Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ingrid.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16310, komentáře < 7 dní: 621, komentářů celkem: 407930, adminů: 60, uživatelů: 5132  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 170 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

JirkaB
Frantisek100
Milka
ivanp
Danny42
Syntezator
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110873339
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Pracovní vztahy - křesťané ve společnosti
Vloženo Pátek, 29. říjen 2010 @ 21:19:35 CEST Vložil: Stepan

Ekumenismus poslal JanMiloslav

 


Základní otázky sociální nauky Církve. http://cs.gloria.tv/?media=106115

Toto video doporučuji i podnikateli cizincovi a to zvláště min.12:13 kde se říká je možné ještě v dnešní době požadovat takzvaný rodiný plát? Jak tomu rozumíte existoval někdy takový rodiný plat co o tom víte?

Podobná témata

Ekumenismus

"Pracovní vztahy - křesťané ve společnosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pracovní vztahy - křesťané ve společnosti (Skóre: 1)
Vložil: aviaf v Sobota, 30. říjen 2010 @ 02:42:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.ucl.ac.uk/ssees/people/economics-and-business-staff-folder/tomas-cvrcek
Ja mam pocit, ze rodinny plat (angl. family wage) bylo slovni spojeni, kterym se casto ohanely odbory ve svych snahach o zvyseni platu delniku-muzu. Soucasti teze taktiky bylo samozrejme i mnoha prumyslova odvetvi "maskulinizovat", protoze v nekterych oborech (textilnictvi, papirnictvi ci zpracovani tabaku) se postupem castu hodne prosazovaly zeny. Tudiz odbory (ktere se v drtive vetsine rekrutovaly z rad muzu) mely za to, ze by se timhletim pozadavkem zabily dve mouchy jednou ranou: delnici by dostali vyssi mzdy k uziveni rodiny a zaroven by tak mohli po svejch manzelkach pozadovat, aby zustaly doma u plotny (protoze samostatne vydelavajici zena = prilis nezavisla zena, naopak ekonomicky zavisla zena = poslusna zena).

Ale nejsem si jistej, ze se jim kdy podarilo podobneho pozadavku dosahnout. (Castecne to je proto, ze odbory nikdy nepovazuji nejaky cil za dosazeny - i kdyby situace delnictva byla jakkoli skvela, odbory by prisly s dalsimi pozadavky. Charateristicky to vystihl americky odborar Samuel Gompers, kdyz jednou na otazku, co odbory vlastne chteji, lakonicky odpovedel: "vic".)

Aviaf
Re: Pracovní vztahy - křesťané ve společnosti (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 30. říjen 2010 @ 11:23:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  No, jsem toho názoru, že člověk může požadovat rodinný plat. Myslím, že manželka by měla požadovat po manželovi rodinný plat, a to dost cílevědomě a správným způsobem, protože manžel se má o rodinu dobře starat. Ale asi jí je to houby platné, když toho manžel není schopen a když to dělá blbě. ;-)

 
  Zažil jsem prokletí hříchu, jeho bídu, ale také vysvobození z něj. Vidím tedy dost odlišný způsob, kterým jednají křesťané a kterým jedná svět.

  Pokud jde o "svět", jsem spíše jednoznačně pro to, aby výplata za práci byla spravedlivá, t.j. aby lidé dostávali od zaměstnavatele výplatu podle kvality, užitečnosti a množství práce, kterou odvádějí pro ostatní a jsem rozhodně proti, aby peníze, které člověk dostává za práci byly podle jiného kritéria. Například je nesmysl lidi odměňovat za práci podle vydaných kalorií, počtu dětí, manželek, bytů, či aut - t.j. podle jejich potřeb, jak to chtěli komunisté.

  Pokud je plat a rozdělení hodnot spravedlivější (t.j. ti, kteří vytvoří více hodnot mají více peněz) je společnost mnohem, mnohem efektivnější a mnohem bohatší. Ten rozdíl jsme mohli zažít na vlastní kůži v minulém století a krásně studovat "online" co se děje tam, kde panuje alespoň trochu spravedlnosti (ve vyspělých společnostech založených na protestantské etice) a tam, kde panuje totální nespravedlnost (například v království Závisti).


  U křesťanů je to jiné. Hodně, hodně věcí tam zvládně Boží milost. Bůh zázračně rozmnožuje to, co se nedostává, dokáže si poradit s tím, co přebývá. Boží moc ke spasení proměňuje i život člověka: Člověk pracuje dobře ne jen proto, že dostává nějakou výši peněz, ale proto, že to tak má v srdci a že nemůže jinak. Aby pracoval špatně, podváděl a podobně, musel by jít proti svojí přirozenosti a to dá dost práce. Křesťané tedy velmi často dělají práce, které nejsou dobře ohodnoceny penězmi - protože určitá míra nespravedlnosti vždy zůstává - a dělají je dobře.

  Pokud jde o odměnu, tak křesťnům doporučuji totéž: Dávejte lidem spravedlivou odměnu podle jejich vykonané práce a zvláště těm, kteří žijí ve světě.Re: Pracovní vztahy - křesťané ve společnosti (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 01. listopad 2010 @ 10:42:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Platy ze kterých je možno uživit rodinu se ještě docela běžně vyskytují na západ a na sever od našich hranic a místy i na jihu. V tradičních katolických a evangelických zemích. U nás se vyskytovaly v dobách Rakouska-Uherska a přestávaly se vyskytovat v průběhu 1. republiky.
Nemohu říct že by mi bylo dvakrát sympatické odborové hnutí které požaduje více a za méně ale totéž mohu říct o přístupu bohatců kteří se snaží dávat méně a vydírat více. Vyvolený národ měl ve starozákonní době mnoho způsobů a prostředků jak pomáhat vdovám, sirotkům a chudákům, stekně jako pozdější státy založené na křesťanství.
Za úsilím o "osvobození" ženy od domácího krbu se obvykle skrývalo úsilí o obohacení na její úkor a také o to aby bylo s kým cizoložit a aby děti víc podléhaly politické ideologii než výchově rodičů.
Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy