Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Antonín.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16681, komentáře < 7 dní: 371, komentářů celkem: 432107, adminů: 60, uživatelů: 5255  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 309 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117881408
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Zákon svobody - z knihy "Zjevila se Boží milost"
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákon svobody - z knihy "Zjevila se Boží milost"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 04, 2023 11:54 am    Předmět: Zákon svobody - z knihy "Zjevila se Boží milost" Citovat

4. září

Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život. A Písma svědčí o mně. (J 5,39)

Viděli jsme v 1 Pt 1,13–21, že se máme přeškolit. Kdo jsme se do té chvíle řídili svými žádostmi, nadějemi, utkvělými představami, fantazií a životními poměry, máme se nadále řídit podle Božího Beránka a proměňovat se do jeho podoby. Podmínkou je, abychom svého Pána den za dnem lépe poznávali, abychom se podle tohoto prvotního ideálu mohli vzdělávat. Ten najdeme čistý a ryzí jedině v Písmu svatém. Většinou povšechně Ježíšův příběh známe a víme, co pro nás vykonal. Jestliže však naše připodobnění do jeho podoby je nedostatečné a tu a tam zůstalo něco ze starého života, je to jedině proto, že Kristova podoba je nám dosud zastřená, nestojí v jasných obrysech před naším vnitřním zrakem a je proto potřebí, abychom nastoupili cestu našich otců, křesťanů všech dob.
Máme-li být přeškolenými lidmi, připodobněnými do podoby Kristovy, potřebujeme celé svědectví, které nám o Kristu poskytuje Písmo. Když Pán Ježíš nabádá své posluchače, aby zkoumali Písma, ukazuje na Starý zákon, z něhož tento ústřední námět také jako Zmrtvýchvstalý ihned znova připomíná učedníkům na cestě do Emauz. Ještě dříve, než jej poznali, se k nim připojil a otvíral jim Písma. Co bylo tím ústředním námětem? „Což nemusel Kristus takto trpět a vejít do slávy?“ Začal u Mojžíše a všech proroků a vysvětloval jim Písma, která byla o něm. To je zaměstnání, jímž se zabývá Zmrtvýchvstalý a Vyvýšený skrze Ducha svatého i dnes. Otevírá nám Písma, jako tehdy poutníkům do Emauz. Chceme-li mít dokonalý, co do obsahu úplný a co do obrysů jasný obraz Spasitele, pak musíme ke všem evangeliím ještě přibrat ten Duchem svatým vykreslený Kristův obraz ve Starém zákoně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 05, 2023 11:30 am    Předmět: 5. září Citovat

5. září

Kdo slovo jen slyší a nejedná podle něho, ten se podobá muži, který v zrcadle pozoruje svůj vzhled. Podívá se na sebe, odejde a hned zapomene, jak vypadá. Kdo se však zahledí do dokonalého zákona svobody a vytrvá, takže není zapomětlivý posluchač, nýbrž také jedná, ten bude blahoslavený ve svém skutku. (Jk 1,23–25)

Máme-li přijmout celého Krista, narazíme na velkou potíž. Nosili jsme tak dlouho podobu starého Adama, pohybovali se ve starých kolejích, vnesli jsme do svého křesťanství tolik ze starých způsobů, že vlastně jen zcela pozvolna procitáme a pozvolna si uvědomujeme, kolik je toho v našem charakteru, způsobu myšlení a jednání, co neodpovídá Kristovu obrazu. Proto je potřebí se soustředit a neopakovat hned apoštolovo „My pak mysl Kristovu máme“. Zkoumejme vážně před Boží tváří: Máme opravdu Kristovu mysl? Smýšlíme jako On? Jsme těmi dokonale přeškolenými lidmi? Pán Ježíš nás zve k sobě, abychom se učili jeho tichosti a pokoře srdce. Čím je On, tím chce, abychom se stali i my. Chce nás tomu vyučit. Jsme opravdu tiší a pokorní srdcem jako ten ideál, stojící před námi v Kristu? On nás k tomu chce dovést. Je to jeho výslovné přání, jeho svatá vůle. Tady spočívá největší potíž v životě nejednoho věřícího. Nejedno dítě Boží zde ve svém vnitřním vývoji ztroskotá. Ale to slovo, které jsme si přečetli, nám může pomoci přes tento mrtvý bod.
Čteme tu nejdříve o muži, který se vidí v zrcadle, ale vzápětí zapomene, jak vypadá, nezabývá se tím, co není v pořádku. Jiný však se zastaví, nepřejde skutečnost, že mu zrcadlo ukázalo nepříjemné věci, zůstane stát a působením toho podivuhodného zrcadla, o němž je zde řeč, se stane, že se jeho podoba mění a obnovuje, že všecko ohavné mizí. To zrcadlo, o němž je zde řeč, je Boží slovo. Vidíme v něm dvojí obraz: svůj a Kristův, svou domnělou vysokost, pýchu, nespravedlnost a tvrdost srdce k bližním a jeho mírnost, pokoru a tichost. A když v Božím slově nacházíme tyto dvě podoby vedle sebe a čím lépe poznáváme, čím jsme v Božích očích a jaký je On, pak už to samo o sobě působí očištění a proměnění. Kdo o této cestě už jednou ví, ten s každou novou poskvrnou, kterou na sobě uvidí a s každým novým rysem slávy Ježíšovy, která mu zazáří z Božího slova, spěchá ke zdroji, kde je odpuštění, očištění, osvobození a uzdravení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 06, 2023 1:07 pm    Předmět: 6. září Citovat

6. září

Kdo slovo jen slyší a nejedná podle něho, ten se podobá muži, který v zrcadle pozoruje svůj vzhled. Podívá se na sebe, odejde a hned zapomene, jak vypadá. Kdo se však zahledí do dokonalého zákona svobody a vytrvá, takže není zapomětlivý posluchač, nýbrž také jedná, ten bude blahoslavený ve svém skutku. (Jk 1,23–25)

Čím to je, že člověk, který chvíli stál před zrcadlem, zapomene, jak vypadá? Ve 21. verši nás apoštol napomíná, abychom odstranili veškerou špínu a přemíru špatnosti. Když se jdeme podívat do zrcadla, neděláme to jistě proto, abychom se pohledem na sebe pokochali, ale chceme se hlavně přesvědčit, není-li v našem zevnějšku něco v nepořádku. Když uvidíme, že máme na obličeji nějakou čmouhu, nedáme si pokoj, dokud ji neodstraníme. Nechceme jít mezi lidi umazaní. Vynaložíme všecko na to, abychom byli čistí a upravení. Ovšem, máme-li na obličeji nějaké mateřské znaménko, musíme se smířit s tím, že to prostě vodou odstranit nelze. Vyhledáme možná lékaře, ale když ani jemu se nepodaří vadu odstranit, pustíme to z hlavy ve vědomí, že s tím nelze nic dělat.
Tak jednají mnohé Boží děti. Shledávají při sobě věci, které jsou jako to mateřské znaménko. Všelijaká špína a špatnost, zlé pohnutky a vášně. Nějakou dobu se pokoušejí toho zbavit, když se jim to však nedaří, raději na to zapomenou. Vzdají tu svatou snahu a jsou rádi, že nemusí na svou nesvatou podobu hledět. Ale naši bližní to vidí, musí čichat pach naší nepříjemné přirozenosti, denně se s tím setkávají. Jak se často stydíme, když si vzpomeneme na určité věci a co jsme svou nevychovaností natropili. Nevěsta Pána Ježíše má být bez poskvrny a vrásky. Je tedy potřebí, aby všecky vady charakteru, temperamentu, všecko, co se nehodí do Kristovy slávy, bylo jeho krví odstraněno.
Jsou však i takoví, kteří to nevzdávají. Vytrvají před zrcadlem Božího slova, až jim Duch svatý dá hlouběji vniknout do toho dokonalého zákona svobody, do Boží bezmezně očisťující, vysvobozující a uzdravující moci Kristovy krve. Poznají, že jejich námaha musela ztroskotat, aby tu byl prostor pro Pána a Jeho mocnou krev.
Jak bychom měli denně Pánu děkovat za to zrcadlo, v němž smíme vidět ten dvojí obraz: svůj ostudný a slavný Beránkův! Tak je můžeme denně porovnávat a vidět, co v nás ještě s podobou Pána Ježíše nesouhlasí. Pak plně chápeme význam Kristovy krve. Vždyť Beránkova krev tekla proto, abychom se k ní mohli utíkat, kdykoliv shledáme rozdíl mezi svou a jeho podobou, jak nám to Duch svatý odkrývá v Písmu. Můžeme se utéci pod záštitu Beránkovy krve a s plnou důvěrou říci: „Beránkova krev tekla proto, aby už naše krev nemohla bez překážky kolovat našimi cévami, aby v našem způsobu života nezůstalo nic pochybného. Pro všecko je odsouzení i vykoupení v Kristově krvi.“ Ten zdroj, prýštící ve svaté krvi pro ubohé hříšníky je tu, aby nás vykoupil ze vší marnosti a sebevědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2023 11:22 am    Předmět: 8. září Citovat

8. září

Kdo se však zahledí do dokonalého zákona svobody a vytrvá, takže není zapomětlivý posluchač, nýbrž také tak jedná, ten bude blahoslavený ve svém skutku. (Jk 1:25)

Co se člověk nahleděl do jiného zákona a jak poznával zákon hříchu! Jak jsme úpěli pod svazující mocí hříchu! Musel přijít někdo silnější, jiný zákon. A tento zákon Ducha a života nás vysvobodil tak, že nás přibil na Kristův kříž. Co bylo Zákonu nemožné, to způsobil Bůh, aby skoncoval s tělem. Naše tělo přibil na kříž, aby se v nás mohla naplnit spravedlnost Zákona, spravedlivé požadavky Zákona, které narážely na naše tělo. Nyní se naplňuje Zákon v nás, kteří jsme se svěřili Pánu Ježíši, dali si Duchem svatým ukázat svou prokletost a Pán Ježíš se nám stal vším. Ano, je potřebí, abychom se sklonili a zahleděli se do toho dokonalého zákona svobody a „vytrvali“.
Zákon Ducha života – může být vznešenější pečeť majestátu nějaké bytosti, než být člověkem, který je tu pro Boha, jímž Pán Bůh může bezpodmínečně disponovat? Tak nás oprošťuje od všeho, co nás poutalo a svazovalo, od všech zlozvyků a návyků, od tyranství zotročujících vlivů a nevím čeho ještě. Skutečně svobodný je pouze ten, koho vysvobodí Syn. Vysvobozuje nás tak, že nás začlení do nového organismu, a to je jeho tělo. To mu po staletí v tomto věku buduje Duch svatý mocí jeho na kříži obětovaného lidského těla, v němž se narodil, abychom už nemuseli být otroky vášní, své staré, hříšné přirozenosti, ale zušlechtěnými nástroji Ducha svatého.
Jako údy mého těla poslouchají mou vůli, tak děti Boží jemu zasvěcené se vším, co jsou a co mají, poslouchají Pána Boha, jeho slovo. A když se naše tělo, naše stará přirozenost v něčem vzpírá a překáží nám, abychom vešli do plné svobody synovství, pak se dovoláváme golgotské oběti. Krví Syna Božího jsme vykoupeni z moci satana a těla, z vlastní přirozenosti adamovského původu, od vlivu stvoření, hříšných zvyků ve smýšlení, snění, usilování, cítění, konání a spočívání.
Koho Syn vysvobodí, ten je vpravdě svobodný. Tyto minuty ztišení jsou osvobozovací minuty, v nichž smíme položit na oltář své údy, celou svou existenci zasvětit jemu. Pak jsme svázáni s novým životním zdrojem, s Kristem, takže každý z nás poslušný vnitřního zákona života nového stvoření stojí k dispozici hlavě a poslouchá ji stejně, jako mé údy téměř podvědomě a bez váhání poslouchají moji vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy