Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 272, komentářů celkem: 429607, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 458 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Willy
magdalena07
ivanp
rosmano
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116508609
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících
Vloženo Čtvrtek, 01. duben 2010 @ 10:22:06 CEST Vložil: Stepan

Společnost poslal Nepřihlášený

Snad každý kluk chtěl někdy bojovat. Jako rytíř se bít o srdce své vyvolené či ochraňovat prosté vesničany před nájezdy potulných lupičů a mordýřů. Každý muž chtěl někdy vykonat velký čin. Takový, u kterého by ženy obdivně vzdychaly, a muži uznale kývali hlavami. Je to v nás, v mužích. Touha po dobrodružství, po boji, který ukáže, co v nás vlastně vězí. Ta touha, která dlí v srdci každého muže, byť u někoho hluboko ukrytá a zapomenutá, ta nás nutí chtít víc, být lepším, odvážnějším, statečnějším, mužnějším… V srdci každého muže je skryt bojovník. Proto se my muži rádi díváme na dobrodružné filmy, čteme napínavé knížky, sportujeme a snažíme se dokazovat (sobě i okolí) svou odvahu, sílu, rychlost, vytrvalost… Věřím, že tuhle touhu do nás vložil Bůh. Že kousek jeho srdce, které dal nám mužům, je kouskem srdce bojovníka, udatného bohatýra. Ženy většinou nedokážou úplně pochopit podstatu té naší mužské touhy. Neříkám, že všechny to cítí stejně a že žádná nemá ve svém srdci kousek bojovnice (jen zkuste matce vzít její dítě a hned uvidíte, jak dokáže žena bojovat o to, co je jí drahé). Ale většinou je ženě cizí myšlenka vzít do ruky meč a do krve hájit právo a spravedlnost, bojovat o čest, zachraňovat slabé a bezbranné či prostě jen stát na té „správné straně". Žena své bitvy bojuje jinak a jinde, ovšem to je na jiné povídání.

Ano, myslím, že Bůh stvořil muže jako bojovníka. Jenže většina mužů nechápe, v čem vlastně ten pravý boj spočívá. Většina současných mužů (mne nevyjímaje) si představuje sama sebe tyčícího se nad hromadou posekaných nepřátel, s mírným úsměvem, který jakoby říkal: „Ano, byl to nepředstavitelně těžký boj, ale podívejte…, zvítězil jsem!"
 
Je čas bojovat a je čas být trpělivý. Jsou situace, kdy je zapotřebí vzít (obrazně řečeno) do rukou meč a odhodlaně vykročit vstříc nepřátelské vřavě. Jenže takových situací, řekněme si to upřímně, v životě kteréhokoliv muže nebývá mnoho. Daleko více je zapotřebí bojovat pomalu, trpělivě, krůček za krůčkem, den za dnem. A takové boje jsou daleko, daleko těžší. A většinu je také nikdo nevidí, nikdo neocení, nikdo po rameni nepoplácá, hlavou nepokývá… Přece však... Je tu někdo, kdo takový boj uvidí a dokáže ocenit. Je to sám Bůh. Stvořitel. Ten, který rozumí srdci muže a vidí do každé jeho bitvy.

Když si mládenec namlouvá svou nastávající, kolikrát to bývá pěkná bitva. Ale ten opravdový zápas je udržet celý život slušné manželství. Věřte mi, jen dobývat city stále jiných žen – to nemá před Bohem žádnou cenu. Dokonce méně než žádnou. Umět udržet přátelství i za cenu ztráty zdraví, soukromí, vlastního pohodlí a zvyků…, dokázat stát za pravdou i za cenu vlastního ponížení, ztráty jistot či materiálních výdajů…, sebeobětování… To nejsou jen prázdné pojmy. Každý chlap, když se poctivě zamyslí, ví, kde v jeho životě jsou bitvy, z nich jako pes se staženým ohonem utekl a kde naopak bojuje sveřepě a hrdinně.

Je tomu podobně v manželství. Pokud je pro muže nejdůležitější vzhled a sex – pak se vlastně ani nepotřebuje ženit. Jeho bitvy jsou krátké a lehké. Možná si připadá dobře. Možná i podobně smýšlející a chovající se kamarádi dokážou ocenit jeho „vítězství". Ale v hloubi vlastní duše ví, že na pravou bitvu, na pravý těžký boj – manželství – jednoduše nemá. Místo aby sbíral odvahu a připravoval se na jeden z největších, nejdelších a pravděpodobně nejtěžších zápasů ve svém životě, utrácí svou sílu v malých potyčkách. Vzdálen opravdovému boji, postává v druhé řadě a zalepuje vlastní svědomí. A tak žijeme v generaci slabých mužů, kteří se umí jen velkohubě chvástat, ale větší výzvu přijmout nedokážou. Žijeme v generaci unavených žen. Žen, které jsou unavené ze slabých mužů a sami vlastně ani nevědí, co chtít, protože schopnost ustupovat se stala všeobecnou normou. Muži dnes bojují o třešničky na dortech místo o dorty samotné. A tak zbývá málo sladkých vítězství.

Jsou chvíle, kdy je zapotřebí vzít do ruky meč a s tváří neochvějnou čelit nebezpečí (když jdete s přítelkyní či s rodinou večer parkem a do cesty se vám postaví zarostlé individuum s očividně nekalými úmysly, jistě s ním v tu chvíli nezahájíte učenou disputaci o škodlivosti násilí páchaného proti skupině či jednotlivci). Ale v životě muže daleko více jiných situací vyžaduje pevnou vůli, odhodlání a odvahu. A trpělivost – tu především.

Přál bych si, aby se muži zase naučili bojovat v dobrých bitvách. Aby se muži naučili být muži, pravými rytíři bez bázně a hany, se ctí a odpovědností. A aby se už, díky pravým mužům, nemusely bát ženy být zase ženami.



     :)))))))))   věnováno s láskou místním multi - bojovníkům


Podobná témata

Společnost

"Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících" | Přihlásit/Vytvořit účet | 14 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: Pamplon v Čtvrtek, 01. duben 2010 @ 12:33:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Myslím hochu, že máš romantickou představu a někdo by tě měl postavit nohama na zem. Znal jsem jednoho satanistu, který byl taky toho názoru, že chlap by se měl dokázat vyrovnat se strachem a strádáním a nebýt bábovka, a tak se nechal naverbovat do armády a strávil nějaký čas v bojových operacích v Afghanistánu. Když se vrátil, tak mi vyprávěl příběhy při kterých šel mráz po zádech, ale nejvíc si pamatuju jak mi vyprávěl, když proti němu zpoza křoví vystoupilo děcko se samopalem, namířilo na něj a chystalo se ho zastřelit. Přežil. Děcko ne. Po návratu byl úplně vyléčenej z romantiky, vystoupil z armády, a protože měl prachy,  vystudoval ekonomii na zahraniční soukromé škole a dnes dělá manažera v civilní firmě. Má ženu a děti, stará se o ně, vozí je autem na výlety a pokud vím, po děvkách neslintá, protože poznal, co má v životě hodnotu a co ne.

Aby dnes chlapi nebyli bábovky, bylo by třeba dát jim pořádně do těla, ale to ve svobodném státě nejde, protože to by znamenalo k něčemu je nutit a zacvičit s nima tak, že budou blejt voči, ale hlavně by to znamenalo že by museli čelit skutečnému nebezpečí a skutečnému strádání v reálném životě, a ne jen si o tom číst v Bibli nebo hrát počítačové hry. Samozřejmě by docházelo k obětem na životech. Ti co by přežili, to by pak byl kvalitní materiál. Pak by byli schopní se postarat o sebe i o rodinu a ne běhat za odhalenýma zadkama. A jsem si jistej že i holky by se pak chovaly jinak, protože aby udělaly dojem na takové chlapy, tak by jim nestačil hezký ksichtejček a silikony.

Já osobně uznávám monogamní pár a rodinu jako jediný správný model, jenže aby chlap udržel ženskou aby mu nezahýbala a aby se o ni postaral a zajistil jí co potřebuje, k tomu nestačí se modlit a číst bibli a chodit ve vyleštěných botičkách na nedělní shromáždění.




Nepravdivé klišé - Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 01. duben 2010 @ 13:27:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Tak v tomhle se těžko hledám. Nevím, kdo na to přišel, že všichni muži jsou bojovníci. Možná je jich hodně, ale že by platilo: " Ta touha, která dlí v srdci každého muže, byť u někoho hluboko ukrytá a zapomenutá..." to těžko.

  Já jsem se třeba od mala vyhýbal bojům jak jen to šlo. Když šli kluci krát fotbal nebo vyřezali sapíky a klacy a šli se mlátit do stohu, s radostí jsem zůstal doma s knížkou nebo šel do dílny nacpat nějaký pořádný kus ocelové trobky či starý hasící přístroj travexem s cukrem nebo ledkem s naftou. A k tomu jsem spíš hledal kamaráda, kterého by bavilo prchat od doutnáku a koukat jak letí valník hlíny do vzduchu.

  Z posvátného nadšení bandy kluků mlátících klacky o dva roky mladší na mne šla vždycky hrůza a děs spíš než že bych se přidal. Proč se dvacet chlapů honí za kulatým nesmyslem a nejdou radši štípat dříví nebo si přečíst nějakou knihu nechápu dodnes (a ty co se na to koukají chápu ještě méně).

  Zkrátka lidé jsou různí a když člověk nasadí klišé "jaký jsem já tací jsou vši ostatní", nemusí se trefit.

  Je fakt, že když jsem uvěřil bibli, jedna z nejhoších nočních můr pro mne bylo Zjevení, zvláště dopisy sedmi církvím. Ty jsem dlouho nemohl číst a přeskakoval je, jak těžké to pro mne bylo čtení. A pak závěr, no úplná hrůza:

Pak mi řekl: "Stalo se. Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Já dám žíznícímu zdarma napít z pramene vody života. Kdo vítězí, bude dědicem všeho a já mu budu Bohem a on mi bude synem. Ale bázliví, nevěrní, ohavní, vrazi, smilníci, čarodějové, modláři i všichni lháři mají svůj díl v jezeře, které hoří ohněm a sírou; a to je druhá smrt."

  Jak tohle může být na konci bible? To trochu ten Ježíš přehnal, postavit mne na roveň s vrahy a čaroději ;-)


   Ale ten zbytek článku je napsaný moc hezky, to semi líbí.



Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: vlastik v Čtvrtek, 01. duben 2010 @ 15:00:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky za romantické psaní místním bojovníkům,máš opravdu jistý talent ,jako by to psal sám Markus Tullius Cicero :-)

Jistě mohou být i osobní prohry,které nás vedou k zármutku podle Boží vůle,což vede k pokání a je to také proto,abychom se nepovyšovali.Osobně věřím, že jsou i takoví (a není jich mnoho),kteří svou čistotu se ženami neporušili a zůstali panici,neboť jsou zaslíbeni jedinému muži.

Kdo má uši, slyš!                                                                             Jeho milost s námi.v.





Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 01. duben 2010 @ 18:51:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc hezké zamyšlení.



Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 02. duben 2010 @ 08:43:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky za povzbuzení. Škoda že se už v naší zemi děti a mládež s kladnými hrdiny setkávají jen vyjímečně. Králové, rytíři, šlechta, světské autority všeho druhu a ti co věří Bohu jsou v novodobých pohádkách a příbězích pro mládež terčem nenávisti a posměchu a představují ty nejzápornější postavy. Dobro je podáváno jako zlo a naopak. Začalo to celkem nenápadně příběhy hodných zlodějů a loupežníků jako je třeba Rumcajs. Tím náš děda zatopil a řekl že děti uvidí dost zlodějny v reálném světě a loupežník patří do vězení nebo na šibenici. V některých českých novodobých pohádkách jsou kladnými hrdiny čerti a draci a princezna jen s mírnou nadsázkou znásilní draka a pak jde do Pekla dělat královnu. Nedávno jsem viděl novou německou verzi Žabího prince. Královna matka utekla kdysi od krále a zmizela v čarovném lese. V prázdném kočáře zůstala kouzelná koule pro princeznimo štěstí. Starý král žil na hromádce s vychovatelkou svých dcer, jedna z nich se mu vrátila rozvedená a chodila hlasitě laškovat s kuchařem na celý zámek. Ten kuchař vypadal jako kříženec žáby a klauna. Několik mladých princezen odmítlo prince aby mohly studovat a něco dokázat, hlavní hrdinka odjela s bývalým žabákem na cesty. Svatba se také nekonala. Jediný kdo ještě ve velkém dělá a propaguje pozitivní příběhy pro děti a mládež jsou Američani. Kdo chce mít děti nebo vnoučata by měl začít sbírat staré pohádky.



Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: fallkniven_f1 v Pátek, 02. duben 2010 @ 09:35:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
(když jdete s přítelkyní či s rodinou večer parkem a do cesty se vám postaví zarostlé individuum s očividně nekalými úmysly, jistě s ním v tu chvíli nezahájíte učenou disputaci o škodlivosti násilí páchaného proti skupině či jednotlivci) ..... jistě že ano, vždycky se ho napřed musíš snažit přesvědčit, že jeho jednání je nerozumné a že si má raději uvědomit, jaké následky by to pro něj případně mohlo mít :o)



Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících (Skóre: 1)
Vložil: legenda v Pátek, 02. duben 2010 @ 20:01:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nevím, jestli my ženy tomu často nepomáháme svýma postojema....ono znám spoustu žen, které raději převezmou i tu mužskou roli v životě , než aby důvěřovali B-hu, že z mužů muže udělá a chyby, které muž napáchá promění v dobré...... 



Re: Třešničky na dortu aneb o mužích bojovnících dneska (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Neděle, 04. duben 2010 @ 21:45:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podědili jsem po předcích zvyky a pohotovost čelit situacím, které dnes už neexistují. Obživa jako lov a odolávat šelmám. Později při přelidnění odolávat bojovným národům a tlupám, které by chtěly ukořistit majetek, obilí a sklad zeleniny a odvést do otroctví zbylé členy rodu, to je děti a ženy nalezené při útoku doma v sídle, když muži jsou na lovu, proto vycvičení muži chránili rod.
Dnes se to nedělá, šelmy nás neohrožují, kromě těch v bojích jako Bosna nebo Afganistán.
A úděl ženy byl s dětmi. Pěstovaly obilí a zeleninu u sídla rodu, byly s dětmi a nemohly se plížit za jelenem hodiny na lovu.
A proto se rozdělily funkce a vypěstovaly se ctnosti : u mužů bojovnost a odolnost, u žen ctění tradice, věrné plnění potřeb rodu a dávání dobra dětem i mužům.
Nepotřebujeme dnes bojovníky - ochránce před medvědem, a kdo se orientuje na fyzický boj, jde do Afganistánu nebo do ringu nebo se odreaguje ve sportu. Udělá dobře, když pomůže ženám s těžkými věcmi nebo běháním po úřadech (tam nelze snadno kojit dítě,když se čeká ve frontě).
Tradiční důvody rozdělení funkcí fungují méně, ale ctnosti z toho vzešlé jsou dobré i dnes.



Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy