Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Radek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16368, komentáře < 7 dní: 392, komentářů celkem: 411403, adminů: 60, uživatelů: 5154  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 245 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

divyarathi
rosmano
Myslivec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112026937
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Tíživá polopravda.
Vloženo Pátek, 17. duben 2015 @ 01:16:38 CEST Vložil: Tomas

Katolicismus poslal Nepřihlášený

V diskusi článku "JSEM, KTERÝ JSEM", se na některých diskutujících v pravdě ukázal fakt, že sebe samé pro svou samospasitelnou záslužnost staví víš, než kam je zařadil samotný Bůh.


Před Bohem je člověk nic. Bůh sám po tom co Adam zhřešil říká. "Prach jsi a v prach se obrátíš". A apoštol nám říká, že zhřešili všichni. Všichni jsme prach. Jsme nic.
Někteří si myslí, že vlastní záslužností, snahou a pílí se postaví do lepší pozice nad prach. Když už tolik investovali do vlastních samospasitelných skutků, je pro ně nemyslitelné aby všechna ta snaha byla jen marnost. Jejich záslužnost je pyšně nafoukne, učiní vůči pravdě imunní, a proto nemohou přijmout fakt, že před Bohem jsou nic. Myslí si, že pro svou samospasitelnou záslužnost jsou před Bohem "něco". Rádi sami sebe přirovnávají k obrazu božímu, přitom však zrovna tak rádi zapomínají na fakt, že obraz boží je Adam před hříchem a ne po hříchu. Rádi sedí v předních řadách, rádi veřejně vystavují svoji zbožnost, rádi dávají sebe za vzor, rádi hrají první housle, a nejhorší je, že spasitelné zásluhy Krista připisují své samospasitelné snaze, a uzurpují si na spasitelných zásluhách Krista svůj vlastní podíl!! Pro obhajobu vlastní svatokrádeže si vyrábí vzory pro svou svatokrádežnou zvrhlost. Vyrábí si parazitující bohyni spoluvykupitelku, a další parazity jako "přímluvce" u Boha. Chcete v pravdě vědět co je hřích svatokrádeže? Je to snaha parazitovat na Kristových zásluhách a tyto spasitelné zásluhy Krista prodávat jako kupci v chrámu. Proto se Kristus tak rozlítil. Věděl, že jednou zde bude antikristova organizace, která bude s Jeho spasitelným dílem kupčit. A tou kupčící a parazitující organizací je prokazatelné padlá římská "církev".

Vrátíme se k prachu..

Jeden zdejší diskutující na fakt, že člověk je před Bohem NIC odpověděl, že je to tíživá polopravda. Že tím se vyrobí tíživá polopravda. Opravím ho. Je to tíživá pravda a "nevyrobil" ji člověk.. Slova Boha o prachu jsou velmi tvrdá, jak v pravdě tak ve skutečnosti! 

A pro koho je tato pravda TÍŽIVÁ, že před Bohem není člověk NIC? Jenom pro toho, kdo nemá naději v Kristu! Pravda kterou Bůh vyřkl, o hříšném lidstvu se nikdy nezmění. Stále jsme nic a stále se rozpadáme v prach. Jedinou hodnotou je Kristus v nás, a není to ani v nejmenším hodnota naše, je to hodnota Krista! I když je Kristus v nás, stále jsme nic a prach. Náš příbytek je jen nádoba hliněná. Nádoba z hlíny, prachu. A to není žádná polopravda. Je to pravda, kterou lze božím slovem snadno doložit. Boží pravda o prachu nejde změnit, co jde změnit je odstranění hříchu. V novém stvoření již není hřích a člověk bude opět svatý. Již nebude před Bohem pouhým hříšníkem z prachu, již bude opět Jeho svatým obrazem. A pokud by hypoteticky i potom člověk znovu zhřešil, opět by se na něho vztahovala, neměnná, stálá, trvající, věčná boží pravda, která platí pro každého hříšníka- PRACH JSI A V PRACH SE OBRÁTÍŠ..

Závěr.
Každý hříšník který si myslí, že je před Bohem něco víc než nic, věří ve vlastní samospasitelné skutky! V pravdě Ducha nepoznal spasitelnou víru Krista, a žije pro vlastní samospasitelnou víru v Krista postavenou ne na poznání Krista v Duchu, ale postavenou na pouhém náboženském přesvědčení- fanatismu.

Myslivec


"Tíživá polopravda." | Přihlásit/Vytvořit účet | 38 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Tíživá polopravda. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 17. duben 2015 @ 10:38:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Řekl bych že opravdu máte z poloviny pravdu. Nejsme vůbec nic. A přesto to hříšné, pyšné a sobecké nic miluje Bůh natolik že se dal kvůli němu přibít na kříž a přemohl smrt. Miluje nás všechny včetně Vás a mne natolik že zanechá celé stádo svých svatých a věrných a jde nás hledat kdykoliv se ztratíme. Miluje nás natolik že nám dává ku pomoci naši Matku, anděly a svaté.Re: Tíživá polopravda. (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pátek, 17. duben 2015 @ 09:13:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každý hříšník který si myslí, že je před Bohem něco víc než nic
typický příklad o článek níže!Re: Tíživá polopravda. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 17. duben 2015 @ 09:24:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tíživá polopravda zde někomu tíživě sedla na mozek - a drtí, a drtí ....


Logicky - pokud chci cokoli a v jakékoli oblasti hodnotit co do kvality, potřebuji pro to srovnání -  ve světě vědy a techniky se tomu říká "etalon".
Pokud si zvolíme za tento "etalon" Boha  - s Bohem se opravdu nijak měřit nemůžeme, tak neskutečně nás ve své dokonalosti ve všem přesahuje, že ve srovnání s ním jsme opravdu jenom nic.


Ale nezaznamenal jsem tady snad ani jednoho diskutujícího, který by s touto skutečností nesouhlasil.


Nedílnou součástí stejné skutečnosti ale je, že Bůh stvořil člověka ke svému obrazu - za účelem, aby svým životem, svým způsobem bytí zjevoval Boha ve stvoření, zjevoval Boha viditelně ve viditelném světě. Zrcadlo nikdy nebude originálem, ale může originál odrážet - pokud je ovšem dostatečně čisté. Pokud je zašpiněné, obraz se podle míry začpinění deformuje.  Jen člověk z celého viditelného stvoření je schopen takto odrážet Boží lásku, je schopen hostit Boha ve svém srdci a sám Bůh pak toto lidské "zrcadlo" čistí, aby tento lidský obraz byl co nejvěrnější.Vezmeme - li si tedy za srovnávací   "etalon"  cokoli ze stvořeného viditelného světa, nic z toho se nemůže dokonalostí a vznešeností smyslu svého bytí  rovnat člověku!

Jenom člověk byl ve světě viditelném stvořen proto, aby zobrazoval Boha - všechno ostatní zde bylo stvořeno pro člověka - aby mu k tomuto jeho úkolu nějakým způsobem dopomáhalo.Ještě malá ukázka myšlenkového zkratu ve článku (myšlenkového průjmu), kde si autor sám sobě hned i odporuje:
"Rádi sami sebe přirovnávají k obrazu božímu, přitom však zrovna tak rádi zapomínají na fakt, že obraz boží je Adam před hříchem a ne po hříchu. "  ---". V novém stvoření již není hřích a člověk bude opět svatý. Již nebude před Bohem pouhým hříšníkem z prachu, již bude opět Jeho svatým obrazem."


Písmo nás učí, že "nové stvoření" se rodí obléknutím do Krista ve křtu (Gal 3,27), kdy tento padlý "Adam" je pro Kristovy zásluhy  znovu schopen chodit v novosti života s Bohem (Ř 6,3-4).

Kdo je v Kristu, je nové stvoření.
Je Božím obrazem ve světě viditelném a v tomto postavení nenajdeme ve viditelném stvoření nic vznešenějšího a důstojnějšího, než právě být Božím dítětem.
Proto je-li kdo v Kristu, je nové stvoření. Staré věci pominuly, hle, je tu všechno nové.  - 2 Kor 5,17.Stránka vygenerována za: 0.32 sekundy