Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 645, komentářů celkem: 432985, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 413 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119080824
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Chci se stát katolíkem. Je to špatné?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chci se stát katolíkem. Je to špatné?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Rozdíly mezi církvemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fanyZaložen: Dec 02, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2003 1:25 pm    Předmět: Citovat[ Editace od fany On Date 31/01/2003 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bolek
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Oct 22, 2001
Příspěvky: 13
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2003 9:42 pm    Předmět: Citovat

Takovou otázku by nejpíš položil člověk, kteý už katolíkem je a chce testovat reakci protestantů

Většina lidí, které jsem poznal, když dospěli až tak daleko, že je věci kolem víry začaly zajímat, se ptala jinak: Chtěl bych se stát křesťanem. Jak na to?

Čkověk je předně křesťanem, a až potom třeba katolíkem, evangelíkem, baptistou či adventistou. A tak je to nejlepší. Do nebeského království nevejdou katolíci, evangelíci, baptisti nebo adventisti, ale jem Boží děti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanyZaložen: Dec 02, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2003 3:56 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že jde v první řadě o křesťanství. Je mi líto, ale velice jsem se snažila se umístit svůj dotaz CELÝ, nepodařilo se mi a prosila jsem o pomoc Štěpána, který můj příspěvek má. Výsledek je že na tomto místě zbyla jen tahle hloupá otázka. Tedy se pokusím znovu, snad mi někdo rozumný odpoví na to, na co se chci zeptat. Tedy:

Letos o Velikonocích budu pokřtěna jako dospělá. Křestu se mi nedostalo jako dítěti z důvodů přítomnosti komunistické bestie v naší zemi, moje mladičká matka neměla \"známosti\" a chtěla mi usnadnit život v tehdejších nelehkých dobách. V naší rodině se také objevil náboženský fanatik, který zapříčinil smrt svých dětí, ubil svou ženu a sám se oběsil. Z toho také pramenila nedůvěra mé matky k jakýmkoli náboženským aktivitám..atd. Zkrátka a dobře, důvodů bylo více, člověk si nevybere místo ani čas, ve kterém přijde na svět.

Vždy jsem se však považovala za člověka hledajícího a po letech jsem konečně zjistila, CO hledám. Svůj katechumenát prožívám jako návrat domů, tedy: jsem velmi šťastná.

Člověk, který usiluje o křest (Ano jsou jisté neformální možnosti, ovšem já jsem z té všudypřítomné svobody a neformálnosti už lehce unavená. Nebojím se závazků, nebojím se povinností, toužím někam patřit a nebojím se svou příslušnost k církvi demonstrovat.) prostě nakonec musí \"volit\".

Proč to vše, proč se, vážení přátelé, takto na internetu svěřuji úplně cizím lidem se svým životním příběhem. Promiňte, ale ve srovnání s mnohými z Vás, já jsem v církevním životě nováček a nemohla jsem si nevšimnout jisté \"lehounké\" nevraživosti mezi příslušníky katolické a evangelických církví.

Já jsem volila církev katolickou, čímž chci navázat na víru své milované babičky, která si až do své smrti můj křest přála. Také studium dějin umění (rozumějte, miluji celou starou křesťanskou tradici, staré obrazy s náboženskou tématikou, staré chrámy, boží muka na cestách...atd.)napomohlo tomuto mému rozhodnutí. Prakticky tedy osobních důvodů jsem volila církev katolickou, ale proč ta umně zastíraná averze?

Pochopte jsem z tohoto jevu velmi zmatená. Jeden můj dobrý kamarád, příslušník evangelické církve se mě snažil přesvědčit, ať se dám k \"nim\". A jeden z jeho argumentů či poznámek zněl: chceš se stát katolíkem? chceš příjít úplně o svůj vlastní názor? - a to mi nepřipadá fér. Kněz který mě připravuje je velice otevřený a tolerantní člověk a nebrání se diskuzi na lecjaké \"ožehavé\" téma a pečlivě se snaží zodpovědět veškeré mé dotazy (a věřte, mám jich mnoho).

Rozumějte, neřeším otázku být či nebýt křesťanem, Pro mě je křesťanství jakousi vnitřní základní podstatou mojí bytosti, k níž jsem se po letech usilovného hledání dopátrala (má cesta vedla přes východní náboženské systémy, jak je dnes módní, ale tam jsem se nikdy necítila zcela \"doma\"). Ani nehodlám obhajovat katolickou církev na úkor evangelické(všimla jsem si , že Granosalis míří spíše evangelickým směrem a i to je důvod, proč jsem tento svůj dotaz vznesla zde). Jsem jen zmatený nováček v náboženském životě, který nechápe, proč se lidé, hlásící se ke dvěma odnožím stejného kmene navzájem jaksi \"nemají rádi\".

Můj kněz mi vysvětlil rozdíl mezi církví katolickou a evangelickou, ale já tu prostě nevidím žádné důvody k vzájemné nedůvěře, netoleranci ci nesnášenlivosti (ano silná nešikovná slova pro vyjádření jemného mechanismu, který zde přece jen, přiznejme si, funguje).

Ptám se vás, proč to tak je? Proč to tak je v dnešní tolik moderní, svobodné a \"všetolerující\" době? Děláme na obou stranách dost? Co podnikáme na obou stranách, aby došlo k vzájemnému smíření?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PisnickaZaložen: Nov 19, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út únor 11, 2003 8:37 pm    Předmět: Citovat

Nejsem katolička a musím ti dát za pravdu, že něco takového mezi námi protestanty a katolíky funguje. Oficiálně se to nedá ani postřehnout, horší je to mezi \"prostým lidem\". Studovala-lis umění, pak jistě ses dozvěděla o historii reformace a o nedobrých zkušenotech na obou stranách. Toto dědictví se snažíme překonávat, ale nelze na něj zapomenout. To bývá příčinou jisté odtažitosti mezi oběma komunitama.

Závažnější však vidím rozdíly ve věrouce, které jsou pro obě strany zásadní a dost výrazné.

Na druhou stranu je jak proststantská strana rozdrobena do mnohých názorových odstínů, tak i katolická církev není homogenní ale obsahuje široké spektrum proudů od tvrdých tradičních, přes liberály až po letniční charismatickou obnovu.

Žel já osobně musím souhlasit s tím evangelíkem, který vidí obecný rozdíl ve svobodě na straně protestantů a závislosti na straně katolíků. I když to u protestantů nebude platit ve všech komunitách na 100%. Katolická církev by mě natolik svázala (oficiální výklady Bible klérem), že bych byla velmi nešťastná a cítila bych se nesvobodně. Ty jsi podle mé víry svobodný člověk, a jestli toužíš po poslušném a nesamostatném duchovním životě, pak je to dobré rozhodnutí a nikdo by tě neměl přemlouvat. Pro mě by byl nepřekonatelnou překážkou Mariánský kult, uctívání a modlitby ke svatým, růženec, liturgie a autorita výkladu Písma kněžími. Takže vlastně skoro všechno. To je můj názor.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peekZaložen: May 25, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2003 1:00 pm    Předmět: Citovat

Milá Fany,
pokud jsi už četla moji
reakci na tvůj článek, pak můžeš v předchozím názoru pisnicky vidět celkem typický názor protestanta neznalého katolické věrouky, neboť vyjmenované věci, které jí vadí, vůbec nejsou těmi nejdůležitějšími rozdíly, dokonce možná by i ona po několikahodinové přednášce pochopila, že všechno, co vyjmenovala, v nějaké formě používají i protestanté ))
Ne, vážně, opravdové rozdíly jsou docela dobře shrnuty zde.
Pokud jde o svobodu, je to velice subjektivní pojem, ateista ji bude vidět jinak než křesťan, křesťan jinak než budhista a protestující protestant jinak než mnich. Možná že chudák pisnicka byla v dětství vystavena strašení typu: když budeš zlobit, zavřou tě do kláštera! )))))
(Neboj, pisnicko, já tě nedám!!


[ Editace od peek On Date 12/02/2003 ]
_________________
<img src="http://web.quick.cz/peek/pic/peeklove.gif"><i> peek</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
krestanZaložen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2003 5:37 pm    Předmět: Citovat

Ten článek, který zde peeku doporučuješ má dvě vady:


1) Argumentuje z katolického pohledu - tzn. že optika pisatele podsouvá čtenářům
i jeho zbožná přání a některé věci podstatně zlehčuje.


Pikantní jsou výroky, jako:


Nicméně základní problém, otázka ospravedlnění,
byl nedávno již vyřešen: Platí, že lidé jsou ospravedlněni jedině
svou vírou v Boha a že pravá víra se projevuje dobrými skutky. 
Hle,
světe div se! Nedávno byl problém vyřešen. Celá staletí to byl důvod k
pronásledování! najednou to jde?


Z toho tedy plyne naděje, že úcta k Panně Marii
by mohla být pro protestantskou stranu i přijatelná. Ovšem některé lidové
formy úcty k Panně Marii, které mají často problematický charakter, před
nímž varoval už Pavel VI., zde nezvažuji, jde o princip.
V Česku
možná, zajeďte si do Ostravy a nalaďte si polské Radio Maria, je tam všechno: 
marijánský kult, nekonečné růžencové mantry, atd. Není pak lepší
dieferenciace na různé typy církví, které mají vlastní přijatejné
teologické pohledy, než snaha o jednotu za každou cenu?


Víra ve svaté je obsažena v Credu, a to tak,
že církev věří, že je její část tvořená svatými u Boha. Úcta ke
svatým se potom liší v různých ritech i místních církvích.
Za
poslední větu se schová všechno, vždyť jde jen o místní záležitost. O
nic vlastně nejde (osobně jsem se v žádné protestantské církvi
nesetkal s nějakými rity úcty ke svatým).


U Eucharistie se celý problém točí především
kolem víry v přítomnost Krista. Reformační církve to chápou většinou
tak, že přítomnost trvá jen po dobu bohoslužby, reformované církve tak,
že jde jen o připomínku. Z katolického hlediska je i reformační přístup
relativní, právě proto, že duchovní nemají apoštolskou sukcesi.
Neomylná
a jedině správná církev katolická, která nedávno "vyřešila"
problém o ospravedlnění z víry (za který položilo život a trpělo nespočet
protestantů) má apoštolskou sukcesi,  ostatní (i když měli pravdu)
nejsou nic víc, než schizmatici, kteří se časem možná vrátí do lůna církve,
jak říká náš katolik (uživatel na granu).


2) Pojednává o procesu hledání koncensu pouze s Českobratrskou církví
evangelickou a její postoje v tomto dialogu zobecňuje na postoje všech
protestantských církví.


Pokud děkan ETF prof. Filipi (při vší úctě k němu) něco s katolickou
církví vyjednává, je to jeho aktivita a záležitost církve, kterou
zastupuje, ovšem ostatním církvím je to většinou žel zcela lhostejné.Neslyšel
jsem o tom, že by někde ve sborech projednávali přibližování se ke
katolické církvi.Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peekZaložen: May 25, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2003 10:40 am    Předmět: Citovat

Myslím, že vůbec nejde o \"projednávání přibližování se ke katolické církvi\". Jde o posun chápání těch druhých. U katolické církve k němu rozhodně došlo a názor na protestanty se stále vyvíjí (k lepšímu). U protestantů jak kde, ale spíš pořád trvá odstup až nepřátelství, v krajních případech jsou katolíci viděni jako antikristi a modláři. Už mě unavuje to neustálé předhazování kultu Marie a svatých, ta naprostá neochota snažit se pochopit a uznat i jiný možný pohled. Já vidím a uznávám mnohé přednosti různých protestantských směrů, ale také vidím přednosti katolické církve. Nikdy jsem o protestantech nesmýšlel jinak než o bratrech a totéž bych rád očekával i od nich. Ekumenismus podle mě vůbec nemůže být nějaká snaha o sjednocení teologie, liturgie a hierarchie, nýbrž právě snaha o vcítění se, porozumění a uznání práva i na jiný pohled. Jestliže mi současné poznání ve svědomí nedovoluje souhlasit s druhým názorem, ba naopak mě nutí protestovat () proti němu, musím (když už musím) tak učinit s maximální pokorou a vědomím, že Pravda je ještě někde nad tím a z jiného nadhledu možná sjednotí i zdánlivě protichůdné pohledy. Bible i křesťanská víra je přece plná paradoxů, dokonce je nutno se naučit myslet v paradoxech (jak říká Tomáš Halík v knize Co je bez chvění, není pevné). Můžeme se tu bavit třeba o růženci (já se ho občas také modlím - jde vlastně o meditaci nad různými etapami Kristova života a když se povede, jde o nejkrásnější zážitky z mého modlitebního života), ale má to smysl jen tehdy, když ten druhý chce pochopit, porozumět a ne hledat neustále argumenty proti. To pak nemá smysl, to se budeme mlátit argumenty donekonečna.
Zdraví PEEK
_________________
<img src="http://web.quick.cz/peek/pic/peeklove.gif"><i> peek</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
SpuntikZaložen: Mar 27, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2003 2:39 pm    Předmět: Citovat

peeku ty jsi mi strašně symatický, jako katolík se chováš tady na granu moc hezky a přál bych si, aby takoví byli všichni. Bohužel mám i špatné zkušenosti s katolíky, a není jich málo. Většinou se vzdělanými mladými lidmi, starší obyčejní katolíci bývají rozvážní a taktní. Nediv se, že to někdy u protestantů probublává, protože je dráždí arogance některých lidí (i vedoucích) z katolické církve a jsou zakomplexovaní pocitem malosti. Mám přítele v Los Angeles a on mi říká, že podobný vztah je v Americe ale obráceně. Katolíků je menšina, protestantské církve se na ně dívají s přezíravostí a zase oni jsou poznamenaní pocitem méněcennosti.

Na druhou stranu je dobře, když to z těch lidí vyjde ven a vzduch se pročistí. Třeba se jim uleví. Hodně protestantů toto téma nezajímá a lhostejnost je taky názor. Otázka je, co je lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peekZaložen: May 25, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá únor 14, 2003 4:03 pm    Předmět: Citovat

Díky za sympatie, i s tebou ))
Jo, jo, už se těším na plnost poznání, to bude teprv legrace.
Mimochodem, proč je tohle téma v rubrice \"Utrpení ve Starém Zákoně\"?
Že by katolíci patřili do této položky? )))))
_________________
<img src="http://web.quick.cz/peek/pic/peeklove.gif"><i> peek</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Tomas
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 17, 2001
Příspěvky: 4
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá únor 14, 2003 8:40 pm    Předmět: Citovat

červenám se peeku, hodně jsme Diskusní fórum zanedbali, ale teď sme už některé věci napravili. Toto téma je v podkategorii Rozdíly mezi církvemi.

Můj skrmný názor k tvé otázce fany: Moje maminka byla katolička, tatínek baptista, pradědeček evangelík a měli jsme se všichni rádi. Myslím, že prioritou v našich vztazích mezi církvemi by měla být láska a respekt. To ostatní se může prodiskutovávat, každý se s tím musí nějak vyrovanat a každý se vyrovnává jinak, ale půjde to. Bude-li láska a respekt, pak bude i dobré soužití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PisnickaZaložen: Nov 19, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2003 5:51 pm    Předmět: Citovat

Jasně, že jsem pro lásku, ale odsuď až posuď. Nejde kvůli lásce souhlasit s tím, čemu nevěřím. To po mě nikdo nemůže chtít. To by mě tedy zajímalo, jak jste zvládali rozdíly ve víře. To jste se ani jednou kvůli tomu nechytli?
Každý přece jsme ve své církvi proto, že si myslíme, že je nejlepší a nám nevíc vyhovuje. To si myslí i peek, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peekZaložen: May 25, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po únor 17, 2003 9:18 am    Předmět: Citovat

Možná bychom se teď mohli pokusit odpovědět na původní otázku této diskuze: \"Chci se stát katolíkem, je to špatné?\"
Já bych odpověděl: Není to špatné, ale značnou roli zde hraje individualita. Jsou určitě lidé, kterým by katolický způsob víry činil velké potíže, pro ně bude schůdnější cesta jinudy (i přes široký výběr různých spiritualit v katolické církvi). V tomto konkrétním případě (vzhledem k zájmu tazatelky o tradici, staré křesťanské umění) je to, myslím, správná volba.

_________________
<img src="http://web.quick.cz/peek/pic/peeklove.gif"><i> peek</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
bolek
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Oct 22, 2001
Příspěvky: 13
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne únor 23, 2003 3:22 pm    Předmět: Citovat

ty, peeku, odpověděl bys takto i na otázku: Chci se stát evangelíkem, je to špatné? (nebo adventistou, baptistou, atd...) ?

Nezdá se mi, že právě záliba v tradici a v \"křesťanském\" umění (nemám rád nálepkování \"křesťanské\") by měl být ten hlavní důvod, proč by se člověk měl pro tu kterou církev rozhodnout.

Největší roli (prioritou) by mělo hrát vyznání té církve (věřím stejně jako oni?) a pak možná i nějaké osobní vazby na členy té církve (duchovní rodina, zázemí).

Z tohoto pohledu nemůže nikdo znás kromě katolíků s čistým svědomím říci, ano je to správné. A v opačném případě budeme všichni horlivě přitakávat, že ano, a katolíci by měli mít výhrady. Myslím, že takto otevřeně to říci je to férovější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peekZaložen: May 25, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2003 8:19 am    Předmět: Citovat

- No jasně, že odpověděl, to je snad patrné z mé předchozí reakce o schůdnějších cestách
- Křesťanské umění je terminus technicus, vyučuje se na vysokých školách, např. ho můžeš studovat na katedrách CÍRKEVNÍCH DĚJIN A KŘESŤANSKÉHO UMĚNÍ, takže žádná nálepka. Nevím proč by to neměl být důvod, je přece známý pro mě nepochopitelný vztah protestantů k umění v kostele - nejlépe holé stěny (((
Máš sice pravdu, že rozhodujícím je víra toho kterého společenství, ale jsme přece všichni křesťané - shodneme se minimálně na nicejsko-cařihradském nebo apoštolském vyznání víry, kde je všechno podstatné. Při výběru tedy rozhoduje to ostatní, nepodstatné.

_________________
<img src="http://web.quick.cz/peek/pic/peeklove.gif"><i> peek</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
vikttorkaZaložen: Jan 20, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2003 4:27 pm    Předmět: Citovat

Milá Fany,

podle mého názoru není důležité, která církev je naším domovem. I když i já jsem se setkala s nepochopením ze strany katolíků. Dá se to pochopit, jelikož i já jsem slyšela o nelásce mezi katolíky a protestanty. Ale my křesťané víme, že takhle by to fungovat nemělo. Je to individuální, každý z nás potřebuje něco jiného. Já jsem vyrůstala jako katolička, proto jsem tenkrát, když jsem se rozhodla pro křesťanský sbor, měla obavu, že nebudu vítaná. Ale opak byl pravdou. Je těžké říct, jakou církev bych volila, kdybych se již jako dítě dostala do styku s evangelíky. Každopádně já jsem našla společenství, ve kterém se cítím dobře a které mi vyhovuje. Ty třeba právě tohle nacházíš u katolické církve. Ale nic se nemění na tom, že jsme všichni Boží přátelé, protože hlavou všech církví je jednoznačně Pán Ježíš Kristus. A tohle je pro nás důležité.
Pán Tě provázej na cestě životem

Martina

[ Editace od vikttorka On Date 25/02/2003 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Rozdíly mezi církvemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.23 sekundy