Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zita.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16015, komentáře < 7 dní: 217, komentářů celkem: 385366, adminů: 60, uživatelů: 5005  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 116 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Za nového generálního tajemníka EBF byl navržen Alan Donaldson
·Evangelikální baptisté Lovosice
·Evangelikální baptisté Jablonec
·Letní novinky ze života BJB - aktualizováno
·Informace z jednání VV dne 21. èervna 2021
·Edith Gatesová - první ordinovaná baptistická kazatelka v Anglii
·Informace z jednání VV dne 14. kvìtna 2021
·Zpráva pro Sjezd delegátù BJB 2021 za sbory Lovosice a Jablonec nad Nisou
·Jan Jackaniè, tajemník Výkonného výboru BJB ke kauze lovosického sboru
·Pavel Coufal, pøedseda Výkonného výboru BJB ke kauze lovosického sboru

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
105923695
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Prosba o pomoc
Vloženo Pátek, 05. březen 2010 @ 18:06:40 CET Vložil: Stepan

Služba bližním poslal Willy

Toto není článek v místním slova smyslu. ale ze všeho nejvíc je tím, čím je nadepsán - prosbou o pomoc. V minulosti jsem o tuto pomoc požádal soukromýni zprávami několik (2-3) z vás, ale z různých důvodů pomoci nemohli, což chápu a nemám jim to nikterak za zlé. Rozhodl jsem se tedy po delším váhání a s těžkým srdcem poprosit o pomoc zdejší osazenstvo a nechávám na Pánu, otevře-li srdce těch, kteří tuto prosbu budou číst, či nikoliv s tím, že vše svěřuji do Jeho rukou ve víře, že On všechno dobře spraví. Amen.

Oč se tedy vlastně jedná? Z několika různých důvodů se naše rodina dostala do velice těžké našimi silami a s našimi možnostmi neřešitelné finanční situace, za níž jsem z veliké části zodpovědný já sám kvůli sérii špatných rozhodnutí v minulosti, jimiž byly především žádosti o půjčky na pokrytí našich pohledávek, jimiž byly dluhy v nájmu, sociálním a zdravotním pojištění a exekuce za černé jízdy z doby, kdy jsem byl "mužem v domácnosti" a pomáhal mé plně invalidní manželce starat se o naše 4 děti ve věku (nyní) 10-14 let. V té době jsem byl v evidenci na ÚP, ovšem bez nároku na podporu v nezaměstnanosti, jelikož jsem nesplňoval ktritéria. To trvalo od konce r.1997 do roku 2004, kdy byly děti dost velké na to, abych si opět začal hledat práci. Dva roky se však dařilo najít jen o takovou, která nebyla pracovním poměrem a nepřinesla do rodiny dostatek prostředků, ba spíše možná více problémů v podobě dalších dluhů na nájemném a sociálním a zdravotním pojištění apod. Až od srpna roku 2006 mám práci v pracovním poměru se smlouvou na dobu neurčitou a s celkem dobrou mzdou, která však na všechno nestačí.

V současnoti nás již několik měsíců dluhy a pohledávky z minulosti takříkajíc dostihují a dostali jsme se "klasicky" do tzv. dluhové pasti, z níž se vlastními silami a možnostmi nejsme s to dostat. Snažil jsem se řešit situaci např. konsolidací v bance, ale nešlo to v takové výši, jaká by byla potřeba. Navíc jsem v poslední době několikrát naletěl podvodníkům, zaplatil nějaké peníze předem a žádnou půjčku nedostal. Uzavřel jsem několik zprostředkovatelských smluv, ale ani ty kýžené prostředky nepřinesly. No a ještě k tomu všemu nyní z důvodu stavu de facto, který neodpovídá stavu de iure, nedosáhneme na přídavky na děti a nemáme na dvě děti slevu na dani, což dohromady činí měsíčně cca 4500 Kč.

Našel se jeden vzácný bratr zde z GS, který nám už dvakát pomohl z toho v tu chvíli nejhoršího; částečně několikrát pomohla i moje domovská církev a někteří bratři z jiných církví, jejichž pomoci si velice cením a děkuji za ni Pánu. Ale "systémové", chcete-li Boží řešení stále hledám, vědom si toho, že bez Pánovy pomoci nemáme šanci.

Tohle všechno mě vedlo k tomu, že se obracím na vás s prosbou o jakoukoliv pomoc, ať už se jedná o modlitební podporu, praktickou pomoc, cokoliv, co komu Pán položí na srdce.

Když kliknete na "O uživatelli" pod mým nickem, najdete v extra informacích číslo mého účtu.

Děkuji za pochopení a případnou pomoc všem, jimž Pán otevře srdce. Pán vám žehnej. Amen.

willy


Podobná témata

Služba bližním

"Prosba o pomoc" | Přihlásit/Vytvořit účet | 79 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Pátek, 05. březen 2010 @ 19:34:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Kliknout lze samozřejmě i přímo na můj nick v úvodu článku.

w.Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Pátek, 05. březen 2010 @ 21:53:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
www.exekuci.cz/osobni-bankrot-oddluzeni.html
Podívej se na tuhle adresu a hlavně už si nepůjčuj ani korunu. Žádná další rozhodnutí, jen práce a vedlejšák. Rozhodnutí v téhle situaci vždycky dopadnou špatně. Jakákoliv další půjčka situaci jen zhorší. Osobní bankrot je sice drsný ale je to jedna z mála cest z pasti. Chce to poradu právníka a sociálku. Vzhledem k invalidní ženě a dětem se pravděpodobně na exekuce a bydlení vztahují nějaká omezení a ochrana. Nebo nárok na sociální byt. Stejně jako na příjmy z dávek a naturálie. Potravinová pomoc, příspěvky na bydlení, na školní potřeby. V charitě se dá získat velice slušné oblečení, lepší než v sekáči. Jestli jsou některé děti dost velké a nevztahují se na ně úlevy tak musí vydělávat. Zkus najít  ve své církvi právníka který ti zadarmo poradí.Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Lu v Pátek, 05. březen 2010 @ 22:25:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Můžeš být, prosím tě, komkrétnější, kde tě nejvíc tlačí bota ?
Já např. splácím dluhy: (měsíčně) sociálka 1500,-, zdravotka 1000,-, exekuce alimenty 2000,-, alimenty dluh 1300,-, pokuta 500,- finančák 1000,-, + platím 2700 výživné. Dost mi pomohl zeťák s nevlastní dcerou a současná manželka, bydlíme v rd. Osvědčilo se mi dluhy rozškatulkovat. Nepůjčoval jsem si nic mimo nejbližší rodinu, ten dluh zatím alespoň morálně splácím opravováním našeho z minula zanedbaného domu. Svého času, když jsem ještě bydlel sám, mi celá výplata (což v podstatě i teď) šla na dluhy. Po práci jsem chodil ještě na vedlejšák do autodílny, za stravu, kapesné a společnost ;-) V té době jsem ještě mnoho peněz promrhal, nechal jsem si satanem ukrást, za pivo a cigarety.Návrh (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz, http://www.bohu-a.svetu.cz/) v Neděle, 07. březen 2010 @ 17:01:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Vsichni z nas jiste platime desatky. Je to spravne a Bohu mile v ocich, podporovat nase sbory, cirkve, ty, kdo nas duchovne vedou. Ale ty penize primarne patri Bohu.

Navrhnul bych, abychom casti nasich desatku pouzili pro podporu bratra v tisni. Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz, http://www.bohu-a.svetu.cz/) v Pondělí, 08. březen 2010 @ 17:32:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Obcas se desim toho, kolik spravedlivych, svatych lidi, kteri nikdy neudelaji jedinou chybu, vzdy se rozhoduji naprosto spravne, je mezi krestany.

"Kdo je bez hrichu, prvni hod kamenem!" Tu si prijde krestan a rekne: "Tak ja tedy jdu na to!"Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pondělí, 08. březen 2010 @ 18:07:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Méně fantazirovat na netu

Kdysi dávno v začátcích mého křesťanského života jsem navštívil v Praze jeden kostel a vyslechl zde v rámci mše kázání. Kazatel mluvil na základě jisté pasáže z Janova evangelia o Pánu Ježíši jako by Ho znal, ale něco mi na tom kázání pořád nesedělo. A tak jsem se, když jsem z kostela vyšel, zeptal Pána: "Pane, jak to přijde, že ten člověk o tobě mluví, jakoby Tě znal." A Pán mi odpověděl v tomto smyslu: "On ví něco o Mně, protože si to přečetl v Bibli, ale nezná Mě osobně!"


a více pracovat třeba i manuálně,omezit výdaje a situace se zlepší
Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Legulda v Pondělí, 08. březen 2010 @ 19:25:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bratři a sestry,

někteří z vás se tady skutečně vyznamenali! Je mi z vás opravdu smutno. Willy si nechce koupit auto, on je skutečně ve srabu. Nevím proč by z nás měl dělat kretény. Tohle není žebrání, ale prosba o pomoc.

Uvědomme si, že Bůh vidí srdce a smýšlení tohoto člověka a zná jeho situaci. Bůh ví, co s penězi dělá. Pokud Willy hraje nějakou hru a vymýšlí si, Bůh to vidí a Willy by měl hřích. 

Neodsuzejme ho a alespoň se za něho modleme!  

RadimRe: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz, http://www.bohu-a.svetu.cz/) v Pondělí, 08. březen 2010 @ 19:28:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Je mi hluboce lito, kolik spiny se tu nakonec vylilo. Kde se to v nas, krestanech bere? Nas bratr nas pozada o pomoc, bratr z NASEHO SBORU, protoze Grano je i nasim sborem, a co my na to?
 
Jiste, ze doba si zada obezretnost. Ale opravdu toto, co se zde napsalo, prameni z obezretnosti? Neverim tomu...


Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz, http://www.bohu-a.svetu.cz/) v Úterý, 09. březen 2010 @ 07:22:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
V cim jmene chodime sem na Granosalis? Ve jmene svym? Svych denonimaci a sboru, svych nazoru a postoju? Anebo ve jmenu Bozim? Jestlize zde chodime ve jmenu Jezise Krista, pak by Kristus mel byt uprostred nas. A je tu? Je Kristus na Granosalis?

V mnoha cirkvich a sborech se resi otazka, jak pozvat neverici pres prah domu. Cirkve se, tak nejak automaticky, uzaviraji do svych budov, do kterych se snazi nekoho zvat, ale protoze tyto budovy maji dvere a steny, tak to jde velice tezko.

My se tu schazime ve Jmenu Kristovem, v prostoru bez dveri a bez sten, s uplne volnym, ba dokonce anonymnim pristupem nevericich. A co ti neverici tu naleznou? Jedno Telo Kristovo? Kde jeden ud podpira ud druhy?

Ne, nalezne tu spolecenstvi, ne nepodobne cirkvi v Korintu. Kde se na sebe hazi spina, podsouvaji se - bez dukazu - spatne umysly, kde neni laska ani ucta bratra k bratru...

Zajimavy obrazek o krestanskem spolecenstvi si odnese nastevnik, ktery tu byl priveden!Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 09. březen 2010 @ 10:27:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím, že máte každý kus pravdy, i když třeba nepříjemné.

Ale když někdo "dopadne na hubu" - lhostejno, zda vlastní vinou - je dobré se mu snažit pomoci. Wiily má jistě dost pokory, aby se poučil z vlastních chyb i z námitek, které zde "jdou na tělo". Život je proces, který nás má formovat.
Chce to zásadně změnit styl života.
Když je člověk skromný, dá se vyjít překvapivě s málem. A zabrat špónu! Snaž se najít takovou práci, ve které jsi dobrý. Která ti sedí. Abys ji dělal rád. Pokud si vzpomínám, tak jsi opravář zemědělských strojů.

Willy, já bych tě chtěl k tomuto povzbudit. Držím ti palce a vzpomenu na tebe v modlitbě.Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Petro v Úterý, 09. březen 2010 @ 13:50:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy predevsim se prestan obvinovat, k nicemu to nevede.  Prestan si pujcovat a prestan prosit o pomoc, jsi v situaci, kdy si muzes lehce pomoci sam.

Prvnim krokem je uvedomit si, ze nejsi vinikem, ale obeti. Stat jmenem Ceska republika v soucinnosti se svymi kumpany z tebe udelal financniho otroka a ver tomu, ze maji v planu te zdimat az do smrti tak jak jen to bude mozne. Slusne pujcky mivaji urcita kriteria, dobrym zvykem je take dluhy jednou za cas odpoustet. Pochybuji ze nektery z tvych veritelu se ridi zasady slusneho chovani starymi stovky, i tisice let. 

Druhym krokem je okamzite prestat platit vsechny dluhy, ktere nejsou dluhy ferovymi. Okamzite pozastav vsechny platby statu, jejiz neplacenim ti nehrozi strata svobody.

Tretim krokem je zaridit si budoucnost tak, aby te stat a lichvari nebyli schopni vydirat. Navstiv schopneho pravnika, uprav vlastnictvi ohrozeneho majetku. Osobne nejvic doporucuji vystehovani. Rekni si, nechteji mne tady, jejich skoda, sve penize muzu klidne utracet kdekoliv na svete.

Re: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Lu v Středa, 10. březen 2010 @ 13:19:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Radu ti dá kdekdo,
ale misku rýže málokdo.
     z ČínyRe: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Středa, 10. březen 2010 @ 20:22:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Toto je upravený (vynecháním osobních věcí) komentář původně určený cizincovi. ale vzhledem ke zřejmým neporozuměním nebo špatným pochopením některých jsem se rozhodl umístit jej i sem.

Když jsem "článek" psal  i teď, když píšu tento komentář, měl jsem a stále mám na mysli to, co jsem napsal - prosbu o jakoukoliv pomoc - nikoliv tedy prosbu o peníze. Číslo účtu jsem napsal pro ty, jimž Pán položí na srdce pomoci finančně.

Takže znovu podotýkám, že budu vděčný za každou skutečnou a opravdovou pomoc, která povede ke skutečnému řešení naší těžké, nepříjemné až zoufalé situace, za níž, jak jsem už také řekl, nesu z větší části zodpovědnost já sám. Ale přesto přeze všechno nebo navzdory tomu všemu, věřím v Boží lásku, milosrdenství, milost, spravedlnost a věrnost a tomu, že se Bůh skrze tuhle situaci oslaví a že k Jeho slávě o tom budu moci vydat svědectví. Tož  tak.

willyRe: Prosba o pomoc (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz, http://www.bohu-a.svetu.cz/) v Čtvrtek, 11. březen 2010 @ 08:15:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
O pokušení na poušti: http://bohu-a.svetu.cz/16036-pokuseni-na-pousti.html

Ačkoliv tomu název nanpovídá, přesto je to k danému tématu...Stránka vygenerována za: 0.80 sekundy