Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej

Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 228, komentářů celkem: 429563, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek

Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT

GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení

Pravidla

Kdo je online
Právě je 631 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika

Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116493912
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Vytržení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vytržení
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2023 7:48 pm    Předmět: Vytržení Citovat

V současné době se mnozí křesťané věnují otázce/problematice/záležitosti vytržení. Řekl bych až přehnaně, tzn. že jejich soustředěná pozornost na vytržení jim zastiňuje Krista samého. Přitom si neuvědomují, že vytržení je završením procesu, procesu proměny, jímž máme jeden každý projít, abychom mohli být a byli připodobněni Kristu, který při svém příchodu jako zloděj v noci přichází v nás hledat svým způsobem sám sebe. V kom sám sebe nenalezne, toho nevytrhne - viz podobenství o 10 pannách (Matouš 25) *), které je podobenstvím o království nebes, nikoli o církvi. A co se týče království nebes, do něho se vstupuje tím, že v něm žijeme, tzn. že kdo v něm nežije, do něho ještě nevstoupil - viz 2. Petr 1:10-11 https://www.obohu.cz/bible/index.php?hledat=2P+1%3A10-11&k=Mt&styl=CSP&kap=11&kde=1#v10
Kdo v procesu proměny/obnovení mysli není, vzat nebude, nebude připraven; něco jej v tomto světě bude stále držet. Kdo nežije v království nebes nyní, nebude schopen žít v něm v budoucím věku, v Miléniu. Účast na projevu Království v budoucím věku je odměna a odměna náleží jen těm, kdo vítězí - viz 2. a 3. kapitola knihy Zjevení.
Jen vítězové tvoří Kristovu nevěstu. Kristův příchod, přesněji řečeno příchod Jeho dne může urychlit jen připravenost nevěsty, o níž rozhoduje Otec, nikoli Syn. Tož tak.
*) http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470642&mode=&order=0&thold=0
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2023 8:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Willy. VYTRŽENÍ. Krásné téma. Mám s extázemi zkušenost - uprostřed temné noci víry kolem roku 1996-1997. Nikdy před a nikdy po, trvaly jen období pár týdnů či měsíců. Poprvé v naprosté lidské bezmocnosti. Vichr. Znehybnění. Let duše mimo tělo. Vítr a let a světlo v dáli. Pocit tělesné smrti. - Po "přistání" zpět a procitnutí do pozemské reality obrovská bolest těla a zklamání z návratu (už jsem tehdy poprvé myslela, že jsem navždy u Pána). Procitnutí bolestné a zároveň úžasné. V prvé chvíli bolestný návrat zpět od Pána - až po "srovnání se se skutečností" radost a obrovské povzbuzení. Radost, odevzdání, povzbuzení. Vychovávala jsem tehdy v tom období své ještě nezletilé děti - takže bylo pak jasné, proč mne Pán vrací zpět. Proto VÍM, jaké to tam je, i když neúplně, jen z těch chvilek zatím. Byla zřejmě jen chvilka (ale bezu odhadu vteřin či minut). Opakovalo se několikrát s odeznívající intenzitou asi 2-3 měsíce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Shona
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2023 8:55 pm    Předmět: Citovat

To právě v tom filmu od Myslivce zaznělo, že je potřeba přípravy. Nevěsta čeká ne pasivně, ale aktivně se připravuje na příchod ženicha. Nakupuje si výbavu, spí připravena ve svatebních šatech... Nejvíc mě zarazilo, když pro ni přišli s takovými nosítky, ona nasedla a ty zvedli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2023 9:00 pm    Předmět: Citovat

Já jsem ty odkazy ještě neviděla - mrknu, až budu na PC. poděs
Shona
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2023 9:06 pm    Předmět: Citovat

Já kouknu asi ráno. Vstávám hodně brzy už ze zvyku. Brzy zhasnu a nevydržím ponocovat. Hlavně mi to večer nemyslí. A ráno je takový klid ....
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 11:35 am    Předmět: Citovat

Klikla jsem na odkazy nahoře a nevidím tam video o vytržení, které jste tu zmiňovali. Mohu poprosit o odkaz?
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 11:52 am    Předmět: filmy o vytržení Citovat

Nevím, o jaký konkrétní film jde, viděl jsem několik filmů o vytržení a popravdě, moc se mi nelíbily, poněvadž v nich jde o lidský vnější pohled na tuto budoucí událost. Ono to vlastně ani jinak není možné, nejsou-li scénárista a režisér věřící v Krista a neznající pravdu, nemající zjevení, o co se jedná vnitřně.
Na druhou stranu, jak znám Boha, může si použít cokoli, co chce k záchraně člověka - jako třeba světský muzikál "Jesus Christ superstar" v případě jednoho bratra, kterého jsem měl možnost poznat jako vedoucího jedné skupinky a který svědčil o tom, že si při sledování tohoto muzikálu najednou uvědomil, že Pán Ježíš zemřel za něho, za něho osobně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Myslivec
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 1:12 pm    Předmět: Re: filmy o vytržení Citovat

End

Naposledy upravil Myslivec dne st květen 17, 2023 10:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 1:38 pm    Předmět: Citovat

Díky, Myslivče Smile
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 1:54 pm    Předmět: film Citovat

Díky, zkusím se na film mrknout večer
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 1:55 pm    Předmět: Citovat

Díky, Myslivče, za odkaz, již stahuji... Smile dáreček
Myslivec
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 2:05 pm    Předmět: Re: film Citovat

End

Naposledy upravil Myslivec dne st květen 17, 2023 10:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 3:00 pm    Předmět: Otec rozhoduje o připravenosti nevěsty Citovat

Pro D/ducha špatný automatický překlad nepředstavuje problém. Wink

A mimochodem - ještě nemám video dokouknuté a už mohu říct, že přesně potvrzuje, co mám od Boha zjeveno - úžasné.

Konkrétně tedy - Syn neví, nezná den ani hodinu, kdy přijde, poněvadž o připravenosti nevěsty rozhoduje Otec, nikoli Syn. Syn se to dozví až v ten den, kdy Ho Otec pošle.
Na druhou stranu my, jsme-li nevěsta, můžeme svou připraveností příchod Ženicha urychlit, jak píše Petr, který sice jaksi přeskočil Milénium, nicméně popsal způsob, jakým příchod Božího dne urychlujeme:

Pánův den přijde jako zloděj v noci. V něm nebesa s rachotem pominou, prvky se žárem uvolní a země a její činy budou spáleny. Když se toto všechno takto rozplyne, jací musíte být ve svatém způsobu života a zbožnosti vy, kteří očekáváte a urychlujete příchod Božího dne! Kvůli němu se nebesa rozplynou v ohni a prvky se žárem roztaví.

Naposledy upravil Willy dne po květen 15, 2023 5:26 pm, celkově upraveno 1 krát.
Shona
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2023 3:37 pm    Předmět: Citovat

Dejte pak vědět, jak to na vás zapůsobilo. Na mě ohromně. Dcera nám pouštěla filmy od Jehovistů. Musím říct, že Jonáš se jim moc povedl. Ale u Daniela, který odmítl jíst pochoutky u královského stolu a místo toho chtěl jen zeleninu, udělali změnu a místo pochoutek, dali krev. Že prý je nutili jíst krev. Tak by mě zajímalo, jak by takovou manipulaci asi zdůvodnili.
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út květen 16, 2023 5:02 pm    Předmět: Citovat

Mne nešel zvuk, ale nevadí, titulky, obrazy.
Nicméně osobní Vytržení je jiné. Film jen "lidský obraz či představy". Pro mne bylo osobní Vytržení něčím tak silným a krásným , přelomovým (jak píšu výše), že film je (mohu-li být upřímná) pro mne naprosto "o ničem". Nevýstižný v tom, co se opravdu děje ve Vytržení uvnitř člověka.
Nejde porovnat, popsat skutečnost - ten náhlý úchvat - zranění i dotek obrovské lásky zároveň... miluju
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: