Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej

Je a svátek má Antonín.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16681, komentáře < 7 dní: 364, komentářů celkem: 432100, adminů: 60, uživatelů: 5255  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek

Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT

GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení

Pravidla

Kdo je online
Právě je 348 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Danny42
rosmano
cizinec
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika

Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117877204
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - O vzájemnosti 2
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O vzájemnosti 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2023 8:20 pm    Předmět: O vzájemnosti 2 Citovat

Povzbuzení: O vzájemnosti 2
Vloženo Neděle, 15. prosinec 2013 @ 22:48:09 CET Vložil: Olda

Zamyšlení
poslal Willy

V lednu to budou dva roky, kdy jsem tu zveřejnil článek "O vzájemnosti". Tento článek se tématem zabývá z jiného úhlu pohledu ve snaze ten první doplnit o jiný rozměr téže záležitosti.

J 15:4 Zůstaňte ve mně a Já ve vás. Jako ratolest nemůže nést ovoce sama od sebe, nezůstává-li v révě, tak ani vy, jestliže nebudete zůstávat ve Mně.

Úvod 4. verše v 15. kapitole Janova evangelia je vskutku zvláštní. Znamená skutečnost, že pokud zůstávám v Kristu, zůstává i On ve mně. A naopak; pokud nejsem a nezůstávám v Kristu, pak ani Kristus nezůstává ve mně. A vzájemné přebývání - já v Kristu a Kristus ve mně - přináší ovoce, které je produktem Kristova života ve mně. Neznamená to, že ve mně Kristus jednu chvíli je a v druhou není, podle toho, jestli jsem já v Něm, ale jestli jsem v Něm a On ve mně jako Ten, skrze Koho nesu ovoce. Kristus je ve mně pořád, ale jako život produkující ovoce, je ve mně jen tehdy, zůstávám-li já v Něm.

Jk 4:8 Přibližte se k Bohu, a přiblíží se k vám. Očisťte ruce, hříšníci, a očisťte srdce, lidé dvojí mysli.

První část tohoto verše je ještě zvláštnější. Jako by naše blízkost vůči Bohu záležela na nás. A ono to tak skutečně je. To, nakolik jsme blízko k Bohu, vskutku záleží na nás. Nakolik se přiblížíme k Bohu, natolik se Bůh přiblíží k nám. Druhá část verše pak mluví o podmínkách našeho přiblížení se k Bohu.

Závěr tohoto článku může být stejný jako toho prvního:

Zmíněná vzájemnost se pak projevuje tím a tak, že se Kristova láska, radost, pokoj apod. stává mojí láskou, pokojem a radostí v Duchu Svatém. Uvedeno na praktickém konkrétním příkladu: někdy vnímám, že to, co cítím k druhému člověku, není moje vlastní láska - ta má svá omezení, která Boží láska v Kristu Ježíši nemá - nýbrž Jeho láska. Když totiž najednou pocítím lásku k někomu, koho sotva znám a nic o něm nevím, nemůže to být má vlastní láska; ale Kristus toho člověka zná, ví o něm všechno a miluje ho Boží láskou, která je v Něm. A jelikož jsem v Něm nebo tedy, když jsem v Kristu, pociťuji k onomu člověku tutéž, tj. Boží lásku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 7:30 am    Předmět: Citovat

Tak Ti nějak přestávám rozumět a posílám odpovědi z Granu. Když jsem uvedl krásný text z Bible převedený do srozumitelnější řeči, tak jsi to zkritizoval.

Co byl špatného na tomto textu:

Nechte už tedy vzájemného kritizování, raději se mějme na pozoru, aby váš bratr neklopýtl a nepadl vaší vinou. Vím a jsem o tom plně přesvědčen – tak mi to dal poznat Ježíš – že nic není nečisté samo o sobě. Nečistými se stávají věci jen tomu, kdo je za nečisté považuje. Ale rozhodujícím hlediskem,ať je vždy láska. I když nám svědomí v tom či onom nebrání, důležitější je nepohoršit bratra. Co samo o sobě ještě není špatné, může vyvolat špatnou odezvu. V Božím království nejde přece o jídlo a pití, ale o spravedlnost, pokoj a radost, jak dává Duch svatý. Kdo v tomto duchu slouží Kristu, líbí se Bohu a váží si ho lidé. Usilujme tedy především o to, co slouží všem k pokoji a ke vzájemnému duchovnímu prospěchu. Nepoškozujme Boží dílo kvůli podružnostem a vyhýbejme se všemu, co by mohlo oslabit víru bratra. Je lepší odepřít si, co vadí mému bratru, než někoho zranit. Své přesvědčení však nezrazujme, Bůh o něm ví.

Píšeš:
Františku, to máš tak. Život vdechuje Slovu Duch Svatý, ale musí to být Boží Slovo, ne parafráze. Není to o myšlenkách a jejich interpretaci. Duch Svatý umí i špatný překlad "upravit, přizpůsobit" nebo správně vyložit, ale neudělá to s parafrází. Mimochodem, pokud se někdo opováží vytvářet parafrázovaný překlad, nepovažoval bych ho za odborníka; spíše za "odborníka".

Proč asi vznikl parafrázovaný text jako je Slovo na cestu a jiné? Prostě, aby lidé ho snadněji pochopili. A Duch Svatý se podle Tebe na ně vykašle , zatímco špatný text mu nevadí? Vůbec Ti nerozumím. My máme doma i původní Kralickou Bibli asi za 25OO korun. A máme ji rádi, ale nejen kvůli textu, ale kvůli vysvětlivkám. Tam je každý pojem blíže vysvětlen. Proč to bratří tak dělali? Přece pro lepší pochopení.

Kdo Ti dal právo takto zraňovat?
To není o právu, to je o tom, že mám-li co říci, tak mluvím/píšu, ne vždy , ale nejlépe veden či puzen Duchem Svatým, který mi dává Slovo, které mám napsat a spolu s jeho výkladem. Neboli nic si nevymýšlím ale přijmu to Slovo, které pak přenesu skrze klávesnici a noťas na Grano v daném případě, nebo jinam v dalších

To je divné! Pak tedy nezraňuje jiné lidi Willy, ale Duch Svatý. A jaký duch Ti radil toto:

Ty s Bohem nemluvíš? Ty nečteš Bibli, abys věděl, co Bůh chce? Ty se nemodlíš, aby ses dozvěděl, co Bůh chce od tebe?
Říkáš, věřím, ale šíříš strach, ne víru, a to je špatné!
odpovědět. A následně se podle těch odpovědí s pomocí článků "TRŮN MILOSTI" a "ŽIVOT" zařídit.
Ale jen v případě, že uznáš, že potřebuješ pomoc - pomoc od Boha, aby změnil tvůj (duchovně chorý) stav.

Proč Tvůj duch lže? Prý se nemodlím? Nečtu Bibli? A diagnóza od Tvého ducha je, že můj stav je duchovně chorý?

A Tvůj výklad pokání? Tak ho napiš na Granu, a ne na Katedrále, kam skoro nikdo nechodí.

Mám z Tebe nedobrý pocit. A mám právem obavu, že prostě naletím podobně jako v sektách, kde vždy vládne jedna osoba, která si myslí, že má Ducha Svatého. Ale tohle se dá tak snadno zneužít a zneužívá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 2:01 pm    Předmět: Citovat

Frantisek100 napsal:
Tak Ti nějak přestávám rozumět a posílám odpovědi z Granu. Když jsem uvedl krásný text z Bible převedený do srozumitelnější řeči, tak jsi to zkritizoval.

Proč Tvůj duch lže? Prý se nemodlím? Nečtu Bibli? A diagnóza od Tvého ducha je, že můj stav je duchovně chorý?

A Tvůj výklad pokání? Tak ho napiš na Granu, a ne na Katedrále, kam skoro nikdo nechodí.

Mám z Tebe nedobrý pocit. A mám právem obavu, že prostě naletím podobně jako v sektách, kde vždy vládne jedna osoba, která si myslí, že má Ducha Svatého. Ale tohle se dá tak snadno zneužít a zneužívá.

Vím, že mi nerozumíš, ale nevím proč. Na tuto otázku - proč mi nerozumíš - bys měl hledat odpověď ty, Františku. Já bych se v mé případné odpovědi, kdybych se o ni pokusil, mohl mýlit, a to bych opravdu nechtěl.
Ale Bůh v Kristu se mýlit nemůže - tam hledej v Kristu odpověď.

Když mé dobře míněné otázky obrátíš v můj soud a Boží diagnózu obrátíš v mou, to je pak těžké. Co na to mám říct?
Když mé vyjádření o parafrázovaném překladu ve vztahu k Životu a Božímu Slovu obrátíš v kritiku, aniž bych skutečně kritizoval, to je také těžké. Jak na toto mám reagovat? Že to tak nebylo myšleno? Mluvíš o tvých pocitech, ale jsou to i Boží pocity, vnímá to tak i Bůh? To tvoje pocity rozhodují o tom, co je pravda a co ne? To tvoje pocity rozhodují o tom, co přijmeš a co ne? A kde je potom víra, víra Boží, víra v to, co říká Bůh, víra a důvěra v Boží lásku?

Jestli tvůj život řídí tvoje pocity a ne Duch Boží, pak nejsi veden Duchem, ale sám sebou a tvými pocity.
Ř 8:14 Neboť všichni ti, kdo jsou vedeni Duchem Božím, jsou Boží synové.
To znamená, že jestli nejsi veden Duchem Božím nejsi syn Boží! A může to také být odpověď na to, proč nerozumíš - říkám může být, netvrdím že je.

Pán Ježíš měl někdy ke svým učedníkům tak tvrdou řeč, že od Něho někteří odešli. A On se zeptal Dvanácti, jestli i oni chtějí odejít - a co odpověděl Petr?
„Pane, ke komu půjdeme? Máš slova věčného života a my jsme uvěřili a poznali, že ty jsi Kristus, ten Svatý Boží.“

Co chceš, Františku, abych ti lechtal uši, abych tě chválil za něco, co ke chvále u Boha není? Abych ti, lidově řečeno, mazat med kolem pusy? To já dělat nebudu a nemohu.
Ano, může se stát, že se zmýlím, pokud to zjistím, přiznám svůj omyl a omluvím se. Ale pokud ty špatně posoudíš slovo, které ti napíšu a přisoudíš mi něco, co v mé mysli ani srdci nebylo a není, nemám se za co omlouvat.

Tož tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 2:52 pm    Předmět: Citovat

Kromě toho, co sem napsal v první pdpovědi, bych byl rád, Františku, kdybys psal své odpovědi k tématu. Máš-li něco mimo téma, můžeš a měl bys založit nové téma.
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 6:02 pm    Předmět: Citovat

Tak Ty jsi veden Duchem Božím a přitom lžeš. Nebo lže ten Tvůj duch, který asi nebude Boží? Chlubíš se Duchem a jaké máš ovoce víry? Co chceš na Františkovi? Je to úplně stejné jako u AC, letničních, jehovistů, prostě sektářů. Druhému vštípit, že nemá Ducha, že se ještě nezměnil a není tak dokonalý jako Willy, není prostě znovuzrozený. Tak typické pro sekty, kde vládne jeden člověk, který si myslí, že je vedený Duchem.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 6:19 pm    Předmět: Citovat

Frantisek100 napsal:
Tak Ty jsi veden Duchem Božím a přitom lžeš. Nebo lže ten Tvůj duch, který asi nebude Boží? Chlubíš se Duchem a jaké máš ovoce víry? Co chceš na Františkovi? Je to úplně stejné jako u AC, letničních, jehovistů, prostě sektářů. Druhému vštípit, že nemá Ducha, že se ještě nezměnil a není tak dokonalý jako Willy, není prostě znovuzrozený. Tak typické pro sekty, kde vládne jeden člověk, který si myslí, že je vedený Duchem.

Willy není dokonalý, Willy není vůbec, Willy je přezdívka, Willy není nic! Willy se tudíž nechlubí ani chlubit nemůže, nemá čím. Tím méně může Willy vládnout.

Ten, Kdo vládne, je Pán Ježíš Kristus, Vládce králů země, Král králů a Pán pánů, Hlava Církve/Těla, daná Bohem Otcem nade vším církvi! Ježíš Kristus, Jemuž byla dána veškerá pravomoc na nebi i na zemi. On je Ten jediný svatý a dokonalý a všichni svatí jsou svatí v Něm, v Kristu Ježíši, díky tomu, že se stal jejich posvěcením od Boha a vším, co potřebují k životu a ke zbožnosti. Tož tak.
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 6:44 pm    Předmět: Citovat

Typická slova člověka, který si nepřizná chyby, který si myslí, že je svatý.. a vše přehodí na Krista. V blízkosti takového fanatika bych nechtěl žít. Tady není ovoce Ducha.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 6:54 pm    Předmět: Citovat

Najde se tu, prosím, někdo, kdo může Františkovi pomoci? Já to zjevně nejsem, i když nemluvím svoje slova, neříkám svoje myšlenky a jediné, čím se chlubím nebo mohu chlubit, jsou moje slabosti a to, že znám Pána Ježíše Krista?
Děkuji za spolupráci.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: