Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej

Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 228, komentářů celkem: 429563, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek

Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT

GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení

Pravidla

Kdo je online
Právě je 525 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika

Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116492779
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Willy prorokem ???
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Willy prorokem ???

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 7:23 pm    Předmět: Willy prorokem ??? Citovat

" Ve Willym opravdu vnímám proroka" napsala brusle7

Proroci byli ve SZ.
V NZ J. Kristus vylil svého Ducha na všechen Boží lid.
Co říká k tomu Bible?

Skutky 2:17 CSP
"I stane se v posledních dnech, praví Bůh, že vyleji ze svého Ducha na každé tělo; vaši synové a vaše dcery budou prorokovat, vaši mladíci budou vídat vidění a vaši starci budou mívat sny.

Boží lid už nepotřebuje, aby jej někdo vedl a poučoval. Má svého Pastýře, má svého Pána pánů a Krále králů. Máme své zákony ve své mysli a vepsány ve svém srdci

Žid.8,.10-12
10  A toto je smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po oněch dnech, praví Hospodin: Dám své zákony do jejich mysli a napíšu jim je na srdce. Budu jim Bohem a oni budou mým lidem. 11  Pak už nebude učit druh druha a bratr bratra a nebude vybízet: ‚Poznej Pána,‘ protože mě budou znát všichni, od nejmenšího až po největšího.

Pokud Katedrála uznává tady Willyho jako proroka, já odcházím.
Je tady hiearchie a poslouchat člověka, který ze sebe dělá proroka opravdu nemíním.
Milí bratři a sestry v našem Pánu, loučím se s vámi se všemi , byla jsem na GS dlouho, skoro 16 let a jdu dál ....za svým Pánem a králem.
S láskou
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 8:19 pm    Předmět: Citovat

Milá Magdaleno,

Katedrála tady neuznává proroka v tom smyslu, aby nás někdo vedl a poučoval, to je naprosté nedorozumění... I mne je proti mysli se stavět na žádosti některých z Vás do role soudce a dělat to nebudu - a ani to prosím po mne již nikdo nikdy nežádejte v osobních vzkazech - co vznikla Katedrála - pořád podobné věci na žádosti více lidí řeším - od samého počátku - což do budoucna rázně utnu.

Vysvětluji: Willymu se někdo v diskusi na GS asi před 2 měsíci posmíval, že se chová jako prorok - že působí jako prorok - a já jsem reagovala tak, že ano, že ve Willym vnímám já osobně proroka - ale určitě to nemá souvislost s Katedrálou - jen s mým názorem, kde to prostě tak intuitivně vnímám...

Ano , Kristus vylil Božího ducha na mnohé z nás - a z Tebe, Magdaleno, Duch Boží zcela plane láskou, souzněním, empatií... Každý z nás má jiné projevy ducha, jiné dary, krásné dary - a já za to Boha chválím, a děkuji mu! A za Tebe moc a moc zde!

Nebo František - není to krásný příběh, to jeho svědectví lásky a cesty k Bohu?

Katedrála je pro sdílení a pro svědectví, posilu ve víře, opakovaně to zde píšu, a též se opakovaně ohrazuji proti případným povyšováním jednoho nad druhým, proti urážkám - vždyť to zde řeším už kolik dní a taky už jako člověk nemohu!!!

Prosím, zůstávejme v důvěře a ve vzájemné lásce. Prosím o odpuštění, pokud jsem někomu (Tobě, Magdaleno?) ublížila?

Brusle7 miluju miluju miluju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 8:37 pm    Předmět: Re: Willy prorokem ??? Citovat

Magdalena07 napsal:
" Ve Willym opravdu vnímám proroka" napsala brusle7

Pokud Katedrála uznává tady Willyho jako proroka, já odcházím.
Je tady hierarchie a poslouchat člověka, který ze sebe dělá proroka opravdu nemíním.
Milí bratři a sestry v našem Pánu, loučím se s vámi se všemi , byla jsem na GS dlouho, skoro 16 let a jdu dál ....za svým Pánem a králem.
S láskou

Katedrála není někdo, aby někoho uznávala - viz článek "Katedrála GS - proč tu je a oč v ní jde?"
Hierarchie v Katedrále není a nikdo tady po nikom nechce ani nevyžaduje, aby poslouchal člověka, ať už by ze sebe dělal kohokoli. Za naším Pánem a Králem, Ježíšem Kristem jdeme či máme jít všichni společně. Jsem tu také 16 let a nechci jít za Pánem sám.

V Kristově lásce Willy

Naposledy upravil Willy dne út červen 06, 2023 8:43 pm, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 8:41 pm    Předmět: Citovat

Bože, vyprosili jsme si u Tebe Katedrálu - a Ty jsi nám ji požehnal.
Prosím, nedávej mi žádnou vládu nad Katedrálou, nechci lidskou moc, nechtěla jsem to tak - chci jen Tebe zde, své bližní v Tobě, a prostor o sdílení o nás a o Tobě.
Prosím, ať se zde máme rádi. Ať je Katedrála místem sdílení a oslavou Tebe - nikoliv místem hádek vedoucím k zatracení.
Bože, smiluj se.
Nejsem povolána řešit mezilidské spory dospělých - zasáhni, Bože , Ty, ve své moci a lásce tak, jak to chceš Ty, jak je Tvá vůle.
AMEN.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2023 8:45 pm    Předmět: Citovat

AMEN.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2023 4:49 am    Předmět: Citovat

Milá Brusle, tyhle všechny smutné události způsobil Tvůj výrok o tom, že Willyho považuješ za proroka. Vše by tak negradovalo, kdyby Willy Tě neopravil a řekl by, že není žádný prorok. Nevím, že by se takto vyjádřil. A tak dostal Willy punc jakéhosi někoho, kdo má Ducha Božího a je výše než ostatní a z této pozice pak ostatní napomíná, pokud s ním nesouhlasí. To je typicky sektářský způsob. Ale nechme to být. Prostě jsi moc důvěřivá, z čehož já už se dávno vymanil. Já jsem zase až moc nedůvěřivý. Ale ono se to časem nějak ustálí. Willy tu psal, že chybami se člověk učí. To platí pro všechny oblasti. Jak je vidět nějakou dobu potrvá, než někdo bude mít chuť sem přispívat a sdílet. Hlavně se netrap. Existují navíc i jiné oblasti, kde člověk může prožívat radost a Boží přítomnost. Měj se hezky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2023 5:33 am    Předmět: Citovat

Milý Františku,

díky za Tvůj názor. Ano, já jsem hodně důvěřivá k lidem. Myslím si, že jim mohu plně věřit, pokud věří ve stejného Boha, jako já - a následují stejného Krista, jako já. "Opatrnost" je už spíše nedůvěra - a takto předem vztahy nastavené nemám, i za cenu občasných zklamání. Chci prostě primárně lidem důvěřovat, zvláště zde v Katedrále.

Magdaléno, Františku, Willy, moji drazí v Kristu,

Willy ode mne nikdy dostal "punc jakéhosi někoho, kdo má Ducha Božího a je výše než ostatní a z této pozice pak ostatní napomíná, pokud s ním nesouhlasí". NIKDY jsem toto nikde nenapsala! Naopak mne zde v Katedrále hodně zabolela a zatížila předchozí situace vzájemných urážek (František - Willy), kterou jsem byla nucena následně řešit (zastavit ji) a doporučila oběma vzájemný smír a omluvu, což se stalo a doufala jsem, že tím situace zde bude vyčištěna a uzavřena. Rozhodně jsem v té situaci viděla oba zcela stejně, ze stejného úhlu pohledu jako dva křesťany v Kristu, ne někoho "výše" a druhého "níže" a oslovovala (Vás oba) rovně a stejně "bratři v Kristu".

Díky za konkrétní upozornění. Prostě by mne bylo vůbec "ani ve snu" nenapadlo, že by se zde někdo měl a směl s mým údajným "doporučením" povyšovat nad druhé!?...

Budu moc ráda, pokud si budeme důvěřovat zde v Katedrále, ale zároveň se nebudeme muset bát sdílet to, co si myslíme v dobrém i o darech druhých. Já jsme za ně u vás všech Bohu vděčna - a každému z nás Bůh uděluje dary jiné - k naplnění celku, ke vzájemnosti, k plnosti. Duch každého jednoho z nás je v Katedrále jiný a stejně důležitý a doplňuje celek (a není a nesmí to být u nikoho duch nadřazenosti, to všechny ujišťuji, že by mne to vůbec ani nenapadlo)... Nechci se ale zároveň bát mluvit ve svobodě svědomí o darech, které vidím u druhých - a prosím o tuto toleranci ostatních, abychom zde mohli sdílet beze strachu a vzájemného nepochopení, pokud budeme zatím některé věci či dary druhých vidět odlišně. Kristus v čase vždy vyjeví, kdo se mýlí, i já se mohu mýlit (a pokud jsem se v životě někdy v něčem mýlila, a poznala to, vždy jsem to pak následně sdělila a omluvila se).

Prosím o lásku mezi námi, o upřímnost, o možnost sdílení, o vzájemné odpouštění vzniklých nedorozuměních.

V lásce
Brusle7
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2023 9:36 am    Předmět: Citovat

Amen. Chvála Pánu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: