Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Aleš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16650, komentáře < 7 dní: 238, komentářů celkem: 429375, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 91 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Willy
Dzehenuti
Mikim
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116422835
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Je Ježíš Kristus Bůh?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Je Ježíš Kristus Bůh?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Otazníky v Novém zákoně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AdamEvaZaložen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2005 4:50 pm    Předmět: Citovat

Je Ježíš Kristus Bůh?

Jak je to vůbec možné, že stále se najdou lidé, které má v moci Satan a drží je ve tmě. Přece každý kdo čte Boží slovo Bibli tak musí rozpoznat pravdu o Kristu Ježíši o které kázal např. i apoštol Pavel. Přece z listu do Korintu je patrné, že jak on sám uvádí: \"Vždyť přece nehlásáme sebe, nýbrž kážeme, že Ježíš Kristus je Pán... \" (2,Kor 4,5). Ano ten kdo nedává na odiv sám sebe, ale přidržuje se duchu Bible nebo-li evangelia, musí spolu s Pavlem kázat, že Kristus Ježíš je Syn svého nebeského Otce Boha a že není Bohem v tom smyslu, že je mu roven.

Když jsem v Písmu zkoumal na toto téma \"Je Ježíš Kristus Bůh?\" v 1. listě do Korintu 15,20-28 nemohl jsem dojít k jinému závěru než k jakému vybízel i Pavel posluchače v Korintu, že Ježíš není všemohoucím Bohem. Proč? To hned vysvětlím na této mnou již dříve zmiňované pasáži. Tento úsek v 1,Kor 15,20-28 popisuje dlouhé blíže neurčené časové období od vzkříšení Krista, až po jeho předání své vlády Bohu Otci-viz 15,24. Jasně zde Pavel chronologicky popisuje kroky, které následují: díky obětní smrti Krista mají naději na život nespočetné davy lidí; je zde poukázáno na jakési pořadí po kterém nastává konec, ale ne konec Ježíše ale konec období jeho vlády v Božím království, jak tomu nasvědčují následující verše 25-28: musí kralovat dokud mu všichni jeho nepřátelé nebudou položeni k nohám, je zde také ne méně důležitá poznámka, že z toho všeho je vyňat ten, který mu: \"všecko podřídil\" (př, Petrů), kdo to je? To jasně vyvstává z dalších veršů, že je to ten, kterému Ježíš všechno vrátí a pak sám i Syn tedy Kristus Ježíš se podřídí, a ten komu se podřídí není nikdo jiný než jeho nebeský Bůh Otec, viz 1,Kor 15,24.
Mám k Vám všem otázku. Podřídí se snad Kristus sám sobě?
Já říkám, že je to nehorázná lež, ale to je mé chápání.

Samozřejmně, že rád budu diskutovat s kýmkoliv kdo bude ochoten na základě Bible se se mnou dělit o své pznatky.

Takže ti, co tvrdí opak tedy, že Kristus je Bůh vlastně podporují tmu, kterou se snaží udržovat Satan, jak to popisuje Pavel ve 2,Kor 4,4: že zaslepil lidem oči aby neviděli jasné světlo evangelia o božské slávě Krista, dle Petrů.
Tedy jsem povzbuzen, že má služba Vám čtenářům v této diskuzi není oslavou mne samotného, ale mého Boha, který je v nebesích a cítím to stejně jako apoštol Pavel, když říkal: \"Když jsme pověřeni tou službou, nenecháváme se ovládnout malomyslností, protože nám Bůh milosrdně pomáhá. V jednání nepoužíváme nešestných úskoků, nepočínáme si chytrácky ani nefalšujeme Boží slovo. My hlásáme pravdu zcela otevřeně,... Vždyť přece nehlásáme sebe, nýbrž kážeme, že Ježíš Kristus je Pán, my však že jsme vaši služebníci, protože tak chce Ježíš.\" (2,Kor 4,1,2,5 př, Petrů)

Přikládám zde i jiné texty, k prozkoumání k tomuto tématu, které mně vedli k mým závěrům. (Fil 2,5-11; Jan 14,28; 20,17; 1,Kor 11,3; 1, Petr 3,22; Žl 110,1; Skt 7,55)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
oskarZaložen: Apr 12, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2005 8:11 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že Ježíš Kristus není totožný s Bohem. Bůh jej přece stvořil, zplodil, vyslovil (jako Slovo) atd.

Myslím si také, že pokud si klademe stejnou otázku, která je v nadpisu tohohle tématu, tak je podstatné a zásadní vykreslit celý obraz inteligentního stvoření, jak o něm píše Bible, tedy Bůh, jeho syn Ježíš Kristu, andělé, člověk, a mít představu hrubou avšak ucelenou.

Bůh, který žije od věčnosti, stvořil v nějaký moment duchovní prostor, do kterého stvořil duchovní tvory. Nejprve Ježíše Krista jako svého prvorozeného syna. Tohoto svého syna - nejvyššího anděla, ducha nebo jak by se to dalo všelijak nazvat - nechal pak tvořit dál zbytek stvoření, to znamená anděly a později člověka na zemi. Proto je vše tvořeno \"skrze\" Ježíše Krista (JK mohl klidně pověřit anděly různými dílčími úkoly při tvoření. Myslím, že slovíčkaření s pojmy \"stvořit, zplodit, učinit\" apod. nemá smysl, Bible se vysvětluje duchem, nikoli lingvisticky.)

S použitím líčení v první kapitole Genesis pak probíhalo stvoření takto: Bůh na počátku stvořil nebe (tj. duchovní prostor pro duchovní tvory-anděly) a zemi (fyzický prostor pro materiální, tělesné stvoření, zemí počínaje a vesmírnými tělesy konče). Do duchovního prostoru nebe pak byl stvořen jeho syn Logos a následně andělé. Tito andělé jsou v Bibli zváni Božím Duchem. Duch Boží (andělé) se nedočkavě vznášel nad vodami, čekal na inspiraci od Boha, a jakmile se mu od Boha této inspirace dostalo, ihned provedl záměr: objevila se např. země, pustá a prázdná. Boží duchové-andělé pak poznali, že je večer, tedy konec inspirace a že k dalším krokům potřebují novou inspiraci od Boha. A v obrazném ránu opravdu další inspirace přišla, stvoření pokračovalo, dokud se světlo inspirace od Boha nevyčerpalo. A tak dále a tak podobně každý den stvoření.

Tedy myslím si, že pokud si vytvoříme takovýto obraz základů stvoření, pak netápeme v malicherných úvahách o tom, jestli je Ježíš Bohem s velkým B nebo bohem s malým b, nebo jestli je Bůh, Duch a Ježíš Kristus jedna a tatáž trojjediná osoba nebo není apod.
_________________
--oskar--
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
wollekZaložen: Mar 07, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2005 8:35 am    Předmět: Citovat

Pánové, začínám si tu připadat jako v jehovistickém kroužku. Rád bych vás poprosil, abyste vycházeli z toho, co Písmo praví jednoznačně a nedávali takový prostor spekulacím a nepochopení, vycházejících z lidského rozumu či mimobilické literatury.

Předně je psáno:

Fil 2:6  Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl,...

Pokud je někdo roven Bohu způsobem bytí, tedy existence, nemůže zároveň být stvořeným andělem. To je přece naprosto elementární úvaha.

Dále, pokud někdo na své rovnosti nelpěl a jak je psáno dále:

7  nýbrž sám sebe zmařil, vzal na sebe způsob služebníka, stal se jedním z lidí. A v podobě člověka
8  se ponížil, v poslušnosti podstoupil i smrt, a to smrt na kříži.

pak jistě v Bibli najdeme oddíly, kde se tento fakt potvrzuje a kdy se nám Ježíš v lidské podobě nebude jevit jako vševědoucí a všemohoucí Bůh. Ovšem v kontextu celého Písma z toho nelze v žádném případě vyvozovat, že je jen stvořenou bytostí - andělem, nýbrž poznáváme, že je Bohem, který se dočasně části své Boží přirozenosti zřekl, aby na sebe přijal podobu lidskou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
oskarZaložen: Apr 12, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2005 11:45 am    Předmět: Citovat

wollku,

protože se na Ježíšově božství nebo nebožství jistě v tuto chvíli neshodneme, nezbude nám nic jiného, než počkat si na jeho příchod v poslední čas. Pak se to ukáže. Nyní je období víry a skrytého působení Ducha Božího mezi lidmi-křesťany, ale až nastane konec tohoto věku a vyplní se v úplnosti všechna proroctví obsažená v Písmu, nebude již třeba \"pouze\" věřit tomu či onomu, ale vše bude zjevné a odhalené. Nevím, kdy to bude, neodvažuju se to prorokovat, ale kéž by to bylo až v době, kdy dojdu dokonalé nápravy působením Božího Ducha na mé nitro a budu moci před Bohem stanout s čistým svědomím, bez poskvrny a být přijat do jeho slávy.
_________________
--oskar--
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
KrispusZaložen: Nov 15, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so květen 28, 2005 9:56 pm    Předmět: Citovat

Jednou tato otázka padla na skupince když jsme docházeli na psychiatrické oddělení místní léčebny. Trochu jsem se \"zapotil\", ale Písmo je jednoznačné - ANO. Např. Iz. 44:6 \" Toto praví Hospodin ( Jahve), král Izraele... kromě mne žádného Boha není\" . Iz.43:11 \"Já jsem Hospodin ( Jahve) , kromě mne žádný spasitel není \" .... a pak si přečti Mt. 1:21 \"Porodí syna a dá mu jméno Ježíš; neboť on vysvobodí svůj lid z jeho hříchů \" - pak to znamená, že Jahve je Ježíš na plný pecky a nikdo mě nepřesvědčí že ne.

Logos ( Jan 1: 1 \"Slovo\") je v N.Z. zmíněno jen jednou a sice ve Zj. Jana 19:11-13 \" ...a jeho jméno je Slovo Boží ( Logos) .... tudíž Ježíš je Slovo, které bylo na počátku u Boha a to Slovo je Bůh

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne květen 29, 2005 5:36 pm    Předmět: Citovat

Oskare, vidíš odpověď v druhém Kristově příchodu. Já také:

Za 12,10 Ale na dům Davidův, na toho, jenž sídlí v Jeruzalémě, vyleji ducha milosti a proseb o smilování. Budou vzhlížet ke mně, kterého probodli.

Zj 1,7 Hle, přichází v oblacích! Uzří ho každé oko, i ti, kdo ho probodli, a budou kvůli němu naříkat všechna pokolení země.

Zajímalo by mne, jak vysvětluješ probodení Hospodina?Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ProfaZaložen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2005 10:31 pm    Předmět: Citovat

Pokud jde o Božství Ježíše Krista a trojici. V bibli to není výslovně zmíněno. Vyplývá z ní však, že Ježíš je roven Bohu. On dává věčný život, jsme v je horuce a i v ruce Boží. Protože Ježíš byl naprosto ztotožněn s Boží vůlí, dá se říci, že skrze něho Bůh konal své skutky. Jsme křtěni ve jméno Otce i syna i Ducha svatého. Nepředstavujme si Boha jen jako osobu. Bůh je Duch, energie, síla. Ježíš byl plně v souladu s Bohem jako duchem.
Má to hluboký význam v tom, že v Ježíši Bůh byl přítomen v nejhlubším utrpení. Jedině Kristovo Božství umožňuje otevřeně se vyrovnat s otázkou, kde je Bůh ve všech katastrofách, které jsou přítomny v tomto světě. Bůh byl s Ježíšem a v Ježíši i v době ukřižování. Proto můžeme říci - byl i v Osvětimi i u Stalingradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
ErunerienZaložen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 12:02 pm    Předmět: Citovat

Ano, ale ¨nesmím zapomenout podotknout, že právě Ježíš dostal od svého nebeského Otce určité schopnosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
truthseekerZaložen: Jan 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2006 12:21 am    Předmět: Citovat

Tak ma srdce zaboli, ked vidim, ake debaty o nicom dokazu ludia viest. Pripada mi to, ako keby sa Martania skriepili o tom, ci je Guinejsky zaliv Atlantickym oceanom alebo nie a pritom by vobec nepoznali ani Guinejsky zaliv ani Atlanticky ocean. Alebo ako keby ste sa skriepili o tom, ci je papez clovekom a pritom by ste ani nevedeli, co to ten clovek vlastne je. Slova ako Boh ci Jezis Kristus su pre vas puhou postupnostou zvukovych vzoriek bez hlbsieho vyznamu. Ak sa chcete dopatrat pravdy, nejde to bez rozvoja intelektualnej stranky vasej osobnosti. Podobne problemy ako vy vsak riesili uz ludia zijuci v prvych storociach po Kristovi, z coho dedukujem, ze uz ani oni nerozumeli vyznamu radostnej zvesti - evanjelia. Mnohe pribehy v Biblii su cisto alegoricke a mozno sa v skutocnosti vobec neodohrali alebo sa odohrali inak ako boli opisane. Mnohe informacie su ukryte pod povrchom a aby sa sa k nim mohli dostat, musime poznat ten spravny kluc. Je to smutne, ale skutocny Jezis Kristus zostava nepoznany takmer 2000 rokov.
_________________
truthseeker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamEvaZaložen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2006 10:52 pm    Předmět: Citovat

Mnohe pribehy v Biblii su cisto alegoricke a mozno sa v skutocnosti vobec neodohrali alebo sa odohrali inak ako boli opisane. Mnohe informacie su ukryte pod povrchom a aby sa sa k nim mohli dostat, musime poznat ten spravny kluc.

Buďte konkrétní, které příběhy jsou čistě alegorické?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
truthseekerZaložen: Jan 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2006 5:16 pm    Předmět: Citovat

Napriklad pribeh o Adamovi a Eve, putovanie izraelskeho naroda pustou 40 rokov, panenske pocatie Marie, ukrizovanie Jezisa... Podla mna nie je Biblia historickou kronikou, hlavnym cielom je ukazat hladajucemu cestu do kralovstva nebeskeho. Co mozem poradit hladajucim je to, aby si vsimali rozne nezrovnalosti a logicke rozpory a aby sa nespoliehali iba na cistu vieru.
_________________
truthseeker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamEvaZaložen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2006 8:27 am    Předmět: Citovat

Asi nevěříš v Boha, protože abys to bral jako realitu a ne alegorii, potřebuješ k tomu víru, to je všechno, jednoduché, že!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
truthseekerZaložen: Jan 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: po březen 06, 2006 5:26 pm    Předmět: Citovat

[citát]
On 2006-01-25 08:27:00, AdamEva napsal:
Asi nevěříš v Boha, protože abys to bral jako realitu a ne alegorii, potřebuješ k tomu víru, to je všechno, jednoduché, že!
[konec citátu]

Po prve by si mi musel vysvetlit, co chapes ty pod pojmom Boh. Lebo kolko ludi, tolko Bohov. Kazdy si ho pretvara podla seba.
Po druhe, ak veris v existenciu Boha, nemalo by to pre teba byt iba otazkou viery, ale mohol by si napriklad hladat jeho stopy v diele, ktore veris, ze on vytvoril.
A co sa tyka tych algorii...
Co hovoris na Marek 4,34:
No, bez podobenstva im nehovoril, ale osobitne vykladal svojim učeníkom všetko.

Nie sme aj my tymi zastupmi, ku ktorym hovori Biblia v podobenstvach a alegoriach?

alebo na Galatskym 4,22-24:
22 Lebo je napísané, že Abrahám mal dvoch synov, jedného od dievky, otrokyne, a jedného od slobodnej, zákonitej ženy.
23  Ale ten od dievky sa narodil podľa tela a ten zo slobodnej zo zasľúbením,
24  ktoré to veci sú alegóriou, obrazom lebo to sú tie dve smluvy, jedna s vrchu Sinai, rodiaca deti v rabstvo, a to je Hagar

alebo na List Zidom 5,12:
Lebo namiesto toho, čo by ste už boli mali byť učiteľmi na toľký čas, zase potrebujete, aby vás niekto učil prvkom počiatku výrokov Božích, a stali ste sa potrebnými mlieka a nie tvrdého, pevného pokrmu.

a 1 Korintským 3:2:
Mliekom som vás napájal, a nemohol som vás kŕmiť ťažkým pokrmom, lebo ste ešte nemohli zniesť, ale ešte ani teraz nemôžete,

Co je to mlieko a co je to tvrdy pokrm? Preco nemohli vtedajsi veriaci zniest pevny pokrm? Co za pevny pokrm to bol?

Izaiasove slova platia pre vacsinu dnesnych tzv. krestanov aj dnes v nezmenenej podobe:
Izaiáš 29:10  Lebo Hospodin vylial na vás ducha hlbokého spánku a zavrel pevne vaše oči; prorokov a vaše vidiace hlavy zastrel.
11  Preto vám je každé videnie ako slová zapečatenej knihy, ktorú keď dajú tomu, kto zná písmo, a povedia: Nože prečítaj toto! povie: Nemôžem, lebo je ZAPEČATENÉ.
12  A keď sa dá kniha tomu, kto nezná písma, a povie sa mu: Nože prečítaj toto! povie: Neznám písma.
13  A tak povedal Pán: Pretože sa blíži tento ľud svojimi ústami a svojimi rtami ma ctí, kým svoje srdce vzdialil odo mňa, a že ich bázeň, ktorou sa ma boja, je naučeným prikázaním ľudí,
14  preto hľa, i ja učiním ešte iné divné veci s týmto ľudom, divné a predivné, a zahynie múdrosť jeho múdrych, a rozumnosť jeho rozumných sa skryje.


_________________
truthseeker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamEvaZaložen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st březen 08, 2006 9:28 am    Předmět: Citovat

Věřím v Boha zjeveného v jeho slově v Bibli, a jeho stvoření mi hodně říká o něm, jaký je dobrý a milující Otec.

Hutný pokrm je ten, který ti umožňuje rozpoznávat, co je dobré a co je zlé, co je spravedlivé a co není spravedlivé apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
bouncingczechZaložen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Uk

PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2006 2:46 pm    Předmět: Citovat

Izajas 9:6
For us the child is born,
to us son is given, and the goverment will be on his shoulders.
And he will be called Wonderful Councelor, MIGHTY GOD, EVERLASTING FATHER, prince of peace there will be no end.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Otazníky v Novém zákoně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy