Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej

Je a svátek má Jiří.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 172, komentářů celkem: 429673, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek

Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT

GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení

Pravidla

Kdo je online
Právě je 279 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika

Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116544815
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Prosba o pomoc Františkovi
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba o pomoc Františkovi
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 7:03 pm    Předmět: Prosba o pomoc Františkovi Citovat

Pod mým článkem "O vzájemnosti 2" se odehrála níže citovaná komunikace mezi Františkem a mou maličkostí:
Willy napsal:
Frantisek100 napsal:
Tak Ty jsi veden Duchem Božím a přitom lžeš. Nebo lže ten Tvůj duch, který asi nebude Boží? Chlubíš se Duchem a jaké máš ovoce víry? Co chceš na Františkovi? Je to úplně stejné jako u AC, letničních, jehovistů, prostě sektářů. Druhému vštípit, že nemá Ducha, že se ještě nezměnil a není tak dokonalý jako Willy, není prostě znovuzrozený. Tak typické pro sekty, kde vládne jeden člověk, který si myslí, že je vedený Duchem.

Willy není dokonalý, Willy není vůbec, Willy je přezdívka, Willy není nic! Willy se tudíž nechlubí ani chlubit nemůže, nemá čím. Tím méně může Willy vládnout.

Ten, Kdo vládne, je Pán Ježíš Kristus, Vládce králů země, Král králů a Pán pánů, Hlava Církve/Těla, daná Bohem Otcem nade vším církvi! Ježíš Kristus, Jemuž byla dána veškerá pravomoc na nebi i na zemi. On je Ten jediný svatý a dokonalý a všichni svatí jsou svatí v Něm, v Kristu Ježíši, díky tomu, že se stal jejich posvěcením od Boha a vším, co potřebují k životu a ke zbožnosti. Tož tak.

Frantisek100 napsal:
Typická slova člověka, který si nepřizná chyby, který si myslí, že je svatý.. a vše přehodí na Krista. V blízkosti takového fanatika bych nechtěl žít. Tady není ovoce Ducha.

Willy napsal:
Najde se tu, prosím, někdo, kdo může Františkovi pomoci? Já to zjevně nejsem, i když nemluvím svoje slova, neříkám svoje myšlenky a jediné, čím se chlubím nebo mohu chlubit, jsou moje slabosti a to, že znám Pána Ježíše Krista?
Děkuji za spolupráci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 7:20 pm    Předmět: Citovat

Milý Františku, proč si myslíš, že by měl být Willy lhář nebo fanatik? Není to jen nějaká fikce podle tvých zkušeností s jinými lidmi v minulosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 8:13 pm    Předmět: Citovat

Když o mně napíše Willy, že nemluvím s Bohem, nečtu Bibli, nemodlím se a jsem duchovně chorý, tak to mám jen ta přejít. Pak bude zase říkat, že on nic. Pak zase , že nevím, co je pokání atd. Je mi ho líto, ale dál do toho mluvit nebudu. Nechci mu ublížit. Má svůj druh víry, který je mi cizí. Jak chápu pokání, o tom jsem právě napsal na Granu článeček. A tím raději končím celou věc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 8:16 pm    Předmět: Citovat

Františku, můžeš sem zkopírovat (ocitovat) přesné citace, které se Tě dotkly, i v souvislostech? Nebo myslíš komentář pod článkem O vzájemnosti 2?

Willy, já nechci být soudce... Nevím, zda si nedokážete vysvětlit navzájem...
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 8:54 pm    Předmět: Citovat

Ty s Bohem nemluvíš? Ty nečteš Bibli, abys věděl, co Bůh chce? Ty se nemodlíš, aby ses dozvěděl, co Bůh chce od tebe?
Říkáš, věřím, ale šíříš strach, ne víru, a to je špatné! Bůh žádné fráze neříká, Bůh je živý a Jeho Slovo je živé, mocné a mluví!

Františku, napíšu ti sem soubor otázek, na které bys měl Bohu i sobě a před Bohem odpovědět. A následně se podle těch odpovědí s pomocí článků "TRŮN MILOSTI" a "ŽIVOT" zařídit.
Ale jen v případě, že uznáš, že potřebuješ pomoc - pomoc od Boha, aby změnil tvůj (duchovně chorý) stav.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 8:58 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

Willy, já nechci být soudce... Nevím, zda si nedokážete vysvětlit navzájem...

Ani já to v tuto chvíli nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 9:07 pm    Předmět: Citovat

Františku, čtu text Willyho, jako by byl psán ke mne, a brusli7 by se nelíbila slova "Ale jen v případě, že uznáš, že potřebuješ pomoc - pomoc od Boha, aby změnil tvůj (duchovně chorý) stav." Ale nemohu a nebudu dělat soudce.

Takže se chci zeptat Willyho: Willy, proč si myslíš, že je František duchovně chorý? Není možné řešit jinými vhodnějšími slovy, máme-li si zde důvěřovat a pomáhat? Mne by toto konstatování také předem zranilo - a pomoc bych takto nepřijala - to uznávám, i když je Tebou dobře míněná...
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 9:39 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:
Františku, čtu text Willyho, jako by byl psán ke mne, a brusli7 by se nelíbila slova "Ale jen v případě, že uznáš, že potřebuješ pomoc - pomoc od Boha, aby změnil tvůj (duchovně chorý) stav." Ale nemohu a nebudu dělat soudce.

Takže se chci zeptat Willyho: Willy, proč si myslíš, že je František duchovně chorý? Není možné řešit jinými vhodnějšími slovy, máme-li si zde důvěřovat a pomáhat? Mne by toto konstatování také předem zranilo - a pomoc bych takto nepřijala - to uznávám, i když je Tebou dobře míněná...

Když jsem to psal, měl jsem to napsáno nejprve bez té závorky. Pak mně přišlo, že by František nemusel vědět, jaký stav mám na mysli, tak jsem tu závorku doplnil. Nejde o to, co si myslím já. Já si sám v sobě o Františkovi nemyslím nic.
Rozumím tomu, že se Františka ta závorka dotkla, ale potom je třeba vědět, čím, čeho a proč se jej dotkla? Buď je ta "diagnóza" správná a pravdivá nebo ne. A žel, podle Františkovy reakce je nanejvýš pravděpodobné, že je správná.
Bylo-li to možné řešit vhodnějšími slovy? Možná ano, ale tady jde více o to, jsou-li ta slova pravdivá a řečená v lásce, tzn. mluvím-li pravdu se svým bližním. Pokud ano, je třeba adekvátně reagovat. Pokud ne, vyjde to také najevo.
Tolik pro tuto chvíli.
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 11:07 pm    Předmět: Citovat

František nepotřebuje pomoc, potřebuje naše porozumění, naše přátelství naši lásku. Nepotřebuje naše rady, co by měl a neměl dělat …
A také nikdo nemá tady právo , aby někomu stanovil “diagnózu” . Všichni jsme si tady rovni, ale někdo si asi myslí, že je “ rovnější”…Smile
Františku, odpusť těm, kteří se Ti určitě omluví, a jsme rádi, že patříš mezi ty, kterým Pán dal křídla.
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 7:02 am    Předmět: Citovat

Rozumím tomu, že se Františka ta závorka dotkla, ale potom je třeba vědět, čím, čeho a proč se jej dotkla? Buď je ta "diagnóza" správná a pravdivá nebo ne. A žel, podle Františkovy reakce je nanejvýš pravděpodobné, že je správná.

Takže žádné, že se Willy mýlí. To on napsat nemůže, protože by podrazil svého ducha, který mu vše říká. Je to psychicky normální? Ne, já už nenaletím na sektářství. Už jsem takové případu zažil. Je to moc nebezpečné.
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 7:19 am    Předmět: Citovat

Milá Magdaléno, jistě, že odpouštím, ale druhá věc je chránit se před sektou a před tím, aby tě někdo ovládal a přitom tvrdil, že ho takto vede Duch. To je velice nebezpečné. A za chvíli poznáš, že ten jeho duch asi lže, když tvrdí, že se nemodlím, nehovořím s Bohem a nečtu Bibli. Ale nelze se na Willyho zlobit a nelze ho brát vážně. Důležité je, že díky své víře se stará o rodinu, nepije, nefetuje a třeba pomáhá lidem i v okolí, pokud mu to zdravotní stav dovolí. Co napíše beru prostě s rezervou. Je velice inteligentní, protože píše bez chyb a líp než já, ale to takoví lidé bývají. Prostě beru ho opatrně a s rezervou. A musím se víc ovládat, ale zase nenechat si líbit lži. A víc raději už nebudu psát. Willy je prostě takový a každý jsme nějaký.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 1:15 pm    Předmět: z knihy "Zjevila se Boží milost" Citovat

Toto je text z knihy "Zjevila se Boží milost", které je slovem služby jednoho požehnaného bratra na každý den - dnes a zítra k tématu, které tu probíráme:

1. června
Ti, kdo se dají vést Duchem Božím, jsou synové Boží. (Ř 8,14)

Vedle správného postoje k Otci a Synu, je pro vedení Duchem svatým důležitý náš vztah k Písmu. Božího Ducha nelze oddělit od Božího slova. Člověk narozený z Ducha je zplozený z neporušitelného semene Božího slova, které mu bylo zvěstováno a které zůstává na věky (1 Pt 1,23-25). Slovo Boží je meč Ducha, jemuž neodolá žádný duch bludu. Chceme-li tedy být vedení Božím Duchem a ochránění před cizími duchy, musíme být doma v Písmu. Psané slovo musí být pro nás bezpodmínečnou autoritou. Jestliže se člověk zplozený z Božího slova Božím slovem neživí, nehájí, nesklání se před ním a pod jeho autoritu, popírá svůj původ. Pak se mu může stát, že ho Duch svatý zapře a nepřizná se k němu, až bude nejvíce jeho vedení potřebovat. Pán Ježíš, počatý z Ducha i po tělesné stránce, osvědčoval svůj původ tím, že se od dětství živil ryzím mlékem Božího slova. Už jako chlapec byl doma ve věcech Otcových. Podle příběhu, líčeného ve 2. kapitole Lukášově, se tím nemůže myslet nic jiného, než Písmo svaté, které se v chrámě předčítalo. Když při svém křtu obdržel plnost Ducha svatého, přešlo veškeré jeho chození i ve vnějších projevech pod bezprostřední nepřerušené vedení Duchem. Tentýž Duch, který jej bezprostředně po křtu vedl na poušť, jej pak vedl nepřetržitě krok za krokem po celou dobu Jeho služby, až se skrze téhož věčného Ducha obětoval na kříži. Křtem v Jordánu ukončila poddanost Pána Ježíše v rodném domě a následným křtem Ducha byla prohlášena a zpečetěna jeho bezpodmínečná poddanost svatému Písmu. Písmo svaté bylo směrnicí pro všecku Jeho svědeckou, prorockou a kněžskou službu, pro jeho utrpení. Snaha a touha, aby se naplnilo Písmo, provázela Božího Pomazaného na každém kroku. Byla to Jeho nejniternější životní potřeba. Chceme-li, aby náš život byl a zůstal pod vedením Ducha, pak musí veškeré naše konání i spočívání, usilování a myšlení být prodchnuto touhou, aby se Písmo naplnilo i v našem životě a dosáhlo v něm plného uplatnění a tak v nás nabývalo podoby.

2. června

Vedle správného postoje k Bohu Otci a Synu a k Písmu svatému, je třetí podmínkou vedení Duchem správný vztah k tělu Kristovu, k bratřím a sestrám. Kdo miluje bratra, ten chodí ve světle. Ví kam jde, a kam má jít. Kdo nemiluje bratra, je v temnotě. Kde není láska, tam není světlo, vedení Duchem. O tom hovoří apoštol Jan ve svém prvém listu. Ti, kdo chodí ve světle lásky, mají vzájemné obecenství. To znamená, že ti, kdo obecenství lásky nepěstují, světlo nemají, žijí v temnotě.
Kristus zemřel, aby rozptýlené děti Boží nejen svedl dohromady (J 11, 52), ale, jak lze vyčíst z řeckého textu, aby je shromáždil v jedno, stmelil v jedno tělo. Jako Boží děti jsme jedním Duchem pokřtění v jedno Tělo, ponořeni do jednoho Ducha.
Je to Duch svatý, který buduje Tělo Kristovo, úd po údu je vybavuje a každému údu přiděluje příslušné místo a úkol. Úd se sklonem k zaujímání nějakého zvláštního postavení bez ohledu na ostatní údy, který popírá nutnost korekce a doplnění ostatními údy a nechce se od druhých ničemu učit, stojí v rozporu s Duchem Svatým, podobně jako úd, který ve službě hledá svůj vlastní prospěch a vlastní zájmy. Jsme-li však věrni povolání, kterým nás Pán povolal - být jedním Tělem, jednoho Ducha, jsme-li pilní v zachovávání jednoty Ducha ve svazku pokoje, nemyslíme-li si o žádném údu, že ho nepotřebujeme, pak nám bude Duch Svatý dávat potřebné světlo i v jiné otázce: co totiž ze způsobů a jednání druhých máme přijmout, a co zatím máme nechat ležet, co zatím nepotřebujeme.
Kdo snáší bratra se vší pokorou, tichostí a trpělivostí, se tím ještě nestává jeho napodobeninou. Pravá bratrská láska z Ducha svatého nás úžeji spojuje s Hlavou a ostří náš duchovní zrak, takže ve světle Božím, ve světle pravdy, smíme bez předsudků rozsuzovat chození ostatních údů. Tím se naše chození před Pánem utvrzuje a upevňuje.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 2:20 pm    Předmět: Zjevila se Boží milost Citovat

Přidávám do třetice ještě 3. června:

3. června

Kdo zůstává v Pánu Ježíše a nevzpírá se vedení Ducha svatého, pozná, že Duch svatý nikoho nenutí, nežene. Když nás napomíná, varuje, k něčemu vyzývá, ponechá nám vždycky dost času na uvážení, abychom se před Boží tváří správně rozhodli. Jen nesmíme být líní a nedbalí. Kdykoliv se vynoří nějaký problém či otázka, musíme se soustředit a před Pánem vše zvažovat.
Když jsme v tom pocvičeni a nedáme se ničím vyděsit a vyvést z míry, může se stát, že Duch svatý v nás během krátké doby dá uzrát rozhodnutí, o kterém víme, že může mít dalekosáhlé důsledky.
Pro vedení Duchem potřebujeme zvykem vycvičený, pevný a ostrý smysl, jak ho lze mít jen ve zralém mužném věku (Žd 5,14). Jenže chlapec se musí nejdříve stát dorostencem a ten teprve mužem. Jak je to s dětmi a jinochy? Ti si mohou být za všech okolností jisti, že jejich ohleduplný a něžně věrný Pastýř podle Iz 40 nese jehňátka v klíně a březí vede poznenáhlu, jejich vlastním tempem. Nebo, řečeno bez obrazu, odměřuje problémy a zkoušky v našem životě podle našeho současného duchovního stáří a vyspělosti. Nikdy se nepřepočítá.
Mnohem důležitější než duchovní vyspělost je věrnost. Když se dostaneme na rozcestí a rozpoznáme, na kterou stranu ukazuje povinnost, tj. vůle Boží, pak všecko záleží na tom, abychom tímto směrem bez váhání vykročili, ať už se nám chce nebo nechce, i když je nám třeba úzko a máme strach. Skryjme se pod křížem Pána Ježíše a na Otcově srdci. Náš Pán nepodléhal strachu, tak ani my se už nemusíme bát, ať jsou obavy, které na nás doléhají, nevysvětlitelné nebo podmíněné okolnostmi. Když je milostí Boží naše srdce upevněné a naučíme se bez váhání konat každou poznanou Boží vůli, cvičíme se v zachovávání vnitřního pokoje a ztišení, Pán nás nenechá dlouho v nejistotě. I když okolnosti, vnější podmínky ukazují na jednu stranu, ale vnitřní puzení a ochota spíš na jinou, upřímnému člověku Pán v pravý čas svou vůli a cestu zjeví.
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 5:56 pm    Předmět: Citovat

Místo těchto školení, která jsou obecná, bych rád slyšel, zda ten Tvůj duch mluvil pravdu či lhal. Pravda je ta nejlepší pomoc.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 6:29 pm    Předmět: Citovat

A od koho bys to chtěl slyšet, Františku?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: