Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Valdemar.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 412, komentářů celkem: 431056, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 280 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

ivanp
JirkaB
mikim
Ekrazit

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117139381
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - ZNOVUZROZENÍ
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZNOVUZROZENÍ
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 779
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2023 10:15 pm    Předmět: ZNOVUZROZENÍ Citovat

Hledání: Znovuzrození

Vloženo Středa, 05. srpen 2009 @ 18:00:16 CEST Vložil: Stepan
Zamyšlení: poslal Willy

J 3:5-8 Ježíš (Nikodémovi) odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí–li se kdo z vody a Ducha, nemůže vstoupit do Božího království. Co se narodilo z těla, je tělo, a co se narodilo z Ducha, je duch. Nediv se, že jsem ti řekl: Musíte se narodit znovu/shůry. Vítr (řecky ‚pneuma‘ je ‚duch/Duch‘ i ‚vítr‘) vane, kam chce, a slyšíš jeho zvuk/hlas, ale nevíš, odkud přichází a kam jde. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha.“

Tt 3:5-7 Když se však zjevila dobrota a lidumilnost Boha, našeho Zachránce, zachránil nás ne na základě skutků, které jsme my učinili ve spravedlnosti, nýbrž podle svého milosrdenství skrze koupel (Ef 5:26) znovuzrození a obnovou Ducha Svatého, kterého na nás vylil hojně skrze Ježíše Krista, našeho Zachránce, abychom se ospravedlněni jeho milostí stali dědici podle/v naděje/naději života věčného.

1P 1:23 Vždyť jste se znovu narodili, ne z pomíjitelného semene, nýbrž z nepomíjitelného skrze živé a na věčnost zůstávající slovo Boží.

J 6:63-64a „Duch je ten, který obživuje, tělo nic neznamená/neprospívá. Slova, která jsem vám pověděl já, jsou duch a jsou život. Ale jsou někteří z vás, kteří nevěří.“


Z výše zmíněných veršů v Novém zákoně jasně vyplývá - musíme se narodit znovu! Musíme se narodit z Ducha či shůry, abychom byli obnoveni v našem duchu, neboli aby byl obnoven náš duch proto, aby v něm mohl přebývat Duch Boží a aby nám trojjediný Bůh mohl dát v Kristu svůj nestvořený věčný Boží život návdavkem k našemu lidskému životu, abychom mohli Boha vyjadřovat a zastupovat Jej uplatňováním Boží pravomoci vůči všemu živému v moři, na nebi i na zemi podle původního Božího plánu při stvoření člověka.

Musíme znovu narodit kvůli pádu člověka v zahradě Eden, kdy člověk ztratil schopnost a možnost Boha vyjadřovat. Bůh chtěl, aby člověk přijal božský život jedením ze stromu života, představujícího Boha jako Život, ale člověk si vybral jiný strom, strom poznání dobrého a zlého představující Satana a jeho vladařství smrti, který Bůh zapověděl. Díky Bohu, že svůj plán nevzdal, ale připravil řešení v podobě poslání svého Syna, aby Jeho všezahrnující smrtí na kříži ukončil staré stvoření, starého Adama a aby se jako poslední Adam stal Duchem oživujícím (1K 15:45b) a životem věřících v Jeho jméno, aby oni žili skrze Něho, Jeho životem pro Jeho vyjádření. On je Původce života (Sk 3:15), Původce věčné záchrany (He 5:9) a Prvorozený všeho stvoření (Ko 1:15).

I kdyby Adam (sveden Evou) v zahradě Eden nezhřešil, stejně by musel pojíst ovoce stromu života, aby měl v sobě božský život pro splnění úkolu, který mu Bůh dal [Gn 1:26-28 BK] - Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad hovady, a nade vší zemí, i nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi. I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je. A požehnal jim Bůh, a řekl jim Bůh: Ploďtež se a rozmnožujte se, a naplňte zemi, a podmaňte ji, a panujte nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad všelikým živočichem hýbajícím se na zemi.

Božím plánem nebylo, aby tento úkol člověk konal sám, nýbrž v zastoupení Boha, s Božím životem a Boží pravomocí v závislosti na Bohu a ve spolupráci s Bohem. Člověk, jak je psáno, měl panovat také nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi. Ale jak je zmíněno ve třetí kapitole Genesis, místo, aby člověk panoval nad hadem, had byl příčinou pádu člověka. A tak jiný člověk - Ježíš přišel, aby hadovi rozdrtil hlavu a zbavil ho moci, kterou skrze hřích nad člověkem uplatňoval tím, že ho držel v otroctví hříchu a ve strachu ze smrti. Přišel, aby svou smrtí na kříži a prolitím krve koupil lidstvo zpět Bohu do Božího vlastnictví, aby Bůh svůj Boží věčný záměr s člověkem mohl uskutečnit a také proto, aby se skrze člověka mohl vypořádat se svým nepřítelem - Satanem - tím dávným hadem (Zj 12:9, 20:2) a obnovit nebe a zemi, které byly tímto nepřítelem poškozeny, poničeny a pošpiněny. K tomu dojde po tisíciletém Království, až tu bude nové nebe a nová země, na níž sestoupí z nového nebe od našeho Boha Nový Jeruzalém - Boží svaté město, které bude věčným vyjádřením trojjediného Boha skrze jednoho souhrnného nového člověka tvořeného Kristem coby Hlavou a Jeho Tělem, které je jeho nevěstou a budoucí chotí Beránkovou.

Bez Boha a Božího života v sobě člověk nemůže naplnit záměr, který měl Bůh při jeho stvoření a lidský život bez Boha ztrácí smysl a význam. Proto král Šalomoun jako Kazatel v úvodu své knihy (1:2) píše - Marnost nad marnostmi, řekl kazatel, marnost nad marnostmi, a všecko marnost. Tuto větu Kazatel znovu opakuje v 8. verši poslední kapitoly, ale ve verších 13 a 14 píše - Summa všeho, což jsi slyšel: Boha se boj, a přikázaní jeho ostříhej, nebo na tom všecko člověku záleží. Poněvadž všeliký skutek Bůh přivede na soud, i každou věc tajnou, buďto dobrou, buďto zlou. (BK)

Bez nového narození z Boha/Ducha tedy lidský život nemá smysl, protože bez znovuzrození člověk nemůže naplnit věčný Boží záměr. Tož tak.

Drahý Pane, prosím, smiluj se nad námi, nad těmi, kteří budou číst tento článek a dej nám milost porozumět Tvému záměru, Tvé potřebě našeho znovuzrození a smyslu našeho života pro Tebe, abychom díky Tvojí milosti mohli s Tebou spolupracovat na Tvém díle při budování Tvého Těla v lásce coby uskutečnění Božího věčného záměru, pro nějž sis nás získal tím, že nám dáváš poznat Sám sebe takového, jaký jsi, a dáváš nám uvidět tvojí nebeskou vizi tak, jako jsi ji dal uvidět svým služebníkům a apoštolům Pavlovi a Janovi. Amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 754
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: so červen 10, 2023 7:13 am    Předmět: Citovat

Ahoj Willy,
pěkné téma. Jen nesouhlasím s příkazem "musíme se narodit znovu!"
Důležitá je svoboda.
Jiné je toužit se narodit znovu, chtít prožít a získat ten nejvzácnější dar s Ježíšem - a nebo mít ho někým nařízený, přikázaný...
Mne osobně "drzé" příkazy někoho předem vedou k rozporování a k vnitřnímu "odporu" - ke zkoumání proč mi někdo něco přikazuje - nikoliv nenabízí, abych se já rozhodla dál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Cizinec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 24, 2005
Příspěvky: 147
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: so červen 10, 2023 7:19 am    Předmět: Citovat

Ještě David, Žalmy 51, 12:

Stvoř mi čisté srdce, ó Bože! Obnov v mém nitru pevného ducha!

Ezechiel 11, 17:

I shromáždím vás z těch národů a vezmu vás z těch zemí, do nichž jste byli rozptýleni, a dám vám izraelskou zemi. 18Přijdou tam a odstraní z ní všechny její ohavné modly a všechny její odporné věci. 19A dám jim jedno srdce a nového ducha vložím do vašeho nitra, odstraním z jejich těla srdce kamenné a dám jim srdce masité, 20aby žili podle mých ustanovení, zachovávali má nařízení a plnili je. I budou mým lidem a já budu jejich Bohem.

Ezechiel 36, 24:

Tehdy vás vezmu z těch národů, shromáždím vás ze všech těch zemí a přivedu vás na vaši půdu. 25Pokropím vás čistou vodou a budete čistí; očistím vás od všech vašich nečistot a od všech vašich bůžků. 26Dám vám nové srdce a nového ducha dám do vašeho nitra. Odstraním srdce kamenné z vašeho těla a dám vám srdce masité. 27Svého ducha dám do vašeho nitra a způsobím, že budete žít podle mých ustanovení a má nařízení budete zachovávat a plnit. 28Budete bydlet v zemi, kterou jsem dal vašim otcům. I budete mým lidem a já budu vaším Bohem. 29Zachráním vás ode všech vašich nečistot.


Jeremiáš 31, 31:

Hle, přicházejí dny, je Hospodinův výrok, kdy uzavřu s domem izraelským i s domem judským novou smlouvu. 32Ne jako smlouvu, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je uchopil za ruku, abych je vyvedl z egyptské země — smlouvu, kterou porušili, ačkoliv jsem byl jejich Pánem, je Hospodinův výrok, 33ale toto je ta smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po těchto dnech, je Hospodinův výrok: Svůj zákon dám do jejich nitra a zapíšu jej na jejich srdce. Budu jejich Bohem a oni budou mým lidem. 34Nebudou již učit jeden druhého ani každý svého bratra slovy: Poznejte Hospodina! Protože mě budou znát všichni, od nejmenšího do největšího, je Hospodinův výrok, protože odpustím jejich vinu a na jejich hřích již nevzpomenu.

Toník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 779
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 10, 2023 10:15 am    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:
Ahoj Willy,
pěkné téma. Jen nesouhlasím s příkazem "musíme se narodit znovu!"
Důležitá je svoboda.
Jiné je toužit se narodit znovu, chtít prožít a získat ten nejvzácnější dar s Ježíšem - a nebo mít ho někým nařízený, přikázaný...
Mne osobně "drzé" příkazy někoho předem vedou k rozporování a k vnitřnímu "odporu" - ke zkoumání proč mi někdo něco přikazuje - nikoliv nenabízí, abych se já rozhodla dál...


Ahoj Brusle, je něco jiného, když přikazuje člověk, a něco jiného, když přikazuje Pán Ježíš.
Svoboda spočívá právě v tom, že Pánova přikázání zachovávám - dobrovolně a z lásky k Němu.
V článku je tak trochu potlačen kontext Pánových slov k Nikodémovi v souvislosti se vstupem do Božího království, neboť článek klade důraz na život; život, kterým má člověk žít, život v Božím království, do něhož je věřící v Krista v okamžiku znovuzrození přenesen, ale ještě neví, jak v Království žít.

Žít v Království je třeba se naučit, proto měl a má Pán Ježíš učedníky, kteří, když se to naučí, mohou to naučit další učedníky tím, že zachovávají všechno, co jim Pán Ježíš přikázal, tj. svým příkladem.
Většina dnešních křesťanů nejsou učedníci, a proto nemohou Pánu Ježíši získávat další učedníky - je to smutné, nicméně zároveň předpovězené pro dobu a časy, v nichž žijeme.
Jenom Pán Ježíš má právo přikazovat, jen On je Pán a On přikázal "musíte" jen jednou. Pak existují i přikázání apoštolů, která se vztahují k životu, ke způsobu života, jakým máme žít. Mějme přitom na paměti, že je jen jeden život který se líbí Bohu - ten Kristův, který je v nás a jímž máme žít - žádný jiný. A ten bez znovuzrození není možný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 754
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2023 9:33 am    Předmět: Citovat

Ježíš nepřikazuje.

Ježíš dává svobodnou volbu.

Ježíš nechce vynucenou lásku, chce upřímnou lásku.

Jak by asi mně (nebo tobě, vám) bylo (?),
kdyby
mne (tebe, vás),
měl někdo (partneři, děti, přátelé),
milovat jen pro to, že "musí",
že to má přikázáno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 779
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2023 10:47 am    Předmět: Citovat

Ježíš přistoupil a promluvil k nim: „Byla mi dána veškerá pravomoc na nebi i na zemi. Jděte tedy a čiňte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého a učte je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, Já jsem s vámi po všechny dny až do skonání tohoto věku. Amen. “
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 257
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2023 1:39 pm    Předmět: Znovuzrození Citovat

Toto je velmi důležité téma a proto se zapojím do diskuse

Poprvé se rodíme se do tohoto světa z vůle muže a ženy.
Druhé narození je z vůle Boha.
On nás si vybral za svůj lid už před stvořením světa.
První narození je do této dimenze.
Druhé narození je do Jeho Království, které není jen tam nahoře, ale je ,už teď tady na Zemi.
První narození: nevíme kdo jsme, kam jdeme a odkud jsme přišli.
Druhé narození: je smlouva mezi Bohem a lidskou duší. je to probuzení, je to vyvolení, je to povolání.
Je to vědomý vztah lásky mezi člověkem a Jeho Zachráncem, Vysvoboditelem a Pánem i Králem jeho života.
Narození shora je největší dar, je to DAR OBĚTI A LÁSKY
Abychom mohli být s Ním v jeho království...
MUSÍME MÍT SVÁTEČNÍ ŠATY VYBÍLENÉ V JEHO KRVI
MUSÍME BÝT OBMYTI JEHO SLOVEM. Jeho slova jsou tou vodou, která nás očišťuje , smývá vinu a hřích

1 Janův 5:8 BKR
A tři jsou, jenž svědectví vydávají na zemi: Duch, a Voda, a Krev, a ti tři jedno jsou.

Boží Duch,
Boží slovo = voda
Krev našeho Pána a krále
To jsou ti lidé, kteří vstupují do Jeho Království :
posvěceni Božím Duchem
obmytí Jeho Slovem a
vykoupení z moci Satana Jeho svatou krví.
Nikdo jiný nemůže vejít do jeho království...
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 779
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2023 1:50 pm    Předmět: Citovat

Díky, Magdaleno, že ses zapojila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 754
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2023 6:58 pm    Předmět: Re: Znovuzrození Citovat

Magdalena07 napsal:


Je to vědomý vztah lásky mezi člověkem a Jeho Zachráncem, Vysvoboditelem a Pánem i Králem jeho života.
Narození shora je největší dar, je to DAR OBĚTI A LÁSKY
Abychom mohli být s Ním v jeho království...
MUSÍME MÍT SVÁTEČNÍ ŠATY VYBÍLENÉ V JEHO KRVI
MUSÍME BÝT OBMYTI JEHO SLOVEM. Jeho slova jsou tou vodou, která nás očišťuje , smývá vinu a hřích
Milá Magdaleno,

podtrhávám vztah lásky, dar oběti a lásky, sváteční šaty vybílené v jeho krvi, obmytí Jeho slovem...

A M E N.

miluju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 257
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2023 9:05 pm    Předmět: Citovat

AMEN
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Feb 04, 2004
Příspěvky: 187
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 6:28 am    Předmět: Citovat

Znovuzrození se bohužel může i hrát. Vzpomínám si, jak americký prezident Bush se chlubil znovuzrozením a tím, že se vláda modlí. Pro Amíky je to prostě běžné, ale to jen divadlo. Stejně tak to mohou hrát i jiní lidé. Já mám s tím své zkušenosti. Pocit výjimečnosti a že jsme něco víc než ostatní a že máme vždy pravdu a jednáme správně. Chlubili se snad tím první křestané? Chlubí se s tím snad pan Kodet? Spíš to beru jako vnitřní pocit, který je duchovní intimní záležitostí. Mohou ho sdílet jen ti, kteří se velice dobře znají. Jinak se stane, že nevěřící si řeknou, tak se na ně pánbíčkáře podívejme. Jak se chovají? Tohle je typické pro západní křesťanství, které spíše mazaně a záludně šíří zlo a války. Chlubí se Kristem, ale je to spíš Antikrist.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cizinec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 24, 2005
Příspěvky: 147
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 6:31 am    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:
Ahoj Willy,
pěkné téma. Jen nesouhlasím s příkazem "musíme se narodit znovu!"


Ahoj

Ježíš to tak říkal Nikodémovi: Musíte se narodit znovu.

Není moc často v písmu napsané: Musíte. To k novému narození je jedno z mála míst. Nikodém to potřeboval slyšet v jeho situaci. My taky.

Když Pavel potkal pohany, říkal jim: Bůh přehlédl ty doby nevědomosti, nařizuje nyní lidem, aby všichni a všude činili pokání.

Možná to nezní moc libozvučně, ale je to pravdivé a je to přesně to, co jsme jako pohané v bezbožnosti potřebovali. A židé to v bezbožnosti potřebovali taky.

Toník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 779
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 7:49 am    Předmět: Citovat

Frantisek100 napsal:
Znovuzrození se bohužel může i hrát. Vzpomínám si, jak americký prezident Bush se chlubil znovuzrozením a tím, že se vláda modlí. Pro Amíky je to prostě běžné, ale to jen divadlo. Stejně tak to mohou hrát i jiní lidé. Já mám s tím své zkušenosti. Pocit výjimečnosti a že jsme něco víc než ostatní a že máme vždy pravdu a jednáme správně. Chlubili se snad tím první křestané? Chlubí se s tím snad pan Kodet? Spíš to beru jako vnitřní pocit, který je duchovní intimní záležitostí. Mohou ho sdílet jen ti, kteří se velice dobře znají. Jinak se stane, že nevěřící si řeknou, tak se na ně pánbíčkáře podívejme. Jak se chovají? Tohle je typické pro západní křesťanství, které spíše mazaně a záludně šíří zlo a války. Chlubí se Kristem, ale je to spíš Antikrist.

Františku, my tu ale nemluvíme o falešném divadelním předstíraném znovuzrození, nýbrž o skutečném, D/duchem snadno rozeznatelném narození z vody a z Ducha. Boží děti se mezi sebou poznají, vědí, Kdo je jejich Otec, jako ovce poznají Kristův hlas a za cizím nepůjdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Feb 04, 2004
Příspěvky: 187
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 8:00 am    Předmět: Citovat

A jak se pozná, že je skutečné? Já zatím spíše vnímal to divadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 779
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 8:02 am    Předmět: Citovat

Napsal jsem to - pozná se to D/duchem skrze Ducha. Duch svatý ti zjeví, je-li někdo Božím dítětem. Jak jsi to poznal u Vojty Kodeta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy