Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Liliana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 76 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137594
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Dopis Meduňce
Vloženo Čtvrtek, 16. srpen 2018 @ 09:39:47 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal myslivec

Milka:


"Křest" mimina bez pokání a vědomého přijetí Krista= vzpoura!
Výchova dítěte k potlačování vlastní osobnosti v marném boji samého se sebou, kdy člověk bojuje svou slabostí se svou slabostí za svou samospásu= vzpoura! 

 Fanatické přesvědčení, že lidská slabost je mocnější pro zatracení, než spasitelná síla a milost Krista= vzpoura. 
Nevíra v Krista, že Kristus dává spásu právě teď a nyní, a ne až kdesi na konci života= vzpoura!
Očistec= vzpoura! 
Stavění skutků víry nad boží milost a víru= vzpoura! 
Odmítání že spasení JSME  v milosti boží a víře= vzpoura! 
Nevole vyznat své hříchy obětem vlastních hříchu, bez proseb za odpuštění= vzpoura! 
Překrucování, popírání božího slova převážně pro modloslužebné účely= vzpoura!
Mariánský kult !Matky! Boha, spoluvykupitelky, prostřednice, spolutrpitelky, nanebevzaté královny= VZPOURA!!
 
 A všechny tyto jednotlivé vzpoury postupně přerostou v životě katolíka v jednu velkou VZPOURU vůči Bohu. A nejhorší na tom je, že jednotlivé vzpoury považuje římský katolík za svátosti, za něco čím Bohu slouží. 
Když ty odpovídáš katolíkům, jde vidět, jak Ti odpírají Krista, jak naznačují co si o Tobě myslí, naznačují, že o Tobě smýšlí zle. Římský katolík smýšlí skoro o každém zle. Je to způsobené tím, že zle smýšlí sám o sobě. Je to přímý důsledek náboženského přesvědčení, že se svých sklonů ke zlu zbaví až někdy v budoucnu, že na tom musí dlouze a úmorně pracovat, že s nimi musí žít, že zlo v nitru je jeho přirozenost. Katolík sám o sobě smýšlí zle, a proto smýšlí zle, i o ostatních. Odmítá svědectví kristovců, že naše sklony ke zlu, naši slabost Kristus proměňuje v sílu. A to zcela nezáslužně svou boží milostí, a Kristus přitom chce po nás tak málo- věřit Mu! Pavlova slova "v čem jsem slabý, v tom jsem v Kristu silný" jsou krátkým a velmi výstižným vyřčením niterně prožívaného vztahu s Kristem, a těmto slovům rozumí ten, který své slabosti kajícně Kristu ve víře odevzdá. Proměna slabostí je prakticky okamžitá. Kristus nikdy neotálí. Člověk se pak nemusí zabývat marným interním bojem samého se sebou, a může se věnovat duchovnímu boji externě. 
Katolíci své zlé smýšlení mistrně ukrývají za hranou svatoučkovskou pózu. Pro ověření stačí sledovat nějakého katolíka v životě a pak v kostele, kde projev jeho svatouškovské pózy vygraduje. Nejčastějším projevem jsou oči upřené na nějaký obraz, sochu, obrácené v sloup, sepjaté ruce a přihlouplý výraz ve tváři. Je to takový modlářský rauš, ve kterém se spousta katolíků při mši nachází. Ale zpět k tomu mistrně ukrývanému zlému smýšlení. Ve své hrané svatouškovské póze nemohou katolíci dávat plně najevo co si o dotyčném skutečně myslí. Zhřešili by. Tak jenom decentně naznačují, tak jako jako to dělají v odpovědích na Tvé komentáře. Já se diskusně snažím je vyprovokovat k tomu, aby své zlé smýšlení vyjevili přímo a otevřeně, a k tomu je třeba drsnější způsob diskuse. Mne totiž nemohou vodit za nos, byl jsem kdysi oklamaný úplně stejně, smýšlel jsem stejně, ovládal mne stejný duch klamu jako je nyní. Proto u nich přesně vím kde přitlačit, a kam směřovat diskusní narážky. Na jejich komentářích k mým, je jejich zlé smýšlení patrné víc než dobře. A to je to, co je na mém diskusním způsobu k nim nejvíce irituje. Přiměju je mluvit o tom, co mají v sobě. Dělám to ze dvou důvodů. Pro výstrahu těm kdož se o katolicismus zajímají, aby uviděli katolíky i "zevnitř". A pro katolíky samotné aby si stále uvědomovali tu duchovní diferenci mezi jejich svatouškouskou hranou pózou a jejich nitrem. Pro praktikující katolíky je velmi nepříjemné když jim někdo strhne jejich svatouškovskou masku, tím že je přiměje vyjevení zlého smýšlení. Z toho se totiž musí zpovídat. Je to velký paradox. Považují za hřích když po pravdě řeknou to co si skutečně myslí, a nepovažují za hřích, že si to myslí. 


 Nesnažím se katolíky přesvědčovat o evangeliu. To je zbytečné. Praktikující katolík má boží slovo naposlouchané z kostela. Při obrácení toto naposlouchání hraje velikou roli. Všechno to naposlouchané boží slovo se působením Ducha svatého rázem promění v živé a vysvobozující boží slovo. Všechno boží slovo se v tom okamžiku poskládá do jednolitého a zcela smysluplného celku. A stane se to, co se stalo mnoha křesťanským generacím před námi. Člověk uvěří pravdě božího slova!
A již nepotřebuje lidské učitele. Neb přesně dle božího slova se mu Učitelem stane Kristus. Přesně to se stalo v prvocírkvi. Apoštolové ani ti co boží slovo slyšeli neměli žádné VŠ vzdělání, a přesto o jejich okamžitém obrácení, a životním svědectví víme dodnes.
Praktikující katolíci znají evangelia z naposlouchání dobře, jenže namísto pravdy v božím slově jim klam dosadil lživé výklady, převážně katechetické. Lživé výklady zašli tak daleko, že katolíkům bylo nabulíkované, že nejsou boží slovu schopní rozumět bez patřičného vzdělání, že boží slovo pochopit v biblickém celku je těžké a složité.

Praktikující katolíci to nemají lehké, vynakládají mnoho námahy a výsledky vynaložené námaze neodpovídají. Mnoho hříšných vazeb nezanikne proto, že s nimi katolík po celý svůj život bojuje, zanikne většinou proto, že katolík zestárne a jeho tělesnost pozbude sílu hřešit. Jejich celoživotní boj samého se sebou je velmi vyčerpává, všechno to málo co si duchovně vybojují si musí těžce vydřít, a není pak divu, že na tom málu tak velmi lpějí. Neznají jiný způsob než tento. A to co jim Kristus nabízí, nevědomě odmítají pro mocný klam.  Odmítají slyšet naše svědectví o tom jak v nás Kristus působí, odmítají slova apoštolů o Kristem proměněných slabostech, odmítají boží slovo, že v milosti boží a víře JSTE spasení. 

 Je strašné žít v nejistotě spásy, žít ve strachu, že vlastní slabost může způsobit zatracení. Je velmi vysilující bojovat svou slabou silou se svou slabostí. Je pošetilé myslet si, že bojem samého se sebou se záslužně získá spása. Je děsivé odkládat svou spásu někam do neznáma až na hranici smrti! To všechno jsem kdysi prožíval jako oni, a proto mám s nimi soucit, a zatím neznám jiný způsob než ten který praktikuji, abych je alespoň nějak vyburcoval zapřemýšlet se, že na proměnu toho zla co mají uvnitř nemají řk svátosti vůbec žádný účinek. A k tomu je třeba postavit proti sobě to na co se hrají, a to co mají a ukrývají uvnitř. A to bez drsnějších provokací nejde.

 
 Spása není za odměnu, není pro naše zásluhy, spása je pro zásluhy Krista!  A On nám ve své milosti spásu nabízí zcela zdarma, a chce po nás abychom se mu cele odevzdali, abychom kajícně uznali, že jsme zcela neschopní spasit sebe sama. Vždyť právě pro tuto naši neschopnost vyusťující v marnost života se nad lidmi Bůh slitoval a poslal Vykupitele, který nám přinesl spásu. Spásu jako dokonalý dar, o kterém se ve víře nepochybuje.


Efezským 2, 1- 9
  • I vy jste byli mrtvi pro své viny a hříchy,
  • v nichž jste dříve žili podle běhu tohoto světa, poslušni vládce nadzemských mocí, ducha, působícího dosud v těch, kteří vzdorují Bohu.
  • I my všichni jsme k nim kdysi patřili; žili jsme sklonům svého těla, dali jsme se vést svými sobeckými zájmy, a tím jsme nutně propadli Božímu soudu tak jako ostatní.
  • Ale Bůh, bohatý v milosrdenství, z velké lásky, jíž si nás zamiloval,
  • probudil nás k životu spolu s Kristem, když jsme byli mrtvi pro své hříchy. Milostí jste spaseni!
  • Spolu s ním nás vzkřísil a spolu s ním uvedl na nebeský trůn v Kristu Ježíši,
  • aby se nadcházejícím věkům prokázalo, jak nesmírné bohatství milosti je v jeho dobrotě k nám v Kristu Ježíši.
  • Milostí tedy jste spaseni skrze víru.
  • Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.
Myslivec
"Dopis Meduňce" | Přihlásit/Vytvořit účet | 116 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 17. srpen 2018 @ 13:52:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano souhlas, kdo žije to pozná. 
A kdy to pozná myslivec? :) Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: Melissokomos (Melissokomos@volny.cz) v Pátek, 17. srpen 2018 @ 14:20:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec bez reakcí na své sprostoty je neškodný jako každý jiný troll. Reakcemi se naopak krmí a jeho ego roste. A zde má spoustu ochotných krmičů. Nenechte se jím stáhnou do hlubin, to je jednoduchý návod.  A pak jen naivní nebo duševně strnulý a emočně připoutaný člověk si může myslet či předstírat sám před sebou, že dobrý strom dává špatné ovoce. Ovoce myslivcovo je diskusní žumpa a odchod kvalitních přispěvatelů (ssns, tele atd...)Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Pátek, 17. srpen 2018 @ 14:20:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivče,
moje zkušenost s katolíky je ponejvíc taková, že to jsou vlastně ateisti, nebo takoví ti: "něco musí nad námi být". Pokřtění byli jako děti, ale tím pro ně vše skončilo.

Dnes znám několik takových, které považuju za své křesťanské bratry a sestry, oni si totéž myslí o mně.
 Znám pár takových, co občas (ne zas tak často - mnohem častěji jsou v kostele)  přichází do naší církve, modlíme se společně, poslouchají kázání, pak se k němu vyjadřují stejně svobodně jako my všichni, spolu s námi přijímají i chléb a víno. Společné máme i další aktivity, spolupracujeme, jsou tak trochu i podobných profesí.

Tady občas žasnu, jací katolíci taky mohou být...

Moje jednání s katolíky je samozřejmě ovlivněno tím, že jsem nikdy nemusela odhalovat všechny ty nepravdy, polopravdy, nauky, dogmata, ohýbání písma, které v katolicismu, jeho náboženské praxi je.
Vzpomínám si, že jsem se podobně vyhraňovala vůči sektě, se kterou  jsem se rozešla. 
Ale to už mě přešlo.

Oni mě nazývají odpadlíkem, zrádcem Boha, tím, kdo opustil víru a Krista a církev - jedinou pravou...
Když čtu, co o tobě tvrdí zdejší katolíci, vidím stejná slova, stejné obviňování.
Vím, že nemají pravdu. 

Ty máš jiné zkušenosti.Jak píšeš,(i když to přehodím...)
 A k tomu je třeba postavit proti sobě to na co se hrají, a to co mají a ukrývají uvnitř. A to bez drsnějších provokací nejde.
 abych je alespoň nějak vyburcoval zapřemýšlet se, že na proměnu toho zla co mají uvnitř nemají řk svátosti vůbec žádný účinek. 

No, nevím. 
Nikdy jsem katolík nebyla, ale kdybys z pozice člověka, který tvrdí, že se vymotal z toho, co žiju...takhle na mě tlačil, tak jediné, co bys probudil, by byl odpor.
 Nemyslím si, že bych byla ochotna přiznat něco z toho, co bys mi tak nevybíravým způsobem vyčítal, popisoval, odhaloval. 
Nemyslím si, že bys ve mně vyburcoval ochotu zapřemýšlet...Nejspíš opak...Začala bych zuby nehty bránit svou víru před tvým napadáním...
Asi takhle bych reagovala....


Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Sobota, 18. srpen 2018 @ 00:49:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na rovinu, od trestu smrti, který ti patří, se před farářem nevykecáš, kdyby to byl sám papež...
A pod trestem smrti jsme všichni i s papežem...

To není pro tebe, ale pro tvé oponenty...Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Čtvrtek, 16. srpen 2018 @ 13:29:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Úsměvné, že se do role moralisty pasuje myslivec - tedy nejhorší mezi pobožnými. Lůzr, co nic nedokázal a nic neumí. Jen žvanit. 

Jsi šašek. Ale je fajn, že tu píšeš, páč je vidět, že tzv. kristovci jsou ta největší banda mezi pobožnými. 

Ty tu kritizuješ katolíky, že si hrají na svatoušky? Ale ty, parchante, v tom přece vedeš. Všecko , pro  co kritizuješ katolíky, máš ještě mnohem horší. Ty se nad ně nadřazuješ, šašku ? Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 16. srpen 2018 @ 19:30:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec


 Římští katolíci patří mezi nejpočetnější skupinu, která je v nevědomé vzpouře proti Bohu. martino


Odpadlík, sektář a sluha Satana se naparuje. že on je ten pravý svatý. Pate mi tě známe. Ještě, že máš svůj fan club fanoušků, Milku a wollka. A pak již nic.Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 16. srpen 2018 @ 19:32:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec


 Římští katolíci patří mezi nejpočetnější skupinu, která je v nevědomé vzpouře proti Bohu. martino


Odpadlík, sektář a sluha Satana se naparuje. že on je ten pravý svatý. Pate mi tě známe. Ještě, že máš svůj fan club fanoušků, Milku a wollka. A pak již nic.Re: Dopis Meduňce (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Čtvrtek, 16. srpen 2018 @ 21:28:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lidské rčení parafrázující Písmo říká, že cesta do pekla je dlážděna dobrými skutky, Jsem přesvědčen, že vraždění ve jménu Boha mělo vždy ty nejlepší a nejčistší a nejbohulibější úmysly a nedávno nám to tu jeden "poutník" vysvětloval,že například tortura byla pro dobro odsouzených....akorát vrah zůstává bez pokání vrahemStránka vygenerována za: 0.79 sekundy