 @ 11:52:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Veselý bratře ty jsi naprosto upad.

Kdyby jsi si vzal jako programové prohlášení jeden jediný bod, měl bys do konce života co dělat.

Model: tvé ideály založené na tvém uzdravení a na zjevení božího plánu pro tvou osobu, která povede jiné přisluhující osoby je už u charošů vyzkoušen a Mojžíšův duch už mnohde funguje na plný úvazek. Výsledkem je stádo samostatně nemyslících duchovních pubescentů, kterým je sprostředkována donáška hamburgerevangelia až do domu. Nepotřebují myslet, jen konají co jim ústřední mozek nalajnuje. Výsledkem mojžíšovského poslušenství je nepotřeba Ducha Svatého k vedení a idividuálnímu růstu jednotlivce. Proč by se měl DS namáhat, když to vedeš ty (se svým programem) a duch Mojžíše.

Větší hovadiny jsem za poslední roky nečet. Mrzí mě, že ti bourám tvé vzdušné zámky, ale se svými ideály budeš muset do fronty. Charizmatických vůdců, kteří jediní ví sobě (i jiným) rady si vždycky, se na naší scéně už urodilo tolik, že česnek by měli proti tomu vyhlásit chráněou rostlinou a chodit se na něj jen dívat do botanické zahrady. Naopak lidí kteří jim v krizi platí  desátky na jejich požehnané živobytí, rapidně ubývá.

Pracuješ rukama svýma Ef 4:28 ? Nikde jsem tam neviděl žádný bod týkající se charakterového základu a vybavení ideologických vůdců. Proto jich je tolik. Oni se pracovat nestydí, klidně o tom budou mít i několikahodinové kázání, už kvůli tomu pocitu z dobře vykonané práce. :-)

Veslý bratře jdi nejdřív k nějakému takovému vedoucímu do učení ať poznáš, že v tomto oboru ti ujel vlak i s nádražím.


čus Farel

Stránka vygenerována za: 0.49 sekundy