Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 228, komentářů celkem: 429563, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 489 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116492057
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Nepředstíraná bratrská láska - Zjevila se Boží milost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nepředstíraná bratrská láska - Zjevila se Boží milost

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 776
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 09, 2023 12:02 pm    Předmět: Nepředstíraná bratrská láska - Zjevila se Boží milost Citovat

9. září

Když jste nyní přijali pravdu a tak očistili své duše k nepředstírané bratrské lásce, z upřímného srdce vytrvale se navzájem milujte. (1 Pt 1,22)

Oddíl z epištoly Petrovy (1,13–21), kterým jsme se nedávno zabývali, končil vírou a nadějí. Bůh vzkřísil Krista z mrtvých, On dnes žije a zastupuje nás na pravici Otcově. Otec mu dal slávu, abychom svou víru a naději upírali k Bohu. To je vyzařování shůry, vyzařovaná sláva, jejíž paprsky září do temné noci marnosti. Osvítily nás v našem točení se kolem sebe, v naší marné víře v lepší budoucnost, v naší marné víře, že jsme sami schopni něčeho skvělého dosáhnout. Tu k nám zasvítila sláva Beránka, který nás vykoupil svou převzácnou krví z marného způsobu života, z našich marných snah, z naší vlastní špatné krve, z nectnosti zabývat se jen sami sebou, ze svázanosti viditelný světem, ze závislosti na stvoření, do níž jsme se dostali pádem. Z toho nás Beránkova krev vykoupila, abychom svou víru a naději upírali k Bohu, ne k lidem či k sobě. Proto dal Otec Synovi slávu, aby nám mohl darovat tento nádherný život.
S vírou a nadějí je však zcela organicky spojena oblast lásky. Víra a naděje se projevují účinnou láskou. Naše láska nesmí být závislá na něčem, co bychom čekali od lidí. Máme víru v Boha, a proto smíme milovat. Naše láska nezávisí na tom, zda nám lidé rozumí nebo ne. Je důsledkem naší víry v Boha. Láska, která není nesená nadějí, upřenou k Bohu, je karikaturou lásky, je vlastně sebeláskou, kdy člověk ve svém bližním miluje sebe. Není trpělivosti, není lásky bez víry a naděje upřené k Bohu, který může rozmotat i ty nejspletitější mezilidské vztahy a má dost cest a prostředků to vše uvést na správnou míru.
V některých situacích opravdu musíme počkat, až Pán Bůh sám všecko rozmotá, jinak se všecko ještě víc a víc zaplétá. Často nám schází jasný pohled na vlastní vinu. Jestliže však upřeme svou víru a naději k Bohu, když jsme všecko popletli a prohráli a přes všecku nejlepší snahu všecko zamotali, pak Pán zasáhne, vlákna rozplete, jak to umí maminka, když k ní přijde její dcerka s pokaženým pletením a spuštěnými očky. Máme v nebesích Otce, který ta očka, jež nám utekla, jistou a pevnou rukou nahodí. Jen když mu k tomu dáme dostatek času. I v oblasti lásky je potřebí trpělivosti a víry svatých.
-----------------------------------------------------------------------------------
K tomuto tématu mám několik otázek. Milujeme bratry? Milujeme v bližních Pána Ježíše Krista nebo sami sebe? A když v bližním nenajdeme sami sebe, tak ho nemilujeme, i když je to náš bratr? Točíme se kolem Boha nebo kolem nás? Jsme tu pro Boha nebo sami pro sebe? Patříme Bohu nebo sami sobě?
------------------------------------------------------------------------------------
Kdo má Moje přikázání a zachovává je, ten Mě miluje. A kdo Mě miluje, bude milován od Mého Otce; i Já ho budu milovat a zjevím mu sám sebe.“ Juda, ne ten Iškariotský, mu řekl: „Pane, co se stalo, že chceš zjevovat sám sebe nám, a ne světu?“ Ježíš mu odpověděl: „Kdo Mě miluje, bude zachovávat Mé slovo, a Můj Otec ho bude milovat; přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek. Kdo Mne nemiluje, nezachovává Má slova. A slovo, které slyšíte, není Moje, ale Otce, který Mne poslal.“
J 14:21-24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 776
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2023 9:23 am    Předmět: 10. září Citovat

10. září

Přijali jste pravdu a tak očistili své duše k nepředstírané bratrské lásce. (1 Pt 1,22)

Co je pravda? táže se Pilát. Pravda je to, co říká P í s m o : „Pomíjivost, samá pomíjivost, všechno pomíjí“ (Kaz 1,2), všecko je klam, „každý člověk je lhář“ (Ž 116,11). Na lidi není spolehnutí. Očistěme proto své duše, pokud jsme se opírali o lidi a trápili se nad tím, že nám odpírají každodenní chléb ohledů a lásky. Marnost! Beránek nás vykoupil z marného způsobu života, smýšlení a milování zděděného od otců. Otec ho vyvýšil a dal mu slávu, aby vyzařoval vůli jeho lásky. Duch svatý nás uvádí do nového světa lásky, kde už se člověk s bratrem nesoudí a nehašteří, kde je možné rozdávat bez očekávání odměny. Dávejte těm, kdo vám to nemohou vrátit, sejte v naději. Však oni jednou pochopí, jak jste to mysleli. Ukládejte své peníze na úroky, svou lásku na naději. To je sláva na rozdíl od marnosti, kdy člověk chce hned všecko dostat zpět.
Otec dal svému Synu slávu, aby se naše víra a naděje i pokud se lásky týká upírala k Bohu a nikoli k lidem. Pak nás každá opravdová láska, kterou od lidí dostáváme, táhne blíže k Pánu Bohu a neváže nás na stvoření. A když nám někdo neopětuje lásku, kterou nám dluží, nebo o níž si myslíme, že na ni máme právo, pak se s ním nehašteříme, protože víme, že odplatu, odměnu nám uchovává Pán Bůh. Dostáváme pak svou odměnu přímo z nebe, čistou, svatou odměnu. Pán Bůh potěšuje ty, s nimiž jednají lidé bezohledně a kteří jsou proto v pokušení se domnívat, že svou lásku promrhali. Sejme v naději a nechtějme hned něco za to mít. Buďme lidmi věčnosti. Kéž všechny bolestné zkušenosti nás vedou k hlubšímu zakotvení v říši neklamné naděje.
„Poslušenství pravdy,“ absolutní pravdy svého vykoupení! S nikým se už nehašteříme, ale žijeme ve víře a v naději k Bohu lásky. Vším, co nám lidé poskytnou nebo odpírají, jsme posíleni. Co nám dají, to nám neuškodí, a co nám odpírají, nás nesráží.
Očistili jsme svá srdce poslušenstvím a vírou ve zjevené vykoupení a tato víra nás čím dál víc upevňuje v upřímné a nefalšované lásce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 776
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 11, 2023 12:49 pm    Předmět: 11. září Citovat

11. září

Přijali jste pravdu a tak očistili své duše k nepředstírané bratrské lásce. (1 Pt 1,22)

Slovo „pokrytectví“ obsahuje pozadí sudičských postranních myšlenek. Nepředstíraná bratrská láska bez jakéhokoli pozadí postranních sudičských myšlenek – tu máme mít. Kdo jsi, abys soudil svého bratra? V tom není žádná sláva. „Bůh mu dal slávu, aby naše víra a naděje se upírala k Bohu.“ Právě ti, kteří nás všelijak utlačují, potřebují se setkat s někým, kdo by jim připomněl Pána Boha tak, že prokazuje neochvějnou lásku i těm falešným, pozemsky smýšlejícím, kteří se nad námi pohoršují. Mají v naší lásce poznat věčný Boží základ, aby se museli zamyslet nad nároky, které na nás kladou. Však Pán Bůh si je najde. My je prostě milujeme bez postranních myšlenek a nedáme se jejich způsoby vyvést z míry, naše láska k nim nevychladá. Stojíme v záplavě záře slávy, aby se naše víra a naděje upírala k Bohu, aby naše láska byla Boží, jako láska Pána Ježíše, který miloval až na smrt, který nikdy nepřestal milovat ani Jidáše. Jak miloval On ty své učedníky, kteří mu nerozuměli, jak je miloval a snášel až do konce i toho Jidáše, který hrozil nakazit ostatní – tak ani my nechceme přestat milovat. V tom ve všem zůstal Pán Ježíš svým učedníkům věrný, nesoudil je, ale choval se k nim tak, že byl ve svém nejniternějším, nejskrytějším životě v Duchu před Otcem spravedlivý. Nebyly u něho žádné postranní úmysly, žádná skrytá vypočítavost, že by chtěl být také hned milován a hned sklízet lásku. Učme se i my čekat, vkládejme v naději símě lásky do srdcí a životů svých bližních. Rozsévejme čistá zrna lásky, aby naše okolí vnímalo, že neočekáváme opětování lásky nebo jinou odměnu, a že naše láska je dnes právě tak ryzí, jako byla včera, než jsme zakusili skličující reakce, než jsme byli nesprávně souzeni a špatně pochopeni. Jsme nepřemožitelní, protože stojíme na půdě slávy a naše láska proto zjevuje Boží slávu. Jsme vykoupeni z marnosti, z pomíjivosti. Jsme čím dál zřejměji svědky slávy Kristovy a lidé v nás nalézají lásku, věčnost, čistotu, ryzost.
--------------------------------------------------------
Toto dnes sdílela na FB moje blízká sestra v Kristu:
"Za vraha bratrské lásky pak považuji vlastní představu o tom, jací by druzí měli být a svou neschopnost snášet, neřku - li brát ohled na to, jací jsou."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 776
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 12, 2023 12:40 pm    Předmět: 12. září Citovat

12. září

Z upřímného srdce se navzájem milujte. (1 Pt 1,22)

Snažně“ milovat, jak překládají Kraličtí, znamená milovat všeobsáhlou láskou všecky údy Kristova těla, všecky děti Boží bez výjimky. Snažně milovat znamená milovat intenzivně. Čím větší okruh láska obsáhne, tím víc se prohlubuje, tím víc získává Boží sílu, „intenzitu“. Zakořeněná na základě nepomíjejícího semene, zplozená z Božího slova, prolamuje všecky překážky. Já, nehodné stvoření, smím milovat Boží děti, každý úd těla Kristova, nepředstíranou, upřímnou láskou mocí nepomíjejícího Božího slova, které mne znovuzrodilo. To je nepomíjejícnost, které se smrt nedotýká. Příliš dlouho jsme při sobě trpěli pomíjivé. Od okamžiku, kdy jsme stanuli na základě nepomíjejícího Božího slova, přesazeni do světa, který nepomine, smíme mocí
nepomíjejícího života se postavit proti všemu, co je v nás a našich bližních pomíjivé – všelijaké předsudky, chlad, sudičství, neporozumění, prostě vše, co patří do pomíjejícího světa těla. Tyto zkoušky smíme přijímat z ruky svého nebeského Otce. Tak budeme moci přemáhat a nést všecko, co je ještě na našich bratřích neduchovního do té míry, do jaké je náš život založen na nepohnutelném základu víry a naděje.
Chceme-li vítězit, musíme se naučit znát a uplatňovat moc lásky Boží, která přemáhá každý chlad a předsudek.
Svět miluje to, co je navenek milé a láskyhodné. Ale všecka sláva těla je jako tráva, která usychá (Iz 40,7). Tělesná láska nevydrží, ta určitě vychladne, jakmile u některých úzkoprsých křesťanů odhalíme něco, co neodpovídá našemu vlastnímu přesvědčení, nebo když nás lidé zklamou. Ať si tráva usychá a její květ opadává, slovo našeho Boha zůstává na věky (1 Pt 1,24–25) a láska zplozená tímto slovem, láska, jíž Bůh miluje zločince, hříšníky a celý svět, je rozlita do našich srdcí a působí tam radost v Duchu svatém, radost nevýmluvnou a oslavenou, pramenící z neomezené lásky.
Tak pojďme ke svému všednímu dílu v jistotě: jsem vykoupený z pomíjivosti. Už nemám co činit sám se sebou, s potížemi ve svém okolí. Láska Boží to všecko přemáhá. Ať jdeme kamkoliv, ať se setkáme s kýmkoliv, neztrácejme ze zřetele své povolání: zjevovat tomuto světu Boží lásku, o níž nic neví, dokud mu ji nepřinesou z Božího slova zplozené děti Boží. Pán Bůh potřebuje takové, kteří svým životem zjevují dětem tohoto světa Boží lásku, kterou nic nezničí, nic neuhasí, lásku, která pochází ze srdce Ježíšova a proudí z našich životů, pokud zůstáváme ve spojení s ním. Dříve jsme tělesnou láskou podporovali v druhých jejich já. Nyní se stáváme nástroji, skrze které se Kristus může druhým zjevovat svým vlastním způsobem ke svému oslavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 776
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 13, 2023 11:34 am    Předmět: 13. září Citovat

13. září

Z upřímného srdce se navzájem milujte. Vždyť jste se znovu narodili. (1P 1:22-23)

„čistého srdce“, překládají Kraličtí. Namlouváme si, že máme široké srdce, ale v praxi poznáváme, jak krátký dech má naše lidská láska. Má své hranice, a to hodně úzké. Srdce není čisté. Hledáme ještě něco pro sebe. Když pak láska není opětovaná nebo narazíme na různé charakterové vady, svazky se uvolní, láska vychladne, protože nepocházela z čistého srdce. Jen člověk narozený z Boha může čistým srdcem hledat to, co je bližního. Od prvního pádu spočívá na člověku prokletí, že hledá svých věcí a tím svou záhubu, místo aby žil ke cti Boží.
„Z čistého srdce.“ Jak je to možné? „Vždyť jste se znovuzrodili.“ Je k tomu potřebí nového rodu. Nedokážeme to sebeovládáním. Vzdělání a výchova drží mnoho nectností na uzdě, ale skryté sklony naší povahy žádné vzdělání ani výchova nezmění. Jedině novým rodem se nám dostane nové, Boží přirozenosti. Bůh je láska, neposkvrněná, sebe sama dávající láska, která se nezalekne žádné oběti – ani obětování vlastního Syna. To je Boží láska, zplozená v nás Božím slovem z Krista, z Otce. V ní není nic pomíjivého, ta může jen růst, je čím dál obsáhlejší a silnější, jak v nás Boží přirozenost vítězí nad adamovskou. Každý hledá do té míry svých věcí, do jaké míry zůstává neproměněný. „Nikoli z pomíjitelného semene, nýbrž z nepomíjitelného, skrze živé a věčné slovo Boží.“ Žádná proměna, žádné střídání v lásce.
„Láska nikdy nepřestává“ a místo aby chladla, je tím intenzivnější, čím větší překážky se jí kladou do cesty. „Nedejme se přemoci zlému, ale přemáhejme dobrým zlé,“ tou láskou, která je do našeho srdce vylita skrze Ducha svatého. Tam, kde nám láska schází, musíme rozšířit znovuzrození. Tam, kde ještě jsou nějaké zbytky starého života, kde jsme v pokušení využívat druhých pro vlastní prospěch, učme se přemáhat. Přijměme novou Boží sílu, kde naše láska nestačí. Místo reptání děkujme Pánu, že nedostatky v charakteru našeho bližního nás upozorňují na naše vlastní nedostatky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 776
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 15, 2023 8:46 pm    Předmět: 15. září Citovat

15. září

Vždyť jste se znovu narodili, nikoli z pomíjivého semene, nýbrž z nepomíjitelného, skrze živé a věčné slovo Boží. (1 Pt 1,23)

Jak je to možné, že někdy lze sotva rozeznat znovuzrozeného člověka od neznovuzrozeného, který má ušlechtilou povahu? Často zůstávají znovuzrozené děti Boží pozadu za lidmi, kteří byli zplozeni z poměrně ušlechtilého lidského semene, jimž se dostalo dobrého vychování, takže zůstali ušetřeni různých neřestí. Jsou povahy ušlechtilé a povahy nízké. U těch ovšem símě Božího slova hůře proniká, zejména není-li jim zvěstováno ve vší ryzosti. Tak se stává, že zůstávají trčet na místě a duchovně nerostou. Jsou sice znovuzrozeni, ale je tu cosi v nepořádku, celé oblasti v jejich myšlení, jednání, milování nejsou ovládány a proměněny novým rodem, Božím semenem. Znova a znova se při nich objevují věci, které neprošly soudem. Takových postižených běhá po světě na tisíce, takže se tím musíme zabývat. Trocha kvasu stačí a zkvasí všecko těsto. Pán Bůh si nedopřeje pokoje, dokud všecky oblasti našeho života nebudou proniknuty a opanovány věčným a nepomíjivým Božím slovem. Mluvíme snadno o obrácení a znovuzrození, ale zůstáváme vězet na poloviční cestě, dosáhneme jen částečného vývoje, místo abychom se dali od základu přetvořit a dospěli do skutečného zralého věku Kristova. A když utrápení někomu vylijeme srdce, dostaneme většinou stejnou odpověď: „Milý příteli, žijeme v těle, ani mně se nedaří lépe.“
Je potřebí, aby se u znovuzrozeného člověka dostalo všecko na duchovní půdu, pod vládu Ducha svatého: všecka hnutí vnitřního i zevního života v domě a rodině, vcházení i vycházení, pohledy a způsoby, dojmy, motivy a nálady, pryč z oblasti pomíjitelnosti, těla, smyslů, sebelásky a marnosti – jinak zůstane nový rod jen něčím stínovým, nereálným, a svět se v nás nevyzná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy