Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej

Je a svátek má Monika.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 265, komentářů celkem: 430699, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek

Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT

GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení

Pravidla

Kdo je online
Právě je 107 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika

Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117066391
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Vzájemná technická pomoc v místnosti - návod IT + dotazy:
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vzájemná technická pomoc v místnosti - návod IT + dotazy:

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 8:07 pm    Předmět: Vzájemná technická pomoc v místnosti - návod IT + dotazy: Citovat

Na žádost dotazů v SZ se ptám IT borců:

1) jak jsme aktuálně nastaveni? (mám za to že jsme veřejní - jde mi číst obsah i bez přihlášení)
2) autor v Katedrále má 1-2-3 možnosti před odesláním příspěvku? -
- buď může svůj článek učinit veřejným a všichni mohou psát odpovědi
- a nebo neveřejný a všichni mohou si článek přečíst, ale odpovědi mohou psát jen členové katedrály.
- a je možná i třetí možnost, že článek bude jen pro členy Katedrály a jen oni se mohou k tomu vyjadřovat?

Já osobně IT vychytávkám moc nerozumím, ale naučím se dle návodu k obsluze. Prosím, kdo tomu lépe rozumíte, napište prosím pro mne a pro ostatní uživatele podrobnější postupy... Pokud to zde nikdo neví, tak se případně později (třeba po týdnu) obrátím na admina Tomase... Vše postupně, prosím dotazující se o pár dní strpení... Vše se postupně společně naučíme, doladíme...

Díky moc, brusle7
nota nota nota
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 8:28 pm    Předmět: Citovat

Rozumím panelu zamknout toto téma, což by znamenalo , že je text veřejný, ale přispívat by mohli jen členové?

(Zatím jsem nepoužila, používám zatím vše veřejné a pro všechny bez omezení.)

Třetí možnost neveřejného textu (jen pro členy) asi technicky možná není (?) - ale čekám na vaše odpovědi.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 8:47 pm    Předmět: Citovat

Ano, Brusle, rozumíš správně a můžeš to udělat jen ty jako moderátor.
Na tvém místě bych se rozhodl pro možnost 2 nebo 3 podle toho, budeme-li tu sdílet i osobní soukromé věci, což už jsme začali dělat. A dej nám pak vědět.
Tak, jak to je teď, to zůstat nemůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 9:04 pm    Předmět: Citovat

Díky, Willy, za reakci.

Nyní je možnost 1 - vše veřejné a všichni mohou přispívat - předkokládám - i nečlenové...

2 by znamenalo že bude dále veřejné a budou dále veřejné i komentáře /takže vše stejně všichni budou číst/ - takže to nijak dle mého poznání NIJAK nesplní požadavek soukromí - jen by znamenalo omezení přispěvovatelů v reakcích (?), což nevím zda chceme/chcete (dle mého se zde zatím chováme všichni naprosto slušně a nevulgárně Smile )

3 nevím zda jde technicky udělat - že by mohli číst příspěvky jen členové nebo dokonce jen nějaký určený okruh uživatelů, komu je určeno

Jsem překvapená, že si nemůže každý sám nastavit příspěvek jak potřebuje a vnitřně cítí - ale dle mého názoru jsou pro zcela soukromé sdílení asi určeny jen soukromé zprávy - ale mohu se kdyžtak později zeptat Tomáše, pokud nikdo neporadí jak toto realizovat z nás...

Pokud bych nastavovala každý příspěvek já, stejně by mohlo být až s odstupem, nebudu tu samozřejmě nonstop... Takže přemýšlím - přemýšlejmě společně, jak to chceme - a udělám to dle většiny...
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 9:15 pm    Předmět: nastavení Citovat

Mám za to, že nastavení možností máš jen ty jako moderátor a nevím, jestli univerzálně pro všechny nebo můžeš-li dát nějakou možnost i nám. Soukromé zprávy pro soukromé příspěvky nejsou dobré řešení, pokud nejdou poslat všem naráz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 9:31 pm    Předmět: Citovat

Informace o skupině
Jméno skupiny: KATEDRÁLA Grano Salis
Popis skupiny: Prostor pru uzavřenou diskusi
Vaše členství: Jste moderátorem skupiny.
Typ skupiny: Otevřená skupina Uzavřená skupina Skrytá skupina
(máme celkově zatrhnutou otevřenou skupinu - aby mohli číst všichni )

Prostuduji ještě nastavení jednotlivých příspěvků a uživatelů postupně

A hodně je tady - k pročtení - postupně projdeme a domluvíme se - nelze hned vše vědět v první dny Smile

http://www.granosalis.cz/modules.php?name=Forums&file=faq
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 9:36 pm    Předmět: nastavení Citovat

v tom případě je třeba nastavit "Uzavřenou skupinu".

U uzavřené skupiny by měli mít lidé možnost číst, ale ne přispívat a komentovat.
Skrytou bysme viděli jen my.

Naposledy upravil Willy dne so květen 13, 2023 9:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 9:41 pm    Předmět: Citovat

dopsáno výše v předchozí odpovědi.

jde o to, že bude-li skupina otevřená, psaní nevhodných komentářů nezabráníš a to jsme ji nemuseli zakládat.
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 9:50 pm    Předmět: Citovat

Skupinu jsem tedy ZATÍM uzavřela, než se domluvíme.
Všichni nyní nadále vše vidí, ale aktuálně mohou přispívat jen - (abecedně):
Brusle7, Cizinec, Danny42, Magdalena07, Milka,Myslivec, Shona, Willy. Navrhněte prosím, koho mám dále přidat mezi členy diskuse...

Původně jsem myslela, že budou mít přístup všichni lidé hledající Krista, pokud se zde budou normálně chovat a diskutovat k tématům - a hlavně nevím, jak se sem budou dostávat nově příchozí křesťané, jak jsme původně chtěli? Není takto ideál. Plánovala jsem, že přístup bude uzavřený jen jako represe - pokud někdo bude útočit a chovat se nev8hodně...

Ale vše nějak doladíme a vždy se společně domluvíme ve snaze na tom nejlepším Smile anděl

Doplňuji, že bych si přála, aby sem našli cestu i lidé hledající Krista, i lidé v různých problémech a hledání, aby bylo nějak i pro ně zde k diskusi s námi - tak ještě čekám na návrhy k tomu nejlepšímu kompromisu křesťanů GS Smile

palec nahoru palec nahoru
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 10:47 pm    Předmět: Citovat

Willy, ještě přemýšlím (i na základě uživatele v SZ), že technicky možná by byla ještě asi i případná naše druhá skrytá skupina - ale nikdy se neví, kdo kdy ji pak otevře apod., takže nevím, stejně by se tam nedalo řešit něco hodně diskrétního (tj. za mne spíš universálně ne, tj. asi nám stačí jedno fórum - netříštit diskuse v mnoha skupinách?). Ideální by byla KATEDRÁLA jako zcela otevřená skupina - ale s možností bránit přístupu útočným uživatelům (při opakování i předem jejich možnou blokací).. Aktuálně mohu mazat jejich případné nevhodné příspěvky. Ale protože tu nebudu 24 hodin denně, tak na to by pak asi muselo být více lidí s přístupy k "mazání" a "moderaci". Na jiných diskusních fórech bývá zpravidla více správců (mám se správcováním diskusních fór zkušenosti z minulosti jinde) Smile
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2023 11:46 pm    Předmět: Souhlas Citovat

Takhle by to šlo, Brusle. Smile
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2023 10:48 am    Předmět: Citovat

Zjistila jsem, že jako moderátor mohu uzavírat některá jednotlivá témata od všech přispěvovatelů... Což ale neřeší asi naši potřebu k trvající potřebě k výběrové diskusi - zamknutí tématu by bylo zřejmě bez možnosti diskuse všech. Muselo by se vyzkoušet, zda po zamknutí nesmí přispívat nikdo, nebo jen účastníci - pokud by bylo obecné nastavení fora otevřené. . My chceme diskutovat. Zamknutí témat by mělo smysl třeba po letech - jak vidíme v historii diskusních fór.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: